cloudking Написано Мај 15, 2013 Пријави Подели Написано Мај 15, 2013 Краљу Облака, за разлику од тебе, ја овим пацовима политичарима не верујем ништа. Штавише, потпуно је очигледно да пацови о култури појма немају, нити им је до ње стало, већ само купују гласове. Од тих пара ће само мали део заиста да оде на културу, а и тај део ко зна да ли ће отићи на пројекте и људе који заиста вреде или не неке француске ане бекуте. Дубоко сам убеђен да је једини прави начин да културу (у највећој мери, ако не скроз) финансирају они који је заиста воле и цене, а да би се то десило, они треба да буду добростојећи финансијски. Није решење да социјалистички пацов Оланд отме паре другима и да их уметнику, већ да онај ко заиста цени уметника има паре да му плати што му је улепшао живот. Скоро поставих овај графикон. Култура није важнија од технологије, оне су подједнако важне за једног цивилизованог човека. А и једна и друга зависе материјално од економије. А економија зависи повратно од технологије (па и од културе). Упливом у једну зону ти нужно реметиш неку другу (и то непредвидиво због природе система). Нпр. повећавањем цене компјутера, ти у ствари поскупљујеш производе који од тих компјутера зависе (а то је данас практично све). А кад храна поскупи и мораш да бираш између хране и позоришта, избор постаје више него очигледан. U pravu si ali samo donekle. Ako finansiranje kultutre bude prepusteno samim institucijama to sigurno vodi ka estradizaciji umetnosti jer bi se radili samo finansijski isplativi projekti. Pozorista (npr.) bi preuzela produkcijski nacin poslovanja i eksperiment (kao veoma bitan aspekt kulturno umetnickog istrazivanja) postaje suvisan. Kultura nije samo zabava koju treba da finansiraju oni koji "to vole". Kultura treba i mora da bude vrlo bitan aspekt u zivotu svakog coveka a samim tim da bude od velikog znacaja za drzavu. Poput sporta. пре 39 минута, haveaniceday рече Lek protiv kovida postoji. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука