Jump to content

“Uspavana lepotica” na ledu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nacionalni balet na ledu iz Sankt Peterburga nastupiće na ledenoj sceni Sava centra 21. januara u 20 sati sa predstavom „Uspavana lepotica“ P. I. Čajkovskog. Ulaznice se mogu kupiti na blagajnama Sava centra i Bilet servisa.

205479_kulepotica1_f.jpg?ver=1326538811

Nacionalni balet na ledu iz Sankt Peterburga, koji je do sada imao više od 7.000 nastupa širom sveta, predstavlja izuzetan spoj klasičnog baleta i umetničkog klizanja. Osnovao ga je Konstantin Bojarski 1967. godine, prvi put kombinujući umetnost klizanja na ledu sa klasičnim ruskim baletom.

Tokom godina ne samo da se repertoar širio već su prefinjenost i dizajn postavki, pozorišnih rekvizita i kostima, takođe usavršeni. Sastav ovog nesvakidašnjeg ansambla čini više od 80 vrhunskih plesača na ledu.

Većina umetnika dolazi iz redova klizača takmičara koji su osvojili brojne medalje na evropskim i svetskim takmičenjima.

Oni su prošli kroz naporan i intenzivan rad kod koreografa Konstantina Rasadina, koji je više od 23 godine bio vodeći solista Baleta Teatra Marinski, a plesao je i radio sa zvezdama kao što su Rudolf Nurejev, Mihail Barišnjikov i Natalija Dudinska.Iz baleta na ledu Uspavana lepotica.

IZVOR

  • Волим 1

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака вам част ако схватате шта се у том балету дешава :)

Стварно, је ли за то потребно нека обука, предзнање па да знам шта који покрет шта значи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ih Feeble,pa zar misliš da su samo muzički potkovani u publici kad su u pitanju ovakve stvari?Ovakve stvari deca obožavaju :) Naravno da nije potrebno,dovoljno je da uživaš u mimici,kostimima,fenomenalnom ambijentu,osvetljenju...pa na kraju u muzici samo...U prevodu,malo mašte nije na odmet :)

  • Волим 1

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Balet na ledu?

Bas izuzetno, a verujem i da uzivo izgleda izvrsno... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...