feeble Написано Март 17, 2013 Пријави Подели Написано Март 17, 2013 Отац Мајкл Вилсон је ђакон при цркви св. Марије Египћанке у Канзас Ситију. Мајкл није био посвећен цркви, углавном је на Васкрс ишао на службу, а Тереза, његова жена, је одгојена у католичкој цркви. Венчали су се са 18-19 година и већ око 30 година су у браку. Са црквом и религијом се сусрећу кроз музику Боба Марлија и покрет Растафаријанаца. Речи које је Боб Марли упућивао људима: „Није вам потребно злато. Воли свог брата и себе подари Богу“, су оставиле трага на њиховим душама и тих касних 70-тих допринеле да крену једним другим путем. Почели су да се друже са музичарима који су долазили након Марлија и да полако прихватају њихов начин живота. Након сусрета са музичарем Питером Тошом оставио је цигарете и дрогу. О Растафаријанцима има да каже и речи хвале и речи покуде. Каже да су многи злоупотребили тај покрет и преокренули га у нешто сасвим друго: опуштен живот, марихуана, женске, пиће… Чак и на Јамајци праве расте живе углавном на планинама. Терези се у овом покрету допао начин живота: вегетеријантсво, обичан и једноставан живот, идеја да су сви рођени једнаки… Први сусрет са Православљем Мајкл је имао на једном реге фестивалу у Канзас Ситију. Те године на фестивалу се појавио један човек обучен у црну, дугачку одору који је делио неке памфлете на којима је писало: „Да ли знате која је вера Његовог Величанства (Хајла Саласија)?“ Онда је испод било неколико редова, а на полеђини монах из Етиопије са крстом у руци. Тај човек је био отац Пајсије, био је православац, а на фестивалу је мисионарио. Започели су разговор, испоставило се да је отац Мајкл имао први и трећи том књиге „Животи светаца из Етиопије“, а отац Пајсије други и четврти, тако да су се договорили да размене књиге. И тако је све почело… Тереза је тај Мајклов почетак примила са муком, као уосталом и он. Деловало јој је да је несрећан, збуњен. Била је љута и поставила је питање: ко су они да тако упадну у наш срећни живот, у наш једноставан живот? Шест–седам година је Мајкл пролазио кроз часове веронауке и учења о православљу до свог крштења са својим сином, да би се на Богојављене 2002. године обојица крстили. Тереза се миропомазала неколико година касније, 2005, а на 25-годишњицу брака су се и венчали у Цркви. Пронађено на http://invia33.wordpress.com/2013/01/21/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%81%D0%BE%D0%BD-%D0%B8%D0%B7-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B7/#more-355 bgpj, Лидија Миленковић, nana and 2 осталих је реаговао/ла на ово 5 Слово Љубве Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука