Jump to content

Турска организација ликвидира хришћане Константинопоља!!!

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

  ЗАМИСЛИТЕ!!! И ОВО СЕ ДОГАЂА У Истамбулу у Турској организовано

ликвидирају хришћане!!! Истовремено актуелна власт Републике Турске
ништа не предузима да их заштити, а мјеша се у унутрашње послове Сирије
(преузето са Ромфеја.гр)

            
     
        понедељак, 28 јануар 2013 16:31

 

    

sv.Sofija%20i%20Carigradu.jpg

 

Турска организација ликвидира хришћане Константинопоља!!!


Према недавном писању турских новина РАДИКАЛ сумња се да је једна
анонимна турска организација недавно у Константинопољу плански ликвидира
незаштићене хришћане велике старосне доби, сијући на тај начин страх
међу старијим хришћанима Града.
Према објављеним подацима 28.
децембра п.г. пронађе је у њеној кући убијена на крајње свиреп начин
старица Марица Киуцуки стара 84.године, а која је сама становала у 
дијелу града који се зове Саматија.
До овог момента након овог
убиства уследила су и друга. Конкретно 22. јануара убијена је 80-годишња
Султана Аикар, опет у  кварту Саматији.






Према информацијама ових новина наводи се да су и  у кварту 
Аксарај забиљежени напади на хришћане, углавном особе  велике старосне
доби, случај који је изазвао велику панику у хришћанској мањини.

Штавише, предсједник ''Агенција за људска права'' Константинопоља Умит
Ефе изјавио је да се ова убиства, као и напади на куће хришћана
Цариграда, дешавају на основу разрађеног и организованог плана.
Ефе
је истакао да иза ових догађаја стоји једна организована група која
изводи ове злочиначке радње против хришћанске мањине у Граду. Ова
убијања дешавају се након оптужбе коју је у парламенту Турске изнијела
народни посланик из Константинопоља г-ђа Сабахат Тунчел, иначе курдског
поријекла, која је поставила ово питање  и потсјетила Парламент да се
исто овако нешто дешавало пред погром 1955.године, наводећи како су и
тада обиљежавали улазна врата кућа у којима су живјели Грци и Јермени
Цариграда. Тако и сада непознати обиљежавају улазна врата кућа гдје
станују хришћани.
У поновном јављању за ријеч у парламенту Турске
народни посланик Тунчел открила је да куће (и станови) Ромеја (Грка) и
Јермена који станују у градским квартовима Куртулуш, Ферикоји, непознати
обиљежавају куће на начин да на улазна врата постављају показујуће
знакове.
Овај случај изазвао је велику панику и велики страх међу
станарима ових кућа, који иначе свакодневно живе са страхом од
разбојника, провалника и свих других криминалних елемената који се крећу
без икакве контроле (од стране органа реда) и проваљују у куће а
односно (краду) имовину ''Гајимуслим'' тј. ''КАУРИНА'' Константинопоља
(Истанбула).
Народни посланик из  Филокурдске партије подвукла је да
је ова ситуација јако потсјећа на догађаје из Септембра 1955.године,
када се десио ужасан погром над хришћанима Цариграда са свим оним
познатим  насиљима која су се десила од стране турске руље, а што је
данас преставља ''црну мрљу''  на историји савремене Турске.
Себахат
Тунчул је додала да су јој се многи хришћани, углавном становници
градских четврти Куртулуш,Ферикој и Саматија пожалили на ову ситуацију,
тј. на постављања обиљежавајућих знакова распознавања на улазна врата
њихових домова како би се разликовали од кућа аутентичних Турака
муслимана.
Према овим оптужбама ови постављени знакови помажу 
парадржавне турске групације када ударају углавном ноћу, да знају да ће
ударити на куће невјерних Каурина.
Такође се наводи да су ова обиљежја у боји и као што се наводи у оптужби она су зелене или црвене боје.

Питање које произилази је следеће: ко је израдио ове обиљежавајуће
знакове и чијом заповјешћу  бива ово невјероватно ''стављање у коверат''
кућа хришћана становника Града.
Ова ситуација је уплашила Ромеје и Јермене грађане Цариграда истакла је Тунчел.

На крају се закључује да: Сада када су почела међусобна убијања (због
отимачине добара убијених) изгледа да ствари почињу добијати врло опасну
ситуацију по живот хришћана грађана Цариграда.

Са грчког превео и прилагодио српском језику


Епископ Хризостом, бихаћко-петровачки

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зликовци!

Ми смо имали ту историјску срећу да смо (иако касно), ипак се тих крволока ослободили, пре него што су они кренули да геноцидима решавају питања преосталих хришћана.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам читао понешто о овоме. Већ неко време се јермени жале на овакве догађаје у Цариграду (Истанбулу). Углавном су убијане старе жене које живе саме. А нападачи се нису трудили ни да исценирају да је посреди пљачка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма најбоље да истребе све потомке оних малобројних несрећника који су преживели покољ с почетка 20. века...

И оне који су и након погрома из 1955. решили да остану у том истом Константинопољу

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Musliman- terorista. Izgleda de je sva priča o nama muslimanima na to svedena.

Зато што тако и јесте. Па ево и ти сам си на овом форуму подржавао каменовање жена и геноцид над јеврејима...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Two Armenian Women Attacked in Istanbul in Past 24 Hours

 

ISTANBUL, Turkey—Two elderly Armenian women were attacked in Istanbul’s Samatya district on Jan. 22 and 23, less than a month after an 84-year-old Armenian woman was brutally murdered in Istanbul, raising the number of violent attacks against elderly Armenian women to at least four in recent months.

 

www.jpeg

Two elderly Armenian women were attacked in Istanbul’s Samatya district on Jan. 22 and 23.


On Jan. 23, another attack was reported on yet another elderly Armenian woman. The attack happened on the street, near the Samatya High School, sources reported. The two assailants ran away.  The victim was covered in blood. Shortly thereafter, she disappeared.  Community members and plainclothes policemen have been unable to find or identify the woman.The Jan. 22 attack happened around 5 p.m. when the victim, 83-year-old Sultan Aykar, was about to enter her ground-floor apartment. She then saw the intruder and, frightened, she fell. The attacker proceeded to kick her. Hearing her screams, neighbors came down, scaring off the masked man, reported Bianet. The neighbors described the attacker as a male between the ages of 35 and 40, with gray hair, and dressed in black. During the attack, Aykar suffered damage to her eye. She has now lost sight in that eye, despite surgery on Jan. 23. The victim’s daughter, Menzar Etik, said her mother did not have any enemies, as she was a quiet woman. Etik did not believe the attacker’s intention was robbery, as the attacker did not attempt to steal her purse, and there was nothing more than a broken TV in her apartment.

The Armenian Weekly could not independently confirm the report on the Jan. 23 attack.

Agos editor Rober Koptas told the Weekly, “We spoke to churchmen, taghagans, shopkeepers, police, and lots of people but none of them confirmed it.”

The Samatya area is home to many Armenians. The community is weary of these attacks, and calls for caution have been made.

In recent years, there have been several attacks against Armenians in Turkey. In early December 2012, another Armenian woman was attacked and robbed; while months earlier an Armenian woman was attacked by a taxi driver and called an infidel.

On Jan. 6, three assailants tried to kidnap an elderly Armenian woman, according to Turkish sources. The attempt failed.

According to human rights activists, the common thread that runs through all of these crimes is not just their being motivated by hate or being committed in an environment that breeds intolerance against Armenians, but also the efforts of the authorities to play them down and cover them up.

The Armenian Weekly will continue to closely follow this issue.

 

Извор

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Босанац, свакако да нису сви муслимани такви. Наравно да имаm

мо муслимана који су и верници и људи. Али, заиста ово што се дешава је постало невероватно за једну цивилизовану веру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Musliman- terorista. Izgleda de je sva priča o nama muslimanima na to svedena.

Divno pravilo:Nije bitno šta ti  neko kaže nego bitno je ko ti kaže.

Pa nisu svi muslimani teroristi ali su svi teroristi muslimani.U religiji gde se pri oduzimanju ljudskog zivota spominje bog nesto stvarno nije u redu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene nervira kako se muslimani ljute kad vide ovakvu vest jer nisu svi oni teroristi. Naravno da verujem da nisu svi takvi, ali ova stvar izgleda kao da funkcionise na sledeci nacin: Muslimani teroristi ubijaju nemuslimane sto svim muslimanima koji nisu teroristi donekle odgovara iako im nije neki cilj, a onda se muslimani koji nisu teroristi ogradjuju kako oni nemaju veze sa teroristima i kako je to manji broj ljudi koji su lose shvatili Kur'an. Ako su vec svi oni protiv terorista sto malo ne protestuju protiv njih? Mozda jer ih se plase jer su oni naoruzani bombama i oruzjem. A ko ih naoruzava? Pa velike islamske zemlje koje bi zelele da se Islam prosiri svuda. I svi muslimani to znaju ali se uvek ogradjuju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...