Grizzly Adams Написано Септембар 20, 2012 Пријави Подели Написано Септембар 20, 2012 Krkobabiću PTT, Ćulibrku Telekom Izvor: B92 Beograd -- Novi direktor PTT biće zamenik predsednika PUPS Milan Krkobabić, dok će Telekom posle odlaska Branka Radujka voditi Predrag Ćulibrk, potvrđeno je za B92. Vlada je odluku o postavljanju novih direktora u Javnim preduzećima donela na današnjoj sednici. Krkobabić, koji je i ranije spominjan kao kandidat za mesto prvog čoveka Pošta Srbije, zameniće dosadašnjeg direktora Gorana Ćirića. Ćulibrk, koga je kao nestranačku ličnost predložila SNS, dosad je bio na čelu Telekoma Srpske koji je u vlasništvu Telekoma Srbije. Inače, Ćulibrk se još u aprilu 2011. godine spominjao kao moguće rešenje za novog generalnog direktora Telekoma Srbija, a prema nekim informacijama iz tadašnje Vlade, trebalo je da dođe na to mesto u maju prošle godine. On je u tom periodu izjavio i da je dobro što Telekom nije prodat ispod cene od 1,4 milijarde evra za 51 odsto kapitala, kao i da bi "na Telekom kroz nekoliko godina trebalo gledati kao na kompaniju koja je deo jedne šire multinacionalne kompanije, što nikom ne bi trebalo da smeta". Ćulibrk, rođen u Rumi 1968. godine, nakon završetka studija na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu 1994. godine zaposlio se u tadašnjem JP PTT Srbija, sada Telekomu, u Direkciji za razvoj i investicije. Od 1997. godine je bio odgovoran za deo planiranja mreže. U martu 2005. godine imenovan je za direktora Sektora za strateško planiranje, a iste godine za direktora Samostalnog sektora za strategiju i razvoj u Telekomu Srbije, a.d., Beograd. Od 18.06.2007. godine imenovan je za generalnog direktora Telekoma Srpske, a.d., Banja Luka. ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука