Jump to content

Турски министар Давутоглу осеќа се као Македонац!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ја нисам само пријатељ Македонији, ја се осеќам као Македонац, во све Македонске градове осеќам се као у својој природној социјалној средини. Зато част и задовољство ми је да примим ову Награду за пријатељство, изјавио је турски министар за спољни питања Давутоглу по што је следио грмогласни аплауз на више од 400 присутне госте (македонски претседник Иванов и министри за одбрану и спољних питања, митрополит канадско-амерички из МПЦ, као и чланови Обединетој Македонској дијаспори прим.прев.) у хотел Хилтон Чикаго. Он је рекао да турска дијаспора ни су само они који имају турски пасош, веќ све браќа и сестре и пријатеље који су се иселиле из Балкана, Кавказа и Блиског Истока и да су све амбасаде Р. Турске широм отворене за све људи из претходно поменуте регионе.

http://www.vecer.com...C70E696B815FF03

http://dnevnik.com.m...53E4B76D159F66E

  • Волим 1

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма јок. Надуво се Давутоглу хашиша, мало више изгледа.

leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti leteti

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha smej.gif smej.gif smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poljski muslimanski Tatari su bili jednim od najljućih ratnika

kralja Sobjeskog koje je on doveo sa svojom vojskom braniti Beč

od turske opsade. Dakle tamo pod Bečom se borili poljski muslimani

Tatari protiv turskih osvajača i agresora također muslimana.

I danas dan su to prvo veliki poljski nacionalisti,

Poljaci - muslimani pa onda tek sve ostalo redom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма никад није живио у Македонији. Веќ:

Давутоглу често пати се поистоветува со поимот нео-отоманизам, кој се залага за комонвелт со своите соседи и некогашните отомански провинции. И покрај ова тврдење, тој лично ова го отфрла.

Још интересантније је негова јучерашња изјава, да када на неки скуп није присутан македонски министар, онда он преузима њeгову улогу. Значи имамо два министра спољних посла.

Ако је искрено хвала му пуно. Али...

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa naravno da se oseca kao Makedonac kad je zemlja puna siptara, kad su u neprijateljskim odnosima sa Bugarima i Grcima, kad progone Srpsku pravoslavnu Crkvu i zatvaraju vladiku Jovana ruseci manastire.....

Ne samo njemu, svakom turcinu je lako da se oseca kao Makedonac.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa u tom slučaju to potogovu još više važi, tim pokazuje kako ste mu vi Makedonci prirasli k srcu. To je znakom i izrazom njegovih simpatija prema vama, toga koliko vas uvažava, poštuje i voli kao ljude, kao naciju i kao zemlju Makedoniju. Tim više to onda vrijedi. On da vas smatra nižerazrednim ljudima i nepostojećom ili izmišljenom zemljom i nacijom kao Grci na primjer, ili nekakvim tamo posrbljenim i odrođenim Bugarima kao Bugari na primjer što to kažu, ne bi to rekao ni u snu a ni u ludilu tako nešto. O šta bi ti Ortophile, najednom počeo pričat po svijetu da si Mongolom, Pakistancom ili Čiroki Indijancom kad se ne osjećaš biti ni jednim od tog, ne bi to rekao ni u zabuni, zabunom. Možda samo kad bi ti platili da to kažeš a to dobro. U situaciji kad vas mnogi osporavaju, i makedonski jezik i naciju i istoriju i uopšte samo to pravo na naciju i jezik i zemlju a kamo li šta drugo je onda ovo više nego dobrim i pozitivnim gestom za vas, vama u prilog, jer on je na vašoj strani. Takvo nešto je samo za pohvalu, uvažavat i cijenit bi si trebali svih takvih ljudi, takvih koji govore i rade vama Makedoncima u korist. Prave vam tako veliku promociju i veliko ime u svijetu, a to vam je vrlo, vrlo potrebno u ovoj aktualnoj situaciji danas, sada najpotrebnije od svega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...