Jump to content

Јеромонах Душан Филипов из манастира Решковице

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Napisaću za ono što sam čuo kako je dobio ime o.Dušan.

Možda je malo glupo što ću napisati o nekome iz priča mirjana a i monaha , bilo bi najvalidnije kada bi to lično od njega čuli ali evo ovako...

Za svakoga je bilo čudno zašto je dobio to ime i kada bi ga pitali on bi ovo odgovorio:

Kada ga je monašio pokojni vladika Sava braničevski on mu je dao ime Dušan po caru Dušanu . Pitali su ga zašto mu dali ime Dušan kada nije svetitelj a vladika je rekao - za nas nije ali pred Bogom možda jeste!

Eto , to je to što sam čuo što ne znači da je ovo istinito - što sam čuo !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...