Jump to content

Православље и социјална солидарност са сиромашнима - социјалне доктрине и црква


Guest

Препоручена порука

  • Одговори 246
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

17. Богатима овога свијета заповиједај да се не преузносе, нити да се уздају у богатство несигурно, него у Бога живога, који нам даје све изобилно на употребу; 18. Нека добро чине, нека се богате у добрим дјелима, нека буду дарежљиви, друштвени,

19. Спремајући себи добар темељ за будућност, да добију живот вјечни. (1. Тим, 6 , 17-19)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Звонко, а шта са аутсорсингом? Како би то решио?

Не видим ништа што би ту требало да се "решава", то је супер ствар. :)

Ајде што лупа глупости, али не би требало да лаже. У САД стручњак за "computer science" може да нађе посао одмах сутра и још да бира где му се свиђа. Мислим да њима и даље недостаје око 100,000 стручњака из области. Ево нек се јави мени тај баја, ако зна ствари наћи ћу му посао за две седмице у вр` главе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим ништа што би ту требало да се "решава", то је супер ствар. :)
Можда по фирму, али колико је то добро по народ те државе из које се послови аутсорсују?
Ајде што лупа глупости, али не би требало да лаже. У САД стручњак за "computer science" може да нађе посао одмах сутра и још да бира где му се свиђа. Мислим да њима и даље недостаје око 100,000 стручњака из области. Ево нек се јави мени тај баја, ако зна ствари наћи ћу му посао за две седмице у вр` главе.
Па чова је либертаријанац, мада не баш класични, већ национал-либертаријанац, што је вероватно и разлог због којег је против аутсориснга, а такође сматра да је хиперинфлација немогућа у САД...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда по фирму, али колико је то добро по народ те државе из које се послови аутсорсују?

Добро је, то им омогућава да заврше више посла.

Па чова је либертаријанац, мада не баш класични, већ национал-либертаријанац, што је вероватно и разлог због којег је против аутсориснга, а такође сматра да је хиперинфлација немогућа у САД...

Немам појма ко је тај лик, али видим да много тога није тачно што каже, а осим тога и погрешно резонује. Хиперинфлација у САД је и те како могућа, чак и вероватна.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро је, то им омогућава да заврше више посла. Немам појма ко је тај лик, али видим да много тога није тачно што каже, а осим тога и погрешно резонује. Хиперинфлација у САД је и те како могућа, чак и вероватна.
Он тврди да због тога амерички држављани остају без посла, управо зато што су много скупља радна снага од кинеских држављана те да због тога никада не могу да опстану на тржишту рада. А ево шта каже за хиперинфлацију:

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Он тврди да због тога амерички држављани остају без посла, управо зато што су много скупља радна снага од кинеских држављана те да због тога никада не могу да опстану на тржишту рада.

То је елементарна грешка - честа је погрешна премиса да постоји "константан број послова" на које се људи онда распоређују па ако 10 послова "оде у Кину", то значи да је 10 послова ускраћено неким Американцима. У принципу, кад видиш неког да прави тако елементарне грешке, нема потребе да губиш време и слушаш га даље...

Поента јесте да је број "послова" динамичка ствар која се мења у зависности од услова на тржишту и расположивих ресурса. На пример, они кажу "Apple је `аутсорсовао` производњу iPhone у Кину", па онда одатле закључују да су због тога "Американци изгубили 100,000 послова". То је потпуно погрешно. Производња iPhone-а је била могућа само зато што су постојали ресурси у Кини који су могли да га произведу, а да то буде исплативо. Да то није био случај, не само да ти послови не би постојали у САД, већ уопште не би постојао iPhone. Његова производња не би била могућа.

А ево шта каже за хиперинфлацију:

Ово је све нешто конфузно и неповезано... Оно што тренутно одржава долар јесте чињеница да је наметнут за валуту која се у свету користи за "резерве" (што је некада било злато). Ако се то промени, биће веома незгодно.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је елементарна грешка - честа је погрешна премиса да постоји "константан број послова" на које се људи онда распоређују па ако 10 послова "оде у Кину", то значи да је 10 послова ускраћено неким Американцима. У принципу, кад видиш неког да прави тако елементарне грешке, нема потребе да губиш време и слушаш га даље...

Поента јесте да је број "послова" динамичка ствар која се мења у зависности од услова на тржишту и расположивих ресурса. На пример, они кажу "Apple је `аутсорсовао` производњу iPhone у Кину", па онда одатле закључују да су због тога "Американци изгубили 100,000 послова". То је потпуно погрешно. Производња iPhone-а је била могућа само зато што су постојали ресурси у Кини који су могли да га произведу, а да то буде исплативо. Да то није био случај, не само да ти послови не би постојали у САД, већ уопште не би постојао iPhone. Његова производња не би била могућа.

Ово је све нешто конфузно и неповезано... Оно што тренутно одржава долар јесте чињеница да је наметнут за валуту која се у свету користи за "резерве" (што је некада било злато). Ако се то промени, биће веома незгодно.

Мени се некако чини да је Ремзи ипак у праву, само што ти то не видиш због идеологије (лепо је упоредио аутсорсинг са робовласништвом, па рекао исто што и ти, када би се робовласништво легализовало све би компаније прешле на робове уместо радника, па би производња неког новог производа била могућа, због постојања огромних ресурса, због кога би производња којечега била исплатива - али питање је коме, фирми сигурно да, а свима осталима не баш)...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није у праву, не због идеологије него због логике. Аутсорсинг уопште није и нема никакве везе са робовласништвом. Људи тамо добровољно раде. Када би се робовласништво "легализовало" опет не би компаније прешле на робове јер им се то једноставно не би исплатило. Мада је о томе бесмислено расправљати у сваком случају.

Много слабо резонује тај чова...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...