Jump to content

Арондација старих и стварање нових епархија СПЦ - Ваше мишљење

Оцени ову тему


Препоручена порука

Марти, брате, за Борчу сигурно знам да је Банатска. А за Котеж и Крњачу ћемо да проверимо. :)

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а Крњача и Котеж ? Колико знам оне БГ припадају.

Припада један храм. Светог апостола и јеванђелисте Луке. Мада би се то могло дати банатској, с обзиром да је и узето од ње тридесетих година прошлог века. То је једино остало у саставу архиепископије београдско-карловачке, од дела Баната који је тада припојен Београду (намесништво панчевачко - враћено банатској епархији после другог светског рата).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Марти, брате, за Борчу сигурно знам да је Банатска. А за Котеж и Крњачу ћемо да проверимо. :)

Борча јесте Банатска али за остало до панчевачког моста мислим да припада БГу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Припада један храм. Светог апостола и јеванђелисте Луке. Мада би се то могло дати банатској, с обзиром да је и узето од ње тридесетих година прошлог века. То је једино остало у саставу архиепископије београдско-карловачке, од дела Баната који је тада припојен Београду (намесништво панчевачко - враћено банатској епархији после другог светског рата).

facenew22222222

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Počinje oslikavanje Hrama Svetog Save

ово је тема...само да напоменем

Имамо у виду ,

поделићу ову тему као што и епархије :D

ако се слажете?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хе, сјајна тема. Брате Марти, одличан посао. Ромејац, скидам капу! :)

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...