Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Super. Znaci imaju volju.

Zasto onda ne idu svi lepo masovno da se lece i izlece?

Zasto, recimo, covek o kome pricamo, Bog da ga prosti, nije hteo da ide nigde, pa i kod Peranovica je jedva dosao na nagovor sestre?

A ti dakle na osnovu njgovog primera donosis sud o svim narkomanima? Pa, lepo.

A zaso vecina tvog pravosalvnog stada u ovoj zemlji radije trazi savet od vracare nego od svestenika? mozes i o tome da promislis...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Што хвали моме закључку? Не видим ништа спорно у томе што је жену с. Бранислава, назвала протиницом. То је уобичајна ствар, код нас ,,обичног" православног народа. Али ето Ви читате Шмемана, па сте изнад обичног пука хришћанског.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto?

Kad kazes da je narkomanija bolest zelje onda si pljunuo u lice svima koji su zbog narkomanije nastradali i diretkno i indirektno. Narkomanija je fizicka bolest. Naglo prekidanje dovodi do fizickih bolova koji se n mogu opisati nekome ko ih nije iskusio... a ti onda dodjes i kazes "pih, ma to je samo bolest "zelje" i nista vise, oni da hoce izlecili bi se zacas"

Strasno, obi... stvarno strasno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сећам се те емисије.

Branislav Peranović je prijavio vladiku Pahomija za seksualni skandal i nedugo nakon toga je prešao u raškoprizrensku eparhiju.

To je sve rekao u emisiji kod Olje Bećković.

Лепо је што се сестра Валентина сећа ''те'' емисије а бата Деки има проблем као и многи у Србији што верују Перановићу... :) да се мало шаљиво изразим само.. не мислим озбиљно то ..

Али то нема благе везе са истином! То што је он рекао у тој емисији..

И само је још једна коцкица из мозаика личности Бранислава Перановића који по козна који пут доказује и показује колико му је Истина битна...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ti dakle na osnovu njgovog primera donosis sud o svim narkomanima? Pa, lepo.

A zasto vecina tvog pravosalvnog stada u ovoj zemlji radije trazi savet od vracare nego od svestenika? mozes i o tome da promislis...

A kako bi trebalo drukcije?

Inace, posto vidim da si neobavesten, svi slucajevi koji su dolazili/dovodjeni kod Peranovica su bili ovako ili slicno teski, neki bas i mnogo tezi. A nije ih bilo malo, naprotiv.

Osim toga, prosto mi je neverovatno i krajnje, krajnje degutantno da ti i ovde jos neki tako lako i bez pardona opravdavate i branite narkomane, kao da im je neko drugi kriv, i kao da je u pitanju epidemija gripa ili tako nesto.

Oni se de fakto jesu razboleli jer su to sami poceli da koriste. End of stori.

...

A ovo za "pravoslavne" koji vecinom idu kod vracare a ne u Crkvu ti je mnogo jako...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што хвали моме закључку? Не видим ништа спорно у томе што је жену с. Бранислава, назвала протиницом. То је уобичајна ствар, код нас ,,обичног" православног народа. Али ето Ви читате Шмемана, па сте изнад обичног пука хришћанског.

Сиви брате.. нека ми опросте све Протинице, а и ти ако можеш, на овој мојој неумесној подбадици.. заиста ... Узгред извињавам се и свим Презвитерама, Попадијама, и Протоставрофорицама.. Извињавам се и Мирашевој Митрополици..

Јел сад ОК, брате..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бранилац оца Бранислава, додаје и да је поднео кривичну пријаву против владике бачког Иринеја и епископа јегарског Порфирија због кривичног дела недозвољено коментарисање кривичног поступка у трајању.

http://www.politika....anovica.sr.html

E, svašta, umesto da se smiri i shvati šta je uradio, on i dalje izgleda misli da službu Bogu čini.

A kakav smo narod napravićemo mi od njega još i mučenika, koji je ubio da bi drugog spasao. Strašno!

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad kazes da je narkomanija bolest zelje onda si pljunuo u lice svima koji su zbog narkomanije nastradali i diretkno i indirektno. Narkomanija je fizicka bolest. Naglo prekidanje dovodi do fizickih bolova koji se n mogu opisati nekome ko ih nije iskusio... a ti onda dodjes i kazes "pih, ma to je samo bolest "zelje" i nista vise, oni da hoce izlecili bi se zacas"

Strasno, obi... stvarno strasno...

Strashno je to sto ti tako bez trunke savesti vredjas sagovornike.

Pa to sam i rekao sto ti ovde kazes - oni ne mogu da prosto pozele da se izlece, tj. nemaju zelju, jer je to priroda narkomanije kao bolesti. Nema zelje jer ne moze da je ima, jer telo vise ne dozvoljava tako nesto.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako bi trebalo drukcije?

Inace, posto vidim da si neobavesten, svi slucajevi koji su dolazili/dovodjeni kod Peranovica su bili ovako ili slicno teski, neki bas i mnogo tezi. A nije ih bilo malo, naprotiv.

Osim toga, prosto mi je neverovatno i krajnje, krajnje degutantno da ti i ovde jos neki tako lako i bez pardona opravdavate i branite narkomane, kao da im je neko drugi kriv, i kao da je u pitanju epidemija gripa ili tako nesto.

Oni se de fakto jesu razboleli jer su to sami poceli da koriste. End of stori.

...

A ovo za "pravoslavne" koji vecinom idu kod vracare a ne u Crkvu ti je mnogo jako...

Ne, meni je degutantno da pokusavas latentno da opravdas coveka koji je mlatio drugo ljudsko bice mottkom u glavu dok ga nije ubio kao pseto. tacno da su sami poceli da koriste, ali ko si ti ili ja ili bilo ko da sudi o tome? Otkd znas koja im je ozadina? mozda su bili pred licnim ponorom i posegli za drogom (kao sto mnogi posegu za alkoholom).

mozda mu je ta droga bila jedina uteha u zivotu? Ti to ne mozes da znas zato je i bezobrazno da sve narkomane trpas u "boli me uvo sami su krivi" kos.

Osim toga, valjda si neki hriscanin jel da? Cak i ja znam sa kim se radije druzio Isus dok je hodao zemljom...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сиви брате.. нека ми опросте све Протинице, а и ти ако можеш, на овој мојој неумесној подбадици.. заиста ... Узгред извињавам се и свим Презвитерама, Попадијама, и Протоставрофорицама.. Извињавам се и Мирашевој Митрополици..

Јел сад ОК, брате..

Е тако те волим , брате :) :) :) :), само заборавио си и ђаконије, и ипођаконије, а и чтециде ( ако тај чин постоји)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Strashno je to sto ti tako bez trunke savesti vredjas sagovornike.

Pa to sam i rekao sto ti ovde kazes - oni ne mogu da prosto pozele da se izlece, tj. nemaju zelju, jer je to priroda narkomanije kao bolesti. Nema zelje jer ne moze da je ima, jer telo vise ne dozvoljava tako nesto.

Sad ti lupas "ko otvoren prozor" oko necega sta se ne razume sjer nemas strucno medicinsko znanje za to. To da li narkoman ima ili nema zelje zbog propadanja orgaznizma moze a i ne mora da bude jer to zavisi od stepena zavisnosti u kojem se nalaze... a ja cu iz iskustva da ti kzem, sto je steen zavisnosti veci to je zelja za izlecenjem jaca... ali zelja cesto nije dovoljno jaka da pobedi nagon i to je ono sto ti ne razmes i sto bi mirne duse lecio motkom...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad ti lupas "ko otvoren prozor" oko necega sta se ne razume sjer nemas strucno medicinsko znanje za to. To da li narkoman ima ili nema zelje zbog propadanja orgaznizma moze a i ne mora da bude jer to zavisi od stepena zavisnosti u kojem se nalaze... a ja cu iz iskustva da ti kzem, sto je steen zavisnosti veci to je zelja za izlecenjem jaca... ali zelja cesto nije dovoljno jaka da pobedi nagon i to je ono sto ti ne razmes i sto bi mirne duse lecio motkom...

Kakve gadosti pises, sacuvaj Boze.

Ne, meni je degutantno da pokusavas latentno da opravdas coveka koji je mlatio drugo ljudsko bice motkom u glavu dok ga nije ubio kao pseto. tacno da su sami poceli da koriste, ali ko si ti ili ja ili bilo ko da sudi o tome? Otkd znas koja im je ozadina? mozda su bili pred licnim ponorom i posegli za drogom (kao sto mnogi posegu za alkoholom).

mozda mu je ta droga bila jedina uteha u zivotu? Ti to ne mozes da znas zato je i bezobrazno da sve narkomane trpas u "boli me uvo sami su krivi" kos.

Osim toga, valjda si neki hriscanin jel da? Cak i ja znam sa kim se radije druzio Isus dok je hodao zemljom...

Super, sad si konacno ukapirao koliko ne valjam. To je vazno. Ajd laku noc.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сестро Вања, мислио сам на супругу од ђакона :) А то за ђаконисе знам, и штета је што је укинут ред ђакониса у ПЦ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Super. Znaci imaju volju.

Zasto onda ne idu svi lepo masovno da se lece i izlece?

Zasto, recimo, covek o kome pricamo, Bog da ga prosti, nije hteo da ide nigde, pa i kod Peranovica je jedva dosao na nagovor sestre?

Али је дошао човече ..дошао је ..

Очигледно је да не разумеш шта значи ''немање воље'' и у медицинском а реко бих и у ширем смислу.. али ајде држимо с емедицине јер видим да ти је то драже.. Говориш о стварима које не размеш и о којима имаш предрасуде пази ово шта кажеш...

Oni se de fakto jesu razboleli jer su to sami poceli da koriste. End of stori.

Кажеш ''крај приче'' .. па то ''САМИ'' .. још и подвлачиш... То је најбољи поиказатељ да уопште не разумеш суштину БОЛЕСТИ као такве, а тек то важи за болест Наркоманије..

''САМИ'', то је срамота рећи...

Највећи број наркомана су били ЈОШ ДЕЦА КАД СУ навучени..е сад да ли су ИХ НАВУКЛИ или СУ НАВУЧЕНИ.. ти кажеш да су то САМИ УЧИНИЛИ и ''ЕНД оф СТОРИ'' ..Ако размислиш , тербало би да се постидиш овога што си рек'о

Питали једном лика на хероину шта би урадио дилеру који му је први пут дао дрогу... да ли би га убио, туко ..послао у Пакао..

Он је само подигао главу и једва чујно рекао.. '' Не .. Ништа од тога ..то је све блага и никаква казна... ''

Па шта би му урадио питали су га...

''Само бих му дао Хероин ..'' био је одговор..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...