Jump to content

...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пуно добрих ствари је речено за један дан.

Пуно се радујем што има тако живих људи овде на форуму.

Сутра можда још додам неке тезе.

Да, треба прошитивати хоризонте и видети где још у екслисиологији има психопатологије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када говоримо о национализму,социологији итд. то баш и не звучи да има пуно везе са Животом,пре је везану за некво социјалну концепцију Цркве.А када би Црква своју духовност градила на таквим стварима,брзо би се претворила у идеологију,што је тако дуго било рак рана католицизма а појело је протестантизам.Дакле више молитве и поста,мање књижурина.Можда је то неком неживотно,досадно,неинспиративно,али је истинито.Пре ће бити да нисмо доживели суштину правог и стварног хришћанског прегнућа и подвига-Живота у свакодневном животу,па онда износимо овакве тезе,чиме заправо бежимо од Христа.То је крупна опасност за Православље данас.

  • Волим 1

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када говоримо о нацизму,социологији итд. то баш и не звучи да има пуно везе са Животом,пре је везану за некво социјалну концепцију Цркве.А када би Црква своју духовност градила на таквим стварима,брзо би се претворила у идеологију,што је тако дуго било рак рана католицизма а појело је протестантизам.Дакле више молитве и поста,мање књижурина.Можда је то неком неживотно,досадно,неинспиративно,али је истинито.Пре ће бити да нисмо доживели суштину правог и стварног хришћанског прегнућа и подвига-Живота у свакодневном животу,па онда износимо овакве тезе,чиме заправо бежимо од Христа.То је крупна опасност за Православље данас.

Скоро да се слажем са овим...осим да нам ипак у Православној Цркви фали мало више социологије.

Оне праве, а то је бригање за свет у коме и поред кога живимо.

Јер од хришћана зависи пропаст и спасење света.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Немам инспирације за ову тему, већ неко време.

Или су се "околности" поправиле, или сам ја отупео...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Немам инспирације за ову тему, већ неко време.

Или су се "околности" поправиле, или сам ја отупео...

Отупео, отупео.

Мораћеш да се наоштриш! .smesko.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Интересантно је да је РПЦ објавила Социјалну концепцију,а РКЦ Социјално учење.

Велики изазов код суочавања Цркве са савремним социолошким промишљањима јесте питање континуитета.Рецимо,то се добро може уочити проучавањем социјалних енциклика Католичке Цркве,као и у пракси свих хришћанских Цркава.Ако се на основу самог хришћанства не оцрта јасна линија континуитета у социјалном учењу,умесно је поставити питање да ли то Црква функционише по уобичајеним социолошким законима и да ли јесте само још једна социјална организација,с димензијом метафизичког.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Постоји само један једини проблем;

Епископи се не моле

Свештенство и монаштво се не моли

Теолози имају знање али немају молитву

Веран народ се не моли

Отуда психо-патолошке појаве и све остале појаве и рационализам који је по мени једнак метафизичкој смрти једне личности.

 

Mislim da si suviše uopštila, ali se slažem da je molitva nešto što je previše uzeto tek tako. 

Disciplina. To je ono čime se molitva u um uteruju, a preko uma i u srce i dušu. 

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...