Jump to content

Митрополит Антимос: Одвајање цркве од државе било би сатанско дело

Оцени ову тему


Препоручена порука

A zasto ne bi?

Ako bi se jednom recju mogao opisati odnos drzave i Crkve u Grckoj, to bi bila rec POSTOVANJE. Postovanje sa obe strane i to ogromno.

Не, то није поштовање, то је изопачење - када црква и држава нису одвојене долази до апсолутне корупције цркве, а фашизације државе...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidi.... kad jednom budes punoletan pa uzmes pasos i budes u prilici da putujes malo. svrati do Grcke (jug Evrope) i videces u kolikoj si zabludi. a do tad stidi se sto nasu sestrinsku Crkvu nazivas korumpiranom, a bratski narod fasistima.

Da se osecanja jednog naroda prema Crkvi mogu izguglati.... sigurno bi nasao sta je to sto cini Grke da zele da su im drzava i Crkva ujedinjeni na bas ovakav nacin kao sto je do sada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidi.... kad jednom budes punoletan pa uzmes pasos i budes u prilici da putujes malo. svrati do Grcke (jug Evrope) i videces u kolikoj si zabludi. a do tad stidi se sto nasu sestrinsku Crkvu nazivas korumpiranom, a bratski narod fasistima.

Da se osecanja jednog naroda prema Crkvi mogu izguglati.... sigurno bi nasao sta je to sto cini Grke da zele da su im drzava i Crkva ujedinjeni na bas ovakav nacin kao sto je do sada.

Теби би боље било да васпитаваш сопствену децу уместо што покушаваш да васпитаваш одрасле људе вређајући их имплицирајући да су малолетни (каква старосна дискриминација мени никада не би пала на памет, заправо још је горе ако сматраш да треба зезати децу). А грци су баш предивни, нема шта прави хришћани:

article-1257243-08AD51EB000005DC-950_634x417.jpg

greece_police_wideweb__470x335,0.jpg

а погледај само моралност живота просечног грка, погледај статистике криминала, абортуса, наркомана, алкохоличара...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sigurno bi nasao sta je to sto cini Grke da zele da su im drzava i Crkva ujedinjeni na bas ovakav nacin kao sto je do sada.

Национализам, ето шта. Тај исти национализам не дозвољава Арапима да буду поглавари Јерусалимске Цркве и сматра их недовољно компететним да воде Патријаршију која је на мјесту земље коју је походио Христос, наводно су корумпирани и неодговорни....

Нација на челу цркве и државе то је мото који држи Грке да им Црква буде повезана са државом. Ако су ко суви националисти онда су то Грци.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мали спам

@, срећан рођендан брате! .smesko.

Хвала брате Иване :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Govoreci o odnosima Crkve i drzave jedne zemlje a nepoznavati ni tu Crkvu niti drzavu, je detinjasto i zato pomislih da si jos mladic. Ako si se nasao uvredjenim jer si stariji, oprosti.

Slike koje si postavio mozes naci u svakoj zemlji na svetu. dakle nista ne govore.

A i govoris o moralnosti Grka.... oni imaju mane, a ko ih nema, ali reci da su nemoralni je izuzetno neozbiljno. Sudis celom narodu, odrasli covece.

@Justinijan- Grci imaju taman toliko nacionalizma da daju zivot za svoju zemlju. da su ponosni sto se mogu nazvati Jelinima, ponosni su na to sto su Pravoslavni. Isuvise ponosni da bi mogli kritikovati sve sto se tice njihovog predanja, nacije, vere, istorije, vrednosti..... kao sto je kod nas na zalost, cesto slucaj.

Grci su vernici. Jedan veran narod koji voli svoju Crkvu i svoju drzavu i zeli da ih vidi ujedinjene. I to ujedinjenje funkcionise odlicno.

Osim malom broju grckih ateista i onih Evropskih dusebriznika, ostalim grcima je strano ovakvo povrsno vidjenje jedinstva Crkve i drzave.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Govoreci o odnosima Crkve i drzave jedne zemlje a nepoznavati ni tu Crkvu niti drzavu, je detinjasto i zato pomislih da si jos mladic. Ako si se nasao uvredjenim jer si stariji, oprosti.

Slike koje si postavio mozes naci u svakoj zemlji na svetu. dakle nista ne govore.

A i govoris o moralnosti Grka.... oni imaju mane, a ko ih nema, ali reci da su nemoralni je izuzetno neozbiljno. Sudis celom narodu, odrasli covece.

@Justinijan- Grci imaju taman toliko nacionalizma da daju zivot za svoju zemlju. da su ponosni sto se mogu nazvati Jelinima, ponosni su na to sto su Pravoslavni. Isuvise ponosni da bi mogli kritikovati sve sto se tice njihovog predanja, nacije, vere, istorije, vrednosti..... kao sto je kod nas na zalost, cesto slucaj.

Grci su vernici. Jedan veran narod koji voli svoju Crkvu i svoju drzavu i zeli da ih vidi ujedinjene. I to ujedinjenje funkcionise odlicno.

Osim malom broju grckih ateista i onih Evropskih dusebriznika, ostalim grcima je strano ovakvo povrsno vidjenje jedinstva Crkve i drzave.

Нисам увређен, само сматрам да то није валидан аргумент, па све и да јесам малолетан. Грци нажалост, масовно трипују да су наследници античких грка, а заправо немају везе с античким грцима и ту им због тог комплекса ради национализам. И нисам вређао цео народ, јер као што сам објаснио на оној другој теми ја ни не видим народ, већ само индивидуалне личности, а ствар у фотографиама које сам поставио је да не би требале да се такви призори нађу у једној држави где је црква=држава, зар не? Уопште није ствар у атеистима и левичарским душебрижницима, већ у томе да је за саму цркву много боље да буде одвојена од државе, далеко боље...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justinijan- Grci imaju taman toliko nacionalizma da daju zivot za svoju zemlju. da su ponosni sto se mogu nazvati Jelinima, ponosni su na to sto su Pravoslavni. Isuvise ponosni da bi mogli kritikovati sve sto se tice njihovog predanja, nacije, vere, istorije, vrednosti..... kao sto je kod nas na zalost, cesto slucaj.

A od kada patriotizam i religija imaju ikakve veze?

атеистима и левичарским душебрижницима, већ у томе да је за саму цркву много боље да буде одвојена од државе, далеко боље...

Bolje je svima, ne samo crkvi, a i esencijalno je za civilizacijski napredak društva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A od kada patriotizam i religija imaju ikakve veze?

Па када спојиш националност, религију и држављанство, у једну јединствену ствар, добијеш то што добијеш.
Bolje je svima, ne samo crkvi, a i esencijalno je za civilizacijski napredak društva.

Добро, али овде, на овој теми говоримо у контексту тога шта је боље конкретно за цркву, а ово остало је у том контексту бонус...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па када спојиш националност, религију и држављанство, у једну јединствеу ствар, добијеш то што добијеш.

Kuku i lele.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Grci su vernici. Jedan veran narod koji voli svoju Crkvu i svoju drzavu i zeli da ih vidi ujedinjene. I to ujedinjenje funkcionise odlicno.

Osim malom broju grckih ateista i onih Evropskih dusebriznika, ostalim grcima je strano ovakvo povrsno vidjenje jedinstva Crkve i drzave.

Башка и нису неки вјерници нарочити. Тамо је вјера у кризи такођер, Младих нема у Цркви, већином су старији. У стварни нема данас нити је питање да ли га је икад било да можеш рећи да је велика већина њих вјернички оријентисано и дубоко побожни и религиозни и да је тај просјек на нивоу државе. Стадо хришћана је увијек мало и биће увијек мало до краја свијета и вијека.

То како се Грци односе према Цркви представља одраз њихових националних осјећања. Они су далеко већи националисти него ми или Руси и то је сва прича. Њихов национализам је широко позната ствар у свијету. Ако си гледао онај филм "моје дебело грчко вјенчање", гдје отац младенке, грчки емигрант у САД, стално прича о грчком језику и како нема ниједне ријечи на свијету која није потекла од грчкој језика....е то ти је то.

Дакле јединство Цркве и државе не као симбол јединства у Христу што је апсурдно и немогуће, већ симбол једниства једне нације. Национална Држава, национална Црква....тако ствари стоје у Грчкој.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osim malom broju grckih ateista i onih Evropskih dusebriznika, ostalim grcima je strano ovakvo povrsno vidjenje jedinstva Crkve i drzave.

cini mi se da imaju vrlo jak anarho pokret, e sad da li su i ateisti nemam pojma ali mislim da jesu

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...