Jump to content

Православље и социјална солидарност са сиромашнима - социјалне доктрине и црква


Guest

Препоручена порука

  • Одговори 246
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Ovaj Vlada ovde sa njegovom hrišćanskom demokratijom više se bavi radničkim temama nego svaki DS- ili SPS-kongres, a znate li da hrišćanska demokratija u Austriji, Nemačkoj i u Evropi predstavlja prvenstveno preduzetničku stranu? Tuga jedna...

Хришћанска демократија је и настала из потребе за заштитом радника од капиталиста и комуниста, од либерализма и социјализма. Свака велика демохришћанска партија има и своју радничку секцију, поред секције предузетника, студената, жена и младих. А у многим земљама један значајан део радника гласа за хришћанске демократе.

Ипак, овај текст горе нема никакве везе са политиком и може бити прихватљив сваком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само су заборавили да су хришћански принципи непримењиви на друштво у целини.

Наравно, то није спорно. Само у оној мери у којој је то могуће. До краја и у потпуности, то није реално.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћанска демократија је и настала из потребе за заштитом радника од капиталиста и комуниста, од либерализма и социјализма. Свака велика демохришћанска партија има и своју радничку секцију, поред секције предузетника, студената, жена и младих. А у многим земљама један значајан део радника гласа за хришћанске демократе.

Ипак, овај текст горе нема никакве везе са политиком и може бити прихватљив сваком.

Хришћанска демократија, није ли то оксиморон?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако те занима има баш текст на ту тему.

http://pokret-hriscanskih-demokrata-srbije.blogspot.com/2012/06/blog-post_3580.html

Није то ни битно сад. Тема је нешто друго - Православље и социјална солидарност са сиромашнима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само су заборавили да су хришћански принципи непримењиви на друштво у целини.

Наравно, то није спорно. Само у оној мери у којој је то могуће. До краја и у потпуности, то није реално.

Али мислим да смо се ту случајно дотакли веома важног питања које заслужује посебну тему, а? :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има различитих прописа, неки су добри, неки су бесмислени. У принципу, ако је договор радника и послодавца добровољан и нико никога није преварио онда је то довољно.

Шта значи ,,није преварио"? Можда радник није ни упознат са нпр. безбедносним мерама које би биле пожељне за његов посао. У суштини питање је: да ли треба штитити онога ко није могао, умео или марио да сам издејствује добар ,,договор" и заштити се.

Такве ствари се у слободном друштву не дешавају зато што су послодавци једни другима конкуренција. ...

Што опет не значи да не могу да се договоре како би остварили обострану корист.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта значи ,,није преварио"?

Значи да није сакрио или лажно представио нешто.

Можда радник није ни упознат са нпр. безбедносним мерама које би биле пожељне за његов посао. У суштини питање је: да ли треба штитити онога ко није могао, умео или марио да сам издејствује добар ,,договор" и заштити се.

Верујем у принцип да је свако одговоран за свој живот што значи да уједно и мора да сноси последице својих одлука. Човек је сам дужан да се информише и предузме шта треба.

Што опет не значи да не могу да се договоре како би остварили обострану корист.

Па могу, али не знам да ли би у пракси то функционисало. Сваки такав доовор отвара прилику неком трећем, ако се не примењује државно насиље таква ситуација је неодржива. Већи проблем у том смислу у ствари праве радничке уније.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћанска демократија је и настала из потребе за заштитом радника од капиталиста и комуниста, од либерализма и социјализма. Свака велика демохришћанска партија има и своју радничку секцију, поред секције предузетника, студената, жена и младих. А у многим земљама један значајан део радника гласа за хришћанске демократе.

Ипак, овај текст горе нема никакве везе са политиком и може бити прихватљив сваком.

Сама та подела на "раднике" и "остале" је вештачка. Ми смо сви људи који су у различито време у различитим ситуацијама.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...