Jump to content

Телевизија Косова објавила снимак мученог српског војника

Оцени ову тему


Препоручена порука

Још једна лаж. Он лично је повукао потпис са мировног плана који је претходио рату. Говорио је после да му је у интересу било да се зарати. Мислим да је то био Кутиљеров план, али нисам сигуран. Сви су потписали, сагласили се, да не би дошло до рата (дакле и муслиманска страна), а онда је миротворац рахметли Алија повукао потпис. Касније је говорио да им је рат више одговарао, јер им је једино рат гарантовао испуњење мегаломанских циљева.

А иначе, рат је кренуо управо због тога што је рахметли миротворац хтео у Босни да уведе прегласавање, то јест, већинско а не ентитетско гласање, што би значило нестанак Срба и Хрвата из Босне.

А то је само једна од ствари за које је рахметли миротворац крив. Канадски генерали су причали о милион ситуација које је миротворац исценирао, које су за резултат имале смрт великог броја муслимана, да би рат трајао, све до остваривања лудачког циља да направи државу у којој ће прегласавати Србе и Хрвате. Данас његовим стопама наставља његов син, који просипа исту, ако не и већу количину отрова међу народима, јер има исту лудачку идеју натерати Србе да живе под превлашћу муслимана.

А ти овде сејеш лажи, мржњу и отров најгоре врсте, кад год се појавиш, и остајем при томе да је свако твоје јављање само реклама за оне острашћене (којих и овде, на жалост, има) који имају најгоре предрасуде према свим муслиманима. И опет понављам: такви као ти служе ЦНН да рекламира колико су муслимани острашћени, и да тиме правда све предрасуде које владају према свим муслиманима.

Izgleda da jedino se meni može reći da spamujem temu.Nebio ovdje na ovu temu više o ovome otvori temu zasebnu o ovome i ja ću diskutovati.Ne želim da mi neko dva puta piše upozorenju o spamovanju teme.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne spamujem je ja sam.Svaki od nas koji učestvujemo u ovoj jalovoj raspravi spamuju temu.Tako da bi bilo ispravnije napisati ,Željko, Enize i nama slični ne spamujete temu.

Ти си почео. Ти треба и да прекинеш и онда ће и ови које си повукао у расправу да престану.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slusaj sinak da ti cika Srba nesto objasni.Dobro znas da je u Srebrenici ubijeno daleko manje ljudi nego sto vi tvrdite cak vam i neki glasaju dan danas.Zvanicno UN je saopstio da je pronadjeno oko 800 vezanih leseva koji su streljani a oko 2000 sveukupno zrtava od kojih je vecina ubijena u borbi.Da je bilo zlocina bilo je ali ne tih razmera.Mozda bi treba da gledas film ,,Istina o Srebrenici,, koji su pravili Norvezani i koji je brze bolje zabranjen da bi se opravdala akcija NATO fasista prema Srpskom narodu kao genocidnom.Istina ce isplivati na videlo kad tad.

Nemoj ti meni "sinak".

Gledao sam norveški film, režirao ga je Ola Flium i u filmu se ne spori činjenica da je 7000+ ljudi ubijeno. A možda bi trebalo i ti da ga odgledaš? Mogao bi to da odgledaš i da malo čitucneš biologiju za srednju školu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šefko Tairović, musliman?A usitinu da li je bilo silovanja Albanskih žena od strane vojske?

" Да, али ", питам самог себе " зашто се онда нимало другачије нису понашали ни преци данашњих злотвора међу Шиптарима под косовско - метохијским небом током толиких стотина предходних година, у доба када је арнаутска власт у тим областима под скутом и покровитељством турског султана била апсолутна и када су Срби могли бити и бивали само њене апсолутне жртве ?

Зашто су арнаути тако некажњено отимали и заувек задржавали српске девојке и то чак кћери из једне исте породице, као што је био случај са четири кћери Србина Ђоке Тонића из села Доманека, по које је, чим би навршиле 14 - 15 година долазио нови Арбанасин силеђија и одвојио је да је потурчи и узме за жену, крајем 19. века ?

Зашто су отете девојке силовањем нагонили да се потурче, као 1902 г. Јованку из Корише коју су 23 дана крили и силовали, да би је натерали да се одрекне Христа и прими турску веру, ипак не успевши у томе ?

Зашто су силовали мајке пред њиховом децом и отимали мушке главе, па, ако их већ не убију, пуштали само уз велике откупнине ?

Зашто су отимали летину и пашњаке, разбијали српске дућане, и пљачкали еспап, крали сиротињи стоку, палили српска села, пушчаном паљбом спречавали сељаке да гасе пожар ?

Зашто су 1895. упали у село Мосаре и опљачкали кућу Арсе Максимовића, кога су везали и тукли, А на одласку из чистог беса убили његову стару мајку ?

Зашто су, по сведочењу српских конзула, те 1895. с јесени " као гладни вуци спуштали у равницу косовску и пљачкали где су шта стигли" и "није било ноћи да се не деси 10 до 12 крађа и отмица ?

Зашто су најбољи спски домаћини морали месецима и годинама седети затворени у својим кућама и нигде се немицати, не могавши ни основне послове да врше ?

Зашто су са Срба, ако их не убију, одело свлачили и остављали их голе, као од мајке рођене, као сина Недељковог из Горње Гуштерице ?

Зашто је од Србина Цене Ристића из Добричина Арнаут Мехмед Алими тражио његову ( Ценину ) жену да се с љом у колиби проводи, док мученик ради, а када је Цена одбио, сасуо метке у несрећника, када се овај био погрбио да копа ?

Зашто су 5. августа 1896. Суљо Муртин из Гњилана и Јашар из Макреша дошли у село Клобукаре да уграбе девојку ћати Стојку, па су, када је не нађоше, јер је била сакривена, отели снају његову и одвели је у шуму и тамо силовали цео дан ?

Зашто су Тајир ага из Гњилана и Јашар Колџија из Робовца 5. сектембра исте године дошли у село Бушинце на вршу, и седели два - три дана, ушавши у кућу Ђорђа Станковића и тражећи од њега да оде у шуму, а њих остави у кући саме са женом и децом. Ђорђе се досетио, па није хтео да макне из куће, а они су га онда грдно истукли, слимоли му једну руку и скроз га измрцварили. Млађа Ђорђева браћа, Стајко и јошдвоје од страха су побегли у шуму и није их било да се врате кући.............Зашто ?

Зашто су у Каменици 1. маја 1896. шесторица зулумћара напали попове српске, браћу Станојевиће, Арсу ( 70 ) и Гаврила ( 50 ) исекавши их ножевима у њиховој сопственој кући ?

Зашто су у руљи проваљивали у хапсане и српски затвореницима сами пресуђивали , као, на пример, Глигорију Којунџији родом из Пећи , кога су 1899. толико изрешетали безбројним куршумима, да му је све тело поцрнело, а онда су му главу преполовили секиром ?

Ко је тада Арнаутима чинио насиље, за које су се онда они, наводно, само светили ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemoj ti meni "sinak".

Gledao sam norveški film, režirao ga je Ola Flium i u filmu se ne spori činjenica da je 7000+ ljudi ubijeno. A možda bi trebalo i ti da ga odgledaš? Mogao bi to da odgledaš i da malo čitucneš biologiju za srednju školu.

U filmu se kaze da je u toku celog rata nestalo oko 7000 ljudi prema zednjem popisu iz 91 god.Ti izgleda nastavljas da evoluiras u sve vecu glupost.Znam da te kao ateistu bole dokazi protiv tvoje teorije da si produkt sluacajno mutirane i prirodne selektovane slucajnosti.

Ali dug je put od dupeta do glave.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Studirao sam sa albancima i dobro znam ko su i što su i dobro mi je poznat njihov mwentalitet i njihov nacionalizam.

Neki dan sam pričao sa jednim albancem o stanju u Srbiji i on mi je jednu priču (za mene neprovjerenu)ispričao:Naime kada su se Turci povlačili sa balkana rekli su srbima:Ostavit ćemo vam iza nas šugu koja že vas uvijek svrbiti.Koliko god se češali nečete je se otarasiti.To su albanci.(Neznam istinitost te priče).

Види, мој комшија је био албанац, стари београђанин. Сваке недеље је облачио свечано одело, стављао кече и одлазио у шетњу. Био је господин човек, занатлија. Поштован од свих и један од оних који су највише поштовали законе и прописе тадашње државе.

Мој отац је `56. у Вучитрну добио бесу да нико не сме да га дира јер је спасао сина неког албанца у кафанској тучи.

Е, сад, (није муслиманско мушко име), зашто ти ја ово причам? Па зато да не би генерализовао и другу страну, као што си генерализовао прву ("Koliko su sami Srbi tome doprinijeli?" и сл.) јер иако упорно понављаш да нису сви овакви или онакви, некако ти се увек омакне да оплетеш по великој групи за коју не можеш да докажеш ни јоту. Па то онда личи на памфлет који деградира твоје учешће у дискусији о малтретирању и мучењу заробљеника, о депортацији у земљу која није учествовала (отворено) у сукобу и о свему ономе о чему је заправо тема.

Svako stradanje je bolno i svaki teror je teror bez obzira ko ga činio.

Postavimo pitanje: Koliko su sami Srbi tome doprinijeli?Da li su srbi djelom krivi zbog patnji u koje su zapali?

Ne želim da otvaram rane niti da provociram ali želim da svako od nas bude samokritičan prije nego što kritikuje.

Da, osuđujem svaki oblik terorizma, bez obzira ko ga čini.

Дакле, то је једино битно у овој теми, јер су војника регуларне војске ухватили терористи, мучили, киднаповали (могуће и у садејству са званичним органима стране државе која није учествовала званично у рату) и чији снимак сада приказују, очигледно у оквиру прикривене претње неким новим зверствима.

А распредање приче о томе зашто се то десило и шта је довело до тога води нас у јалову дискусију јер су нам и сазнања и углови гледања другачији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...