Jump to content

Формални, млаки, традиционални верник (Православни атеиста )


Препоручена порука

šteta sa uvodnog posta pređosmo na analizu članka https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/joooj.gif

koliko formalnih hrišćana uopšte ima

najviše volim one koji svojom verom mašu kao zastavom a često i tuđom, znaš one hrišćane koji dok te pljuju i vređaju okreću ti leđa i govore kako tvoje ponašanje uopšte nije u skladu sa hriščanstvom zru

a pri tome uopšte ne sagledavaju svoje sopstveno ponašanje 1401

oni su valjda pravi a ostali su formalni zru.gif' class='bbc_emoticon' alt='pospan' />

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Највише су прелешћени они који су најубеђенији у исправност свог мишљења и својих поступака.

А мало ли је данас таких , (уопште и међу Хришћанима и међу не хришћанима) ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??????? ?? ?????????? ??? ???? ?? ???????????? ? ?????????? ???? ??????? ? ?????? ?????????.

? ???? ?? ?? ????? ????? , (?????? ? ???? ?????????? ? ???? ?? ??????????) ?

Bojim se Željko da ih je više nego malo

ve?iti Pravednici, beše li to tema jednog mog posta 0409_feel

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta imate da kazete na ovu temu.Ja sam u teretani upoznao jednog studenta teologije koji je pravoslavni ateista.Ne veruje u Boga ali je pravoslavan joooj

0409_feel

ovo zaista prvi put ?ujem 0409_feel

.??? ??? ?????? ? ??????? ?????.

I ta razli?itost je Božje delo i Božja promisao

od jednih u?imo kakvi želimo biti, od drugih kakvi ne želimo

Postoji jedna tema na forumu mislim da se zove religioznost i vera, apropo cele ove pri?e

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да је верско опредељење већег дела наше популације управо то - православни атеиста. А и познато је и да их има и по факултету...

Да није громова, земља би ожестјела и да вихорова није, усмрдило би се море.

Павле Соларић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са Дејаном да прави атеисти не постоје.

Али мислим да сви знамо огроман број људи који се на Васкрс поздрављају са "Христос васкрсе" а не верују стварно у те речи, које изговарају.

Наравно, овде лежи и велика опасност од тога да почнемо да процењујемо веру другог и да га осуђујемо...

Да није громова, земља би ожестјела и да вихорова није, усмрдило би се море.

Павле Соларић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да,човек је религиозно биће и ако не верује у Васкрсење он нађе себи замену.Моја кума не верује у Бога али зато у хороскоп не сумња ни  најмање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, али је код нас занимљиво да они, који нађу замену у хороскопу или ко зна чему, ипак себе радо називају ПРАВОСЛАВНИМА. Јер славе славу или се поздрављају са "Христос васкрсе"...

Да није громова, земља би ожестјела и да вихорова није, усмрдило би се море.

Павле Соларић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??, ??? ?? ??? ??? ????????? ?? ???, ???? ???? ?????? ? ????????? ??? ?? ??? ????, ???? ???? ???? ???????? ?????????????. ??? ????? ????? ??? ?? ??????????? ?? "??????? ???????"...

Nazalost mislim da je najveci deo takvih i ako im nedaj Boze kazes nesto onda misle da si ti zastranio/la...jednom prilikom je jedan covek nazvao mog muza crkvenjak...kad ga je pitao sta pod tim podrazumeva on je ladno objasnio i to ono podsmesljivo...pa stalno visis u crkvi...

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако су моји родитељи знали да се нашале да ћу се ја замонашити колико времена проводим у цркви.

А не знају како се ми тамо лепо дружимо...

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ?? ???? ???????? ????? ?? ?? ?????? ?? ?? ?? ?? ?????????? ?????? ??????? ???????? ? ?????.

? ?? ????? ???? ?? ?? ???? ???? ???????...

E i meni je moj brat to rekao a sada njegova cerka obozava da bude u crkvi...ima samo dve godine i kad vidi ikonu na zidu u kuci uvek pokazuje i govori Boga, Boga a i svestenika kad vidi isto tako ga naziva Boga...i pokusava da se krsti... :smiley:

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја знам једну бебици која је порасла у међувремену, која кад год види крст, виче љуби љуби и тражи крст да стварно пољуби ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...