Jump to content

Тешко је ал' не марим

Оцени ову тему


Препоручена порука

velika+shima.jpg


Свеноћно да гледам у под,

мислене очи ка горњем Јерусалиму упрети, 

тешко је ал'не марим...


Са телом страсти, и ум упрљан

подићи толико високо,

тешко је ал'не марим...


Собом, знам, не могу ништа,

помоћ Одозго, ако не дође..

тешко је ал'не марим...


Јутро ме стиже,

са подочњацима, телесно будан,

стиг'о горе нисам,

тешко је ал'не марим...


И свакога дана замке исте,

у њих упадам данима чамећи,

тешко је ал'не марим..



Јрм. Илија (Баћан)

Скадарско стихословље





 
 
 
 
 

http://manastirglogovac.blogspot.com/2013/01/blog-post_22.html
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...