Jump to content

Поштовани атеисти,

Оцени ову тему


Препоручена порука

a zasto da ne dodjes na slavu svoje firme iako si ateista, to je tvoje licno i privatno ubedjenje, koje ostavis kod kuce (znas vec, ovo je sekularna drzava, Crkva (ali i ateizam) i drzava su odvojeni, tvoje neversko ubedjenje je tvoja privatna stvar), a kao zaposleni u firmi duzan si da dodjes kad tvoja firma slavi (sta god ti u privatnosti svog mozga mislio o tome, treba li ili ne, verovao u to ili ne; kad ti budes direktor odredjuj kako ti volja), zajednicko ispred licnog molicu

Moja firma nema slavu jer postoji u sekuarnoj drzavi gde je ustavom lepo receno da ni jedna religija ne sme biti ustanovljena kao drzavna. TO sto moja firma ipak slavi slav i tera me da prisustvujem predstavlja atak na moju gradjansku slobodu, atak na sekularnost i naravno zdrav razum.

A to sto kazes da je to volja direktora, pretpostavljam da ti je OK da ako dodje musliman na celo drzavne firme da cela firma slavi bajram? Pa bravo, ti si olicenje tolerancije... mnogi bi se dmah pobunili protiv takve represije ali ti si OK momak ;)

A inace u mojoj firmi ja sam jedino DUZAN da radim... nista drugo nisam DUZAN... boli me uvo za obrede i rituale koje od ljudi prave smesne jedinke koji se vrte skakucu i pevaju po foajeu institucije... odrasli ljudi...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A to sto kazes da je to volja direktora, pretpostavljam da ti je OK da ako dodje musliman na celo drzavne firme da cela firma slavi bajram? Pa bravo, ti si olicenje tolerancije... mnogi bi se dmah pobunili protiv takve represije ali ti si OK momak ;)

Ћути јадо још ће те и обрезати, ако дођу јевреји или мухамеданци, на врх фирме

од блата ћеш онада православне да правиш !

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A inace u mojoj firmi ja sam jedino DUZAN da radim...

Pa zar u drzavnoj firmi? Ti bas nemas srece u zivotu, em te teraju da radis, em te uvlace u rituale razne! Jedino ako nije neko pogrebno...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zar u drzavnoj firmi? Ti bas nemas srece u zivotu, em te teraju da radis, em te uvlace u rituale razne! Jedino ako nije neko pogrebno...

Толко меса, а ја вегетаријанац! :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Толко меса, а ја вегетаријанац! :)

има и сланог сира са маслинкама ;) а и гибаница врућа

  • Волим 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u, al' je opasna vera, sve atak do ataka, ne moze covek miran da bude, sa svih strana vera atakuje; a ti junak na megdanu, nece tebe tamo neka vera pobediti, ne das se, teska borba, neprijatelj jak, a i bezobrazan, sram bilo Crkvu, veru, kako se usudjuje nos da promoli u sekularnoj drzavi, kakva drskost; bez' vero u misju rupu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да разумем, што се тиче тих слава по предузећима, да неко МОРА да присуствује!? Сретао сам се са прославама, са ломљењем славског колача и сл., али никада нисам чуо да је неко против своје воље био доведен да тамо присуствује и да у свему томе учествује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да разумем, што се тиче тих слава по предузећима, да неко МОРА да присуствује!? Сретао сам се са прославама, са ломљењем славског колача и сл., али никада нисам чуо да је неко против своје воље био доведен да тамо присуствује и да у свему томе учествује.

наравно да не мора

али ја не знам никога ко би одолео послужењу које су колегинице припремиле

тако бар код нас у школи,,,, :)

  • Волим 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да разумем, што се тиче тих слава по предузећима, да неко МОРА да присуствује!? Сретао сам се са прославама, са ломљењем славског колача и сл., али никада нисам чуо да је неко против своје воље био доведен да тамо присуствује и да у свему томе учествује.

Ово је посебан случај, сад терају људе да дођу да једу и да пију. Срам их било! Стока талибанска!

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увреме комунизма , када вас је атеиста било 100% и више ;) ,

људи су губили посао ако би крстили дете, или отишли да упале свећу својим покојниом...

ето све се врти у круг...

Da, sve se vraca sve se placa... to je taj hriscanski koncept ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

polako bratijo, jos je petak, ima jos 50 minuta do tih djakonija :)

мене гледају обланде из фрижидера и неки бели сир..........ал ипак ће то сачекати сутра ;)

ма људи шта је лепше од дружења, ја не знам ни једног атеисту који не би дошао на Славу пријатељу, рекао "срећна Слава домаћине", и сео за сто да нешто грицне, пијуцне у најнормалнијој количини

ево мени ће Митровдан, Боже здравља да лепо сви прославимо , и долазе нам и верујући и неверујући, и нико се не жали да буде позван

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam nateran da dodjem na slavu svoje firme iako sam rekao da sam ateista.

Ако је фирма приватна, дај отказ и решио си проблем. Ако је фирма државна, тако ти и треба кад се петљаш с њима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...