Jump to content

Да ли хип-хоп музика може позитивно да утиче на човека?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sva ta moderna muzika je jedan cist satanizam greengrin

Kako mu nije dosadno vise da lupeta gluposti.Pa bilo koju muziku da slusamo,mozemo da se odupremo negativnim stvarima,nas je izbor.

Ja licno slusam rep i mogu reci da jeste uticao negativno u jednom periodu mog zivota,ali vise ne :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде да пребацимо овај пост у музику... :)

Ево још једна добра ствар,последњи трзаји краја деведесетих а онда долази грозне и фамозне године пуне кича,шунда и комерцијале...пих...

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sto se tiche hip hopa. Moze. Ali normalan hip hop a ne ove paljevine kod nas.

sto bih voleo da te sretnem na ulici , da vidis sta je zivot ....

A ne po ceo dan da sedis ovde na forumu , i samo cekas da napises nesto ...

Samo lajes i rezis , zanima me kakav si uzivo ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sto bih voleo da te sretnem na ulici , da vidis sta je zivot ....

A ne po ceo dan da sedis ovde na forumu , i samo cekas da napises nesto ...

Samo lajes i rezis , zanima me kakav si uzivo ....

Ako mozes da dodjes do nisa ili do krusevca, dacu ti broj telefona mozes komotno da me sretnes.

Da vidis kakav sam uzivo.

A mogu i fejs da ti dam ako si toliko radoznao.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da mora da skuplja kompetencije i kvalifikacije, to sam i pisao. I ovo ide jedino ako radi, snima, pravi koncerte, ide na vežbanje, denc, animaciju, glumu, pevanje, sluša druge, novo, eksperimentiše i puno toga... Mora da radi na sebi. Pa jedan album, ako ne uspeva: drugi album, ako ne uspeva: treći album.. koliko je interpreta i bendova koji su uspeli tek sa trećim ili četvrtim albumom, koliko je njih u toku tog procesa raspalo pa su sastavili nove bendove i tako dalje.. Retko koji bend je prvi bend a najređe je bend u originalnom sastavu. Ali ljudi su radili dalje jer su muziku primili za svoj zanat i lomili su se i za najmanju šansu. Entertainment je ustvari jako težak posao. Nama, mi koji vidimo jedan klip ili jedan koncert, nama se čini da je to lako, da imaju talent, sreću, veze.. Ne, nego znojiš krv. I ako je za ovo spreman, onda je prvi korak uspeo. Isto kao u fudbalu, ako hoćeš samo da se zezaš, onda ti je mesto na domaćoj livadi, ali ne u zvezdi ili partizanu akamoli u real ili menčester junajted...))

Dobro Dragi to stoji,ali ne toliko za rep u Srbiji.Svako od danasnjih najbolji repera u Srbiji je od 13 godine u studiju i sad 18-20 vec su mogli da snimaju albume.Ako krenes sa 20 da snimas,tesko da ces uspeti,to je realnost.

http://www.youtube.com/watch?v=bwHshxXULx0

Ista stvar: blista šljam u novinama kada god ih otvorim.

Evo, listam sad i čitam šta o mladima piše neki matori emo.

Kaže da sjajno je što sada svaki mali kmet na jutjubu je mamojeb,

i sve što mu dune tamo je, jer

"samo neka se deca bave nečim, bolje nego da se drogiraju".

Izreke stare da bodri se mladež. Kič, sranje i šmirakul.

Nema čuda, nema truda, ni nota ni rime, ne.

Prosta rulja, glupa k'o kurac. Ne zna šta će od dosade.

Plitak sinak silan inat ima da svima dokaže

da se ipak zika snima čak i kad ne znaš pisanje ni sviranje.

To je najlakša stvar. To baš k'o iz pičke može svako.

Time svako treba da se bavi stalno, kad ne zna šta će s glavom.

Bolje to nego droga, kažu babe, a nije mi jasno zašto?

Valjda neko mora da bude i drogaš - možda baš ti, bato?

Deca ne žele da budu deca. 'Oće moć i slavu na keca,

kurve i kajlu što zvecka. Ti ne znaš

da nikada više nećeš biti ponovo klinac,

nikad toliko snova u džepu i taj divni inat.

Ako sve o čemu maštaš jeste materijalizam,

Zaguli dupe i šljakaj, koj' će tebi kurac zika?

Refren:

Uzmi se drogiraj, cirkaj ili ubij se,

jer možda si baš ti taj, kada već nemaš sne.

A zika je umetnost, nije za ajvane.

Što se, koj' moj, svi time bavite? Što?

(Ministar)

Recimo to ovako: da imam magičnu lampu,

želeo bih uzmeš mikrofon i baciš ga u kantu.

Nije to za tebe sine, zajeb'o si se u startu.

Bolje idi ubij nekoga, ili opljačkaj banku,

ili diluj belo ili žuto... ili sve to.

Jer, treba pokazati svima da si stvarno geto,

da u stvari nisi klinac koji se bavi repom

zato što ne zna kako da se nosi s pubertetom.

A pošto je opšte poznato da se rep radi bez muke,

jer ni jedan instrument ne moraš da uzmeš u ruke,

bit skineš, tekst napišeš i snimiš za pola čuke

-i podeliš sa svetom, jer to je tebi super.

Al' odjednom vas je mnogo više nego nekad,

i mada ste zaista nepresušan izvor smeha,

mene zanima samo jedna stvar: da l' još nekom smeta

što smak sveta gledamo uživo preko neta?

Evo ga buducnost srpskog repa,a decko snima jos od malena.20 godina ima,a cuo sam ga sigurno pre 5 godina i rekao mu da obavezno nastavi da snima.

http://www.youtube.com/watch?v=gMFbv8qGHS4

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...