Jump to content

Интернет и форум као форме мисионарења - творимо ли оно што овде проповедамо


Guest Alefshin

Препоручена порука

Овај форум има мисионарски значај не у смислу да обраћа невернике, него је више образовног карактера, ко хоће може доста тога да научи, али шта ко тражи то и налази. Неко хоће да се свађа, неко да се прави паметан, неко да смућује, неко хоће да научи нешто, неко тражи разговор, али ко хоће сигурно доста тога корисног може научити а ако се неко обрати из неверства у верство још боље

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 102
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Није ни добро да сам сви одемо на атеистичке форуме и да као почнемо да мисионариомо, више би штете нанели него користи, сувише смо сви горди да би добро мисионарили, ја зато никог не јурим, али ако ми "случај" неког доведе ја видим шта могу. Ретки су људи који могу попут Данила Сисојева да могу да упадну у гомилу иновераца и да успешно мисионаре, али сматрам да је то посебан призив и дар од Бога, сад можемо ми да помислимо да смо као он и да јуримо невернике где стигнемо, не верујем да бисмо имали каквог успеха

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Посебно на таквим форумима где се пљује по Христу, треба имати доста доста смирења да не упадамо у ватру да би то неког ефекта имало, ако почнемо одмах да их плашимо паклом и убеђујемо на силу било какве да аргументе имамо нема ту вајде

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ja nisam ni mislio da napravimo vernike od njih. Jednostavno bih zeleo malko drugacije da pogledaju na veru. Svacega sam se nagledao na onom forumu i mogu ti reci da me uopste nisu uvredili svojim izjavama. Sta vise govore samo gluposti. Mada mozda i ne bi valjalo jer bi samo bilo vredjanje sa njihove strane. Ako tako gledas onda u redu. Ima ih koji bi lepo pricali sa tobom, ali ima i onih koji bi te samo opljuvali.

Ko drugome jamu kopa, ne cini prolece, jedna lasta u nju upada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Често сам себе ухватим како пишем само да бих се правио паметан, тако нема ефекта писати ни на овом форуму, где су углавном сви верници, а камоли неког обраћати. И овде где смо сви релативно истомишљеници често буде тешких речи, како би тек било тамо. Али хвала Богу и овде има добрих мисионара, морам да похвалим оца Ивана чији постови као да су трипут мерени па тек онда слати (углавном) 0104_cheesy.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Често сам себе ухватим како пишем само да бих се правио паметан, тако нема ефекта писати ни на овом форуму, где су углавном сви верници, а камоли неког обраћати. И овде где смо сви релативно истомишљеници често буде тешких речи, како би тек било тамо. Али хвала Богу и овде има добрих мисионара, морам да похвалим оца Ивана чији постови као да су трипут мерени па тек онда слати (углавном) 0104_cheesy.

Нађох се у овим ријечима  :( 0110_hahaha

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада сматрам да ако неког убедимо да прочита нешто од владике Николаја да смо већ пола посла урадили, владика после то преузме и обради. Заиста доста пута сам чуо да је неко поверовао кад је прочитао први пут нешто од владике. Зато Улични Музичаре брате уметниче, читај нешто од владике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има сврхе!

ЗНАМ ИЗ ЛИЧНОГ ПРИМЕРА. Зато  joooj  свима са ЖРУ!  :( 0110_hahaha 0703_read

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da nema preterano mnogo vajde , jer ionako ste svi ovde vernici !

Нису сви били вјерници ! Знам по себи  dada

https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1340_womens' />

Слажем се, мени је сајт и сам форум мноооого помогао и наставља то да ради сваког дана. Похвалила бих његов утицај на нас који смо се нашли на некој прекретници па ни тамо ни вамо https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1335_womens' />, као децу нас прихвата широм отворених руку https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='8084.gif' />, затим његов едукативни карактер и слободу у писању и казивању својих ставова. https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1324_womens' />

И не реците никад да је слаба вајда, па ја знам бар петоро људи којима сам предложила само да погледају... и сад и сами доживљавају позитивне промене.  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='8084.gif' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...