Jump to content

Радионице свештеничких одежди

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

еееееееееееееее нисам знао да се са овим занимате ,

лепо вежете 0442_feel 0442_feel 0442_feel

Trudimo se, trudimo... :D

Jos samo kad bi popovi narucivali pa to bi bilo divno! Nismo skupi kao RIZA ali ovim nasim domacim popovima je sve preskupo. Sta da radimo, bar imamo vredne poklone! ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos kad je ustanovio sv.Liturgiju nije imao odezde, a ni inace nije imao nikakvu odecu sem svakidasnje, a bogme ni apostoli.

Nisam protiv odezdi i umetnosti u Crkvi, naprotiv.

Ipak iritirati ljude reklamama skupocenih odezdi kada se svestenstvu vec zamera raskos i raskalasnost u najmanju ruku je...hhmmmm

Sve ima svoje lice i nalicje.

Lepota ovih odezdi je skupa. Radi se o stotinama i hiljadama evra. Riza recimo nema ni jednu odezdu ispod 1000eura, a siju ih u Vijetnamu i Kini za male pare i uz male troskove.

Duhovna pak lepota koju one izobrazavaju, besplatna je .

Svestenstvu danas ne nedostaju lepe i skupe odezde vec duhovne vrline i duhovne lepote

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ko moze da kaze sta je Bogu draze?

putir od dijamanta, zlata, kristala, kamena, keramike, stakla ili drveta?

to sto je ljudima draze nije i Bogu, jer Bog je stvorio sve elemente, a namena zna se...

da ne ispadnem namcor, lepe su to odezde, al dok se jedni kite zlatnim i svilenim vezom, drugi nemaju ni za pamucni

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ako imas lepu odecu i vrednu, i jos viska, daj nekome da se isto lepo obuce, ili bar pozajmi tj podaj pa nek ide u narodu, treba deliti sve sto je lepo da i drugi uzivaju, ko sta voli nek izvoli :D

radost je isto kad se drugi raduje i onda se zajedno radujete nista lepse :lol:

osiromasena smo zemlja iako smo najbogatija, prvo da se vide prioriteti pa cemo onda lako :)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih zeleo da uvredim bilo koga ali ova prica mi sve nesto lici na dogadjaj sa pocetka 12. glave Jovanovog Jevandjelja... :(

Neka svako pregleda svoj dzep i na sta trosi svoja sredstva pa onda drugima da da primer kako ce ih pravilno usmeravati. Dok god u mom zivotu postoji nesto sto se zove cigareta, odlazak na pice, odmore, bioskope itd. nemam pravo da govorim i procenjujem gde ce ko trositi novac sa izgovorom da postoje neki koji nemaju hleba da jedu. Nije bilo hleba ni u Hristovo vreme pa ih Hristos nije sve hranio a mogao je kao sto je i pokazao na nekoliko primera.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uvrediti me ne mozes, mozes samo da opravdavas neke stvari- a sto je nepotrebno, to sad o hranjenju je druga prica, Hristos niti iko od Hristovih ucenika se nije kitio zlatom, cak im je rekao suprotno da rade

toliko od mene na ovoj temi, rekoh i previse

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

одежде су стварно лепе, лепо је да су лепе, и вероватно и треба да буду лепе

као што волимо када је храм, или црква лепо украшен(а), тј. осликана, зашто би нам сметале лепе свечане одоре :)

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Evo malo i ja (ciga) svoje (konja) da izreklamiram (pohvalim):

http://www.facebook....novezene.odezde

bliss jeeee

Да ли би могло да се намести тако да слике виде и они који немају фејсбук налог. Волела бих да видим, ал тренутно не може

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Hristos kad je ustanovio sv.Liturgiju nije imao odezde, a ni inace nije imao nikakvu odecu sem svakidasnje, a bogme ni apostoli.

Nisam protiv odezdi i umetnosti u Crkvi, naprotiv.

Ipak iritirati ljude reklamama skupocenih odezdi kada se svestenstvu vec zamera raskos i raskalasnost u najmanju ruku je...hhmmmm

Sve ima svoje lice i nalicje.

Lepota ovih odezdi je skupa. Radi se o stotinama i hiljadama evra. Riza recimo nema ni jednu odezdu ispod 1000eura, a siju ih u Vijetnamu i Kini za male pare i uz male troskove.

Duhovna pak lepota koju one izobrazavaju, besplatna je .

Svestenstvu danas ne nedostaju lepe i skupe odezde vec duhovne vrline i duhovne lepote

Uf ovo je bilo žestoko , ali odakle ti ideja da ih šiju u Kini ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...