Jump to content

Udario sveštenika misleći da je terorista

Оцени ову тему


Guest nikolastojanoviccuprija

Препоручена порука

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

Utorak, 10. novembar 2009. 21:58  

Američki marinac je optužen jer je napao grčkog pravoslavnog sveštenika misleći da je - arapski terorista.

Rezrevista Mornaričke pešadije SAD je u ponedeljak pajserom udario po glavi 29-godišnjeg Aleksiosa Marakisa i jurio ga ulicom dok policija nije zaštitila sveštenika.

Marakis, sveštenik sa Krita, koji je u poseti rođacima, rekao je da je napadača, 28-godišnjeg marnica Džejsena Brusa (Jasen Bruce) samo pitao za neku ulicu, na šta je ovaj iz kola izvukao pajser, udario i pojurio ga.

Napadač je potom pozvao policiju rekavši da goni arapskog teroristu.

Nesporazumu je verovatno doprineo i loše Marakisovo znanje engleskog, te je napadač neke njegove reči shvatio kao arapaski pozdrav "Alahu akbar!" (Alah je veliki).

Grčki pravoslavni sveštenici imaju dugačku bradu i kosu, i nose crne mantije do zemlje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Posle 2. rata kada je vl.Nikolaj izbegao preko Londona u Ameriku, u pocetku svog boravka nosio je mantiju gornju, donju...kao kod nas, ali prilazili su mu ljudi na ulici, dobacivali, pljuvali, a neki su bili i nasilni misleci da je Arapin.

To je u pojedinim delovima, u nekim kvartovima Amerike doziveo skoro svaki pravoslavni svestenik sa dugom bradom, tradicionalnom mantijom itd.

Zato vecina naseg svestenstva tamo ne nosi duge brade i kose, mantije, vec umesto toga crne pantalone, sakoe sa belom kragnom kao i katolicki svestenici, na ciji su izgled Amerikanci navikli.

Neka me neko iz SAD slobodno ispravi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Америчка ксенофобија и етнофилетизам . Они једноставно неће да знају за друге и другачије а и кад знају ту је ККК да линчује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је био изолован инцидент још пре пар година. Нисам имао прилике да видим како је било после Другог светског рата, али по ономе што сам читао у то време су Арапи и Амери били у веома добрим односима. Проблеми су кренули након 9/11, онда су муслимани у САД дошли под удар "радикала". Дешавало се и да помешају, на пример, Сике или православне монахиње са њима. Наше су монахиње у неким манастирима зато добиле благослов да носе видљив крст или слично.

Све се то већим делом смирило до данас, осим ето понеког лудака.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...