Jump to content

Радионице свештеничких одежди

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • 3 months later...

Лепо је да сваки Храм има лепе одежде.Не морају оне бити не знам каквога веза и материјала.Могу бити солидне а истовремено и веома лепе.

Наш Храм је својевремено добио од наших пријатеља из Русије предивне зелене дарке са лепим и пуним везом.Мој супруг их користи на Духове када облачи и зелене одежде.Лепо је видети све то и онако је све то торжествено када је у оквиру Литургије.

Ипак,има доста претеривања код нас,односно,не претеривања,већ се доста држи пажња на спољашње ствари.

Нпр.незамисливо ми је да свештеник носи скупоцене одежде а да нема основне ствари у Храму,опростите,али има и тога.

Прво Храм треба да буде украс и све што је могуће урадити да буде леп а после долазе на ред и одежде а не,Часни Престо скромно прекривен а одежде свештеничке од 500 до 1000 еура...па и скупље,зависи од веза и материјала.

Ту негде треба да доведемо ствари у равнотежу а то је већ актуелна тема одавно,још је и Св.Јован Златоусти о томе писао...

:)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...