Jump to content

Николић: Могу да помогнем око договора између СПЦ и МПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ponasamo se kao nepravedni sluga iz Jevandjelja,

kome je Gospod oprostio dugove,

a on uhvatio da davi i satire onoga ispod njega koji je njemu duzan!

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Рилски, возвраќам ти целивом.

Матеј 18:18'[/font]]

Заиста вам кажем: Што год свежете на земљи биће свезано на небу, и што год раздријешите на земљи биће раздријешено на небу.

Види просту математику:

Просечни годишњи број умрлих у Македонији је око 19.000, од који православни су око 60%.

Од дана када смо анатемисани, прошли су 7,5 година.

Значи око 7,5 * 19.000 * 0,60 = 85.500 људски души су ушли у пакао без суда и пресуда, јер такву пресуду је донео САС ПОА. Збогатио се ад за један град.

И ово је дело љубави.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Рилски, возвраќам ти целивом.

Види просту математику:

Просечни годишњи број умрлих у Македонији је око 19.000, од који православни су око 60%.

Од дана када смо анатемисани, прошли су 7,5 година.

Значи око 7,5 * 19.000 * 0,60 = 85.500 људски души су ушли у пакао без суда и пресуда, јер такву пресуду је донео САС ПОА. Збогатио се ад за један град.

И ово је дело љубави.

Па по тој математици можда би и био у праву у некој ''христијанској верској организацији'' која има предубеђење да познаје Христа...

Мораш резоновати по вишој а не простој математици.. Наравно да се шалим.. Али заиста си невероватан какве ствари ти причаш и мислиш да то има везе са православљем ... Побогу човече ..

Теби је небитно што је ПОА 100% састављена од македонаца а овамо дајеш податке о броју умрлих ..некаквих анатемисаних и остало.. Остави се празних прича ...и ти и ови што ти аминују то што говориш ...

Умире ЈЕДАН ЧОВЕК НА ВАШЕ очи... У ИМЕ НАРОДА је осуђен... КО ИЗ МПЦ је против тога .. -НИКО..ко из ''мпц'' ја ЗА ТО.. СВИ..

Чему прича о Љубави.. празнословље..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

жално, но изјавата на српскиот претседател (дека тој можел да го реши повеќедецениското отворено македонско црковно прашање), дадена е пред неговата посета на Зебрењак и токму заради тоа, таа има чисто популистичка конотација и е утилитарна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

жално, но изјавата на српскиот претседател (дека тој можел да го реши повеќедецениското отворено македонско црковно прашање), дадена е пред неговата посета на Зебрењак и токму заради тоа, таа има чисто популистичка конотација и е утилитарна.

Тома ко Тома... али реално гледано... Он је бар нешто реко... можда ..не можда ..СИГУРНО је одвалио и то подебело.. Али је рекао нешто... Да те питам Брате.. Ко с еиз Македоније до сада у било ком облику ИСКРЕНО или било како ЗАУЗЕО да ПОМЕРИ СТВАР СА ТАЧКЕ:.. Ја ћу ти рећи :

Архиепископ Јован Вранишкоски.., кога ''мпц'' гони преко световних судова и због које лежи на робији по стоти пут -а на очи целокупног народа доле који каже да је православан..наравно изузев Верника ПОА...

то је жалоно брате мој!! А тебе нисам приметио да коментаришеш у том светлу ситуацију са непризнавањем расколничке ''мпц'' ..

Не признајете једног човека који је признат од целе Васељене ... македонац је а овамо браните македонске националне АНТИЧКЕ - интересе РАСКОЛОМ.. па ко је ту већи патриота...

Гледај Црквом - мери Христом ... и постаће ти јасно.. где си, и ко си...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПО ПРЕДЛОГОТ НА СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛИЌ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ МПЦ И СПЦ

Иванов: Тоа е црковно прашање, но добро е да разговараме

BD1C801F4FCF94428665D9FB301A56A3.jpg

Проблемот меѓу Македонската и Српската православна црква, пред сe, треба да го решат двете цркви, но добро е и двете држави да разговараат, најнапред за создавање меѓусебна доверба, е коментарот од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов, на изјавата на неговиот српски колега Томислав Николиќ дека тој е адресата на која македонската страна треба да се обрати за црковното прашање. Николиќ индиректно го повика Иванов да го амнестира Јован Вранишковски, поглаварот на ПОА, како услов за решение на спорот, велејќи дека "прогонот и апсењето на Јован и на неговите владици не е патот за решение".

"На покана на претседателот Иванов, претседателот на Србија Томислав Николиќ, следната недела ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Станува збор за однапред договорена и подолго време планирана посета. Меѓу другото, на средбата ќе се разговара и за ова прашање. Македонскиот претседател опстојува на ставот дека лидерите ќе помогнат во рамките на нивните можности, но оти спорот, пред сe, треба да го решат двете цркви. Сепак, за решенија на црковниот проблем кои носат напредок, добро е да се разговара, со цел создавање атмосфера на меѓусебна доверба", велат од кабинетот на претседателот Иванов.

И од Владата сметаат дека црквата е одвоена од државата, и оти тој проблем треба да се решава на црковно ниво.

"Ја цениме волјата на секој што сака да помогне во надминувањето на ова прашање. Државата, како и досега, во рамките на нејзините уставни и законски ингеренции се насочува кон креирање на амбиент за решавање на овој предизвик, и давање нови можности и потврда на статусот на МПЦ, која е духовна колепка и општествен столб на македонскиот народ", ни изјави владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.

Од МПЦ велат дека овој предлог, пред сe, е упатен до претседателот Иванов.

"Ако е црковно прашањето, зошто се упатува кон Претседателот. Ние како црква ниту ослободуваме, ниту затвараме, ниту амнестираме Но го поддржуваме секој предлог кој може да донесе решение за црковниот спор со Српската црква", изјави вчера владиката Тимотеј, портпарол на Синодот на МПЦ - ОА.

Извори од МПЦ - ОА велат дека овој предлог на српскиот претседател Николиќ е само да покаже дека нешто се работи на надворешен план за нормализирање на односите со Македонија.

Николиќ, во интервју за ТВ Сител, предложи двете држави да седнат и да разговараат за односот на двете цркви, за тоа што е МПЦ и како да го постигне тоа што го сака.

"Јас ви велам дека можам сето тоа да го завршам, ако сакаат да разговараат со мене и да ја спуштат топката, а ако не сакаат, тогаш тој проблем никогаш нема да биде решен. Македонија не умееше да го реши тој проблем, можеби немала соговорник во Србија. Денес има соговорник во Србија, со кој тој проблем може да го реши, и тој соговорник сум јас", рече Николиќ и додаде дека проблемот може да го реши оти бил почитуван од СПЦ.

(Д.Д.)

http://www.vest.com....C21EC456E324A7D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

још кад би превео, било би супер

мислим да не вреди.....

Моцарт је смислио једну тему на форуму овде да ако неко не жели да чита цео текст а хтео би сазна о чему се ради, да се употребе кључне речи које дају поенту садржаја.....

примењено у овом случају то би било као у вицовима и то како мали Ђокица замишља решење проблема Цркве у Македонији...

и то отприлике би било овакo, преко амнестије до аутокефалије!?

трла баба лан, да јој прође дан :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да не вреди.....

Моцарт је смислио једну тему на форуму овде да ако неко не жели да чита цео текст а хтео би сазна о чему се ради, да се употребе кључне речи које дају поенту садржаја.....

примењено у овом случају то би било као у вицовима и то како мали Ђокица замишља решење проблема Цркве у Македонији...

и то отприлике би било овакo, преко амнестије до аутокефалије!?

трла баба лан, да јој прође дан :)

Тачно је да не вреди...

Али не зато што Тома Николић може да реши некакав Црквени проблем.. него што једноставно не говори о томе што ти кажеш.. и што су македонскиновинари исконструисали... наравно по наредби својих налогодаваца из ДБ...

Николић не помиње никакву Аутокефалију за ''мпц'' ... а да је услов тога Амнестија за владику Јована .. То је измишљотина и ових македонских новинарчића - пискарала, и македонског државно-псеудоцрквеног апарат који би ХТЕО ДА СТВАРИ ПОСТАВИ НА ТАЈ НИВО...

Зато је Архиепископ Јован и бесмислено у затвору.. због њиховог најпрљавијег политичког курвања...

Они желе да ми т.ј јавност како световна тако и Црквена ствар погледамо ЊИХОВИМ ОЧИМА :''Улог је Јованова Глава а ви сад видите како ћете...''

Са те стране то јесте ''Трла баба лан''.. али не од стране Томиславове .. који је потпуно ван контекста овде посматран... Па послушајте то мало што су пустили из интервју и видите да ли негде помиње ЈОВАНОВУ ГЛАВУ И АМНЕСТИЈУ ЗА АУТОКЕФАЛИЈУ... НЕ то је САН МАКЕДОНСКЕ СЛУЖБЕ ДБ и ДРЖАВНОГ ВРХА; И РАСКОЛНИЧКЕ БАНДЕ - ''МПЦ''

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да и на овом месту кажем ово што већ рекох на теми...

Амнестија - НЕ, него да се донесе ПРАВОСНАЖНА ОСЛОБАЂАЈУЋА ПРЕСУДА која скида сваку па и најмању мрљу са Архиепископовог имена..

ТОМОС - већ ИМА П.О.А. .. а ''мпц'' да постане прво Црква а не ''КУД'' као што је сада за неговање Традиције - и то Античке, као и националних и државних интереса Македонаца...

Па кад поостане Црква онда може и да негује и традицију и нациооналне интересе колико је то упутно ако уопште јесте..

То је нормалан редослед ствари, а све остало је истог квалитета као и пропала политика ''..и Косово и Европа..''

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

жално, но изјавата на српскиот претседател (дека тој можел да го реши повеќедецениското отворено македонско црковно прашање), дадена е пред неговата посета на Зебрењак и токму заради тоа, таа има чисто популистичка конотација и е утилитарна.

Теби је ''жално'' Томе Николића ... Бураз..јел ти ''жално'' као хришћанину што у македонском затвору ПРИТВОРУ! већ једанаест месеци по десети пут Архиепископ Јован признат од целе Васељене гније у име твог Народа... ??

Или ти је само жално за српскиот прецедател... ? Кога бре ви замајавате оваквим ставовима..

Покријте своју срамоту нечим ...иоле вредним и коректним..

''жалко'' ..знаш ти шта је жалко .. срамото једна.. Умире човек а ви из ''мпц'' не мрдате прстом него га прогоните без престанка.. бесмисленим оптужницама ..судије које га суде су 1978. и 1980 годиште..

То је жалко бато мој и за то вас чека ''мало'' старији Судија коме ћете давати одговор сви понаособ..

... бандо покварена...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теби је ''жално'' Томе Николића ... Бураз..јел ти ''жално'' као хришћанину што у македонском затвору ПРИТВОРУ! већ једанаест месеци по десети пут Архиепископ Јован признат од целе Васељене гније у име твог Народа... ??

A zašto je on uopšte u zatvoru?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...