Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 270
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

ево овде https://www.pouke.org/forum/topic/2183-%d1%88%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b8%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%98%d0%b5%d0%b2%d1%86%d0%b8-%d1%83%d0%b7%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d1%98%d1%83-%d0%ba%d0%b0%d0%be-%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b4%d0%b0%d1%9a%d0%b5/page__view__findpost__p__156916

ово су групације што сам сам сакупљао, неки синоди и дан данас постоје а неки су готови да изчезли или приспајали се са другима како би канонски постојали ( да има више од два епископа ) , као нпр. Киријаковци , он је био сам те касније се ујединио са некома негрцима и сада има ( ваљда ) свој синод , интересантно код њега што има неку титули типа примата или егзарха свих Руса што је канонски - јерес , етнофилетизам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne stoji Akakije i njegova gupacija ,

ovi naši ziloti iz SPC

они су регуларни?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене занима да ли се они причешћују код нас у црквама, кад већ онолико пљују скоро све епископе.

Да,причешћују се код нас у црквама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да,причешћују се код нас у црквама.

и проповедају и збуњују народ одводећи наивне на пут секташтва :(

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a ovi su na teritoriji Srbije

florinci

http://www.stjenichanka.blogspot.com/

http://www.serbiantr.../blog-post.html

http://sipp-bg.blogspot.com/

http://resavskimisio...og-post_26.html

http://propovedniksipc.blogspot.com/ itd., ima još nekoliko - videćeš...

a ovo je sajt matejita - valjda grigorijevaca

http://www.pravoverje.com/

tj. ovih iz grčke http://www.churchgoc.blogspot.com/

to su zvanični sajtovi kod nas - naših zilota.

Правоверје је сајт матејеваца хризостомоваца,зову их још и солунци.Има их неколико у Србији,мислим да су пре били код Акакија,па прешли код матејеваца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иза ихтуса стоје артемијевци.

ја мислим да је на помолу уније Артемије и Акакије :P

http://www.serbiantrueorthodox.org/2010/12/blog-post.html#more

Link to comment
Подели на овим сајтовима

прво Акакије пљује Грке https://docs.google.com/document/d/19YDgQ-PnaUK7R2ENOdKwhEOOKzuSi3X0t1VqNn-qm6o/edit?hl=sr

Руси дају титулу епископа акакију за уврат

20111112_100642.jpg

РУСКА ИСТИНСКИ ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

АРХИЈЕРЕЈСКИ СИНОД

22. октобар / 4. новембар 2011.

Празник Казанске Иконе Мајке Божије

ОДЛУКА

Признајући право Српске Истински Православне Цркве као аутокефалне Помесне цркве на самосталну управу, Архијерејски Синод Руске Истински Православне Цркве доноси одлуку:

до обнављања канонског органа управљања Српске Истински Православне Цркве, Архијерејског Синода у саставу од најмање четири епископа (сходно канонским нормама Православне Цркве), њен предстојатељ Преосвећени Епископ Ресавско-шумадијски Акакије (Станковић) привремено се на сопствену молбу ради решавања општецрквених питања уводи у састав Архијерејског Синода РИПЦ.

+Архиепископ Омски и Сибирски ТИХОН,

Председавајући Архијерејског Синода РИПЦ

+Архиепископ Црноморски и Кубански ВЕНИЈАМИН,

Заменик Председавајућег Синода

+Епископ Черниговски и Гомељски ГЕРМОГЕН

+Епископ Виницки САВАТИЈЕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...