Jump to content

Суспендовани ђакон Епархије браничевске лажно се представља као православни свештеник у Мелбурну

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Ево још мало "веееелких бранитеља вере прађедовске"

Наравно ту је и "владика" Сарачевић (јер он више није поп, он сада и рукополажђе ђаконе у свештенике, је л..)

Када вам год неко помене Артемија, слободно му пустите линк ка овој теми, па нека вам мало појасни како и зашто...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево линка за текст који је у пдф-у.

http://www.synodinresistance.org/pdfs/2012/06/24/E20120624aArtemios6-12%20Folder/E20120624aArtemios6-12.pdf

Наслов је индикативан. "Да ли је могуће да митрополит Кипријан и епископ Артемије заједнички пруже веродостојно анти екуменистичко сведочење"

То је заправо посланица Синода у отпору митрополита Кипријана Куцумбаса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

na kakvim temeljima zidaju crkvu, tolko ce i trajati...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jel pokusao neko uopste da prica sa Artemijem ko covek sa covekom?

treba mnogo toga dobroga uraditi i onda ce preumiti, nije ni tesko jer je iskreno :)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jel pokusao neko uopste da prica sa Artemijem ko covek sa covekom?

колико ја знам, више од десет година се прича с њим, или покушава да се допре до њега, ал он исто толико одбија било какав озбиљан и конструктиван разговор.

ово је све продукт једностраног недостатка дијалога и отроване побожности и духовности.

а није као да је ту он од јуче и да га нико не зна и да он моли за дијалог, с било ким ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne sme se odustati od dobrote, jer treba crvjezika pobediti

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne sme se odustati sa dobrotom, jer treba crvjezika pobediti

далеко од тога да је отац Артемије нека наива, ја не верујем у ту причу.

сем тога, све живо говори у прилог да нема места наивности - докторат теологије и неколико књига написаних и преведених, учио код светог Јустина веру, скоро 4 деценије владика, цео живот у Цркви, ...

и поред свега тога - раскол.

луксуз је бити будала у таквој ситуацији, поготово кад се ради о туђим душама, па нек и стану у три аутобуса - једна је много.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

jel pokusao neko uopste da prica sa Artemijem ko covek sa covekom?

treba mnogo toga dobroga uraditi i onda ce preumiti, nije ni tesko jer je iskreno :)

Имаш о томе у последњем интервјуу са Патријархом Иринејем. Управо Патријарх каже да му је Артемије пријатељ и да је ишао са њим да разговара али Артемије неће ни да чује да се покаје и врати у Цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да је борба за веру постала синоним за организовани криминал.Кад год се појави нека проневера ето нам нових "исповедника" и "страдалника". sFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Гости

Интересантно је што код расколника увек направе " трансфер" све сами распопи са сумњивим досијеом. Тако је у "цпц", " "аустралијској слободној прав. Цркви" тако и код артемита...

То некако Бог уреди да буде тако.

Ово што о. Агапије рече је веома истинито.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...