Jump to content

Промоција књиге "Мирмекологија" еп. крушевачког Г. Давида, среда, 25. април 2012. у 19:30


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

ibawnRuK6COkns.png

Среда, 25. април 2012.

Мала сала Коларчевог универзитета

19:30

Разговор о књизи

ЕПИСКОПА КРУШЕВАЧКОГ ДАВИДА ПЕРОВИЋА

"МИРМЕКОЛОГИЈА"

Учествују:

аутор

др Радован Биговић

др Јован Делић

Марко Делић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • Одговори 30
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Да, бави се. Али на посебан начин. Мрави - људи - заједница - Литургија. И прави паралеле између мрава радише и хришћанина подвижника, како је то лепо приметио отац Радован Биговић пишући предговор за ову књигу.

Одлична књига, владика Давид је показао да је јединствени богослов у целокупној Православној Цркви! И надасве оригиналан!

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлична књига, владика Давид је показао да је јединствени богослов у целокупној Православној Цркви! И надасве оригиналан!

Редак теопоета!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, баш тако. Чудо једно! А, Mea Culpa Великог мравоједа... Баш је подвукао!

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ћу да препишем, па да прокоментаришемо...

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Недовољно ми је било име Пјетар,

па приграбих себи Паулово и Ђоново

само да постанем бог на куб

чиме и србомравима

двоклети колац и срамни стуб.

Пробојан на свим странама,

само на српској непробојан одоздоле ја

затражих атомске штапине одозгоре

да србомравима буде јоште горе, ја, ја,

еда правди света буде боље јешћ.

Ко не зна да сам их по глави млатио,

скупо би ме платио;

где сам да сам, за рај нисам.

Ипак, није да не знам:

између Бога мира и бога немира

ралика је к'о између Христа Бога

и Дабе-бога

или небеске мане

и краковске слане.

Само ја да отпутујем

и за Србију да се не распитујем,

не пакујем,

не утркујем,

јер не мере;

не успева ми ич!

Ако сам и непогрешив, и неподносив,

нисам ваљда нерешив и непотрошив?!

Био сам све што му драго,

само Србиново никада не постадох благо!

Mea culpa, Mea culpa, Mea culpa!

Епископ Крушевачки Давид - Мирмекологија - Mea Culpa Великог Мравоједа

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иако сам ово прочитао милијарду пута, па самим тим и док сам сада преписивао, опет не могу да одвојим поглед од текста. Ово је толико добро... Само ово, кад се изузме из књиге, објашњава само по себи и стоји као сведочанство свима.

Исто тако, његов текст о онтологији кича и шунда, из часописа Логос. Суво злато модерне српске теологије...

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ауууу! Владика Давид грува као хаубица! Знао сам то и раније, али ово ме је фасцинирало. "Недовољно ми је било име Пјетар,

па приграбих себи Паулово и Ђоново." :)))) Само није додао да је био други. ;)

П.С. Био сам присутан када је настајала Онтологија кича и шунда и једва смо убедили преосвештеног епископа да објави то, због познтих разлога (Јапајаца). :)))

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moze li neko tumacenje ove pjesme gore ep.Davida? :)

За ово не треба никакво тумачење, јер је јасно к'о добар дан.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај текст у Логосу је доста тога променио. Мада су, генерално, сви његови текстови добри. И они из часописа Богословље, и они из часописа Истина, и они из Црквеног Живота...

Али, од Онтологије кича и шунда и Мирмекологије креће један јединстваени богословски правац који треба и даље неговати. Док је, рецимо, књига "Пројаве хришћанског етоса у домостроју, кроз личност, и у богословљу" круна те јединствености. Владика зна и да сече као оштрица ако треба, али и да лечи љубављу и Љубављу.

Но, ово је ипак само моје мишљење.

А што се тумачења тиче... Ништа, ја бих га на представљању књиге (у оквиру питања - ако их буде) у среду замолио да он прочита ту песму, на његов начин. Добиће потпуно другу димензију. Биће и бруталније него овако кад стоји на папиру. А, верујем, то му је и био циљ када је поставио у књигу. Нема лажног улепшавања, само гола истина.

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...