Jump to content

Епископ крушевачки Г. Давид- уживо видео предавање на Поуке.орг (среда 07. март у 21:00)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Предавње владике Давида (пречишћен звук и слика):

http://www.pravoslavniistocnik.net/index.php?option=com_content&view=article&id=166:homo-tehnicus&catid=62:tribine&Itemid=84

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve je super samo mu je glas piskav kao da je prethodno udisao helijum ...

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нажалост, такав му је глас. А додатни проблем ствара што је звук морао бити пречишћен од разних сметњи: на првом месту кулера рачунара који се често палио, а такође и осталих звукова јер је микрофон интегрисан на рачунару, па је похватао сваки шум. Такође владика је у неколико наврата говорио тихо и удаљавао се од рачунара, што је довело до тога да као примарни звук покупи шум. Битно је да се свака реч разуме, и да се целокупно предавање у целости може саслушати.

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није му такав глас у природи, ипак је мало нижи. Мени се прво учинило да је снимак убрзан

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мислим у природи, него на аудио запису. Обични микрофони када снимају глас подижу за 1 до 2 dB. Може да се спусти са ниским тоновима до 80 Hz (6 dB), али би онда речи биле не разговетне. Зато сам морао да са редуктором сметњи подигнем, како би превазишао шум - прекопирам глас преко непотребних звукова. Оно што се мора имати у виду јесте да је снимано интегрисаном камером од 2 мегапиксела, и интегрисаним (on board) микрофоном на рачунарау преко нета, у Flv (flash) формату са најнижим вредностима. Снимак не може да се преузме већ мора да се гребује са посебним plug in програмима, и да се преснимава на хард диск. Пошто програми за монтажу не препознају звук из Flv формата, другим конвертором се звук посебно издваја, и обрађује у Sound Forge-у. Затим се интегрише у програм за монтажу, буквално лепи се звук на слику. Проблем настаје, као што си приметио брате Ђиђи, у спајању. Видео запис који иде преко интегрисане камере касни, па се могу видети закочења, или flash back-ови од неколико стотинки, што је довољно да видео запис, у реалном времену продужи у односу на звук који остаје нетакнут после обраде. Мени слика није била примарна, него звук, тако да нисам отклонио flash back-ове, јер би то морао ''пешке'', и трајало би превише.... И после реци да је философија комликована.... 301

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мислим у природи, него на аудио запису. Обични микрофони када снимају глас подижу за 1 до 2 dB. Може да се спусти са ниским тоновима до 80 Hz (6 dB), али би онда речи биле не разговетне. Зато сам морао да са редуктором сметњи подигнем, како би превазишао шум - прекопирам глас преко непотребних звукова. Оно што се мора имати у виду јесте да је снимано интегрисаном камером од 2 мегапиксела, и интегрисаним (on board) микрофоном на рачунарау преко нета, у Flv (flash) формату са најнижим вредностима. Снимак не може да се преузме већ мора да се гребује са посебним plug in програмима, и да се преснимава на хард диск. Пошто програми за монтажу не препознају звук из Flv формата, другим конвертором се звук посебно издваја, и обрађује у Sound Forge-у. Затим се интегрише у програм за монтажу, буквално лепи се звук на слику. Проблем настаје, као што си приметио брате Ђиђи, у спајању. Видео запис који иде преко интегрисане камере касни, па се могу видети закочења, или flash back-ови од неколико стотинки, што је довољно да видео запис, у реалном времену продужи у односу на звук који остаје нетакнут после обраде. Мени слика није била примарна, него звук, тако да нисам отклонио flash back-ове, јер би то морао ''пешке'', и трајало би превише.... И после реци да је философија комликована.... 301

:blink:

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dali neko zna zasto Vl.David na liturgijama predjeosvecenih darova nosi svetenicku odezdu sa Mitrom,Omoforom i Panagoijom a ne vladicansku ?

Очигледно заступа мишљење да за литургију пређеосвећених дарова (која није евхаристија у пуном смислу речи, него вечерња служба са причешћивањем даровима са претходне недељне литургије) није намењено пуно свештеничко (епископско, ђаконско) одјејаније

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam gledao neke slike na sajtu Eparhije Krusevacke i svi Svestenici i Djakoni nose kompletne odezde (Svestenici-Felon,Stihar,Epitrahilj....Djakoni-Stihar,Orar..) i sam Vl.David nosi kompletnu odezdu samo ne razumem zasto umesto vladicanskog Sakosa nosi svestenicki Felon mozete da pogledate na 1 strani ove teme se vidi slika Vl.Davida sa liturgije predjeosvecenih darova ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ja sam gledao neke slike na sajtu Eparhije Krusevacke i svi Svestenici i Djakoni nose kompletne odezde (Svestenici-Felon,Stihar,Epitrahilj....Djakoni-Stihar,Orar..) i sam Vl.David nosi kompletnu odezdu samo ne razumem zasto umesto vladicanskog Sakosa nosi svestenicki Felon mozete da pogledate na 1 strani ove teme se vidi slika Vl.Davida sa liturgije predjeosvecenih darova ?

Некада су епископи исто тако носили као свештеници - полуставриони , то можете видети на иконама и фрескама ево примера

ib4074.jpg

Сакосе су носили Византијски цареви , као и митре,

касније су ушле црквену употребу као што и дан данас носе сви епископи!

Патријарх Павле је такође често облачио полуставрион као вл.Давид а и други епископи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...