Jump to content

12 доживотних осуђеника примили монашки постриг у Украјини

Оцени ову тему


Препоручена порука

http://radiosvetigora.wordpress.com/2012/01/12/12-%D0%BE%D1%81%D1%83%D1%92%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B3-%D1%83-%D1%83/

osudjenici-monasi.jpg?w=529

Дванаесторица затвореника осуђених на доживотну робију у затвору Виницја у Украјини одлучили су да положе монашке завјете, преноси украјински дневник Сегодна.

Данас, у манастиру на територији затвора живе двојица монаха и дванаест искушеника.

„Последњих десет година читам дјела светих Отаца по шест до осам сати дневно. Оволико времена колико имам у затвору не бих имао ни у манастиру“, каже Андреј Чистњаков, један од монаха осуђеника.

Надлежни кажу да никада раније није било случајева масовног монашења осуђеника као данас.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali pazi, to je manastir na teritoriji zatvora... fascinatno...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad smo vec na drugoj temi pomenuli o. Branislava - on je svojevremeno imao kao parohiju zatvore na KiM, i pricao je na jednom predavanju o tome.

Neverovatno sta je sve moglo da se cuje, a najupecatljivije je bilo ovo:

Covek osudjen na dozivotnu, zato sto je u neverovatnom besu ubio majku, i to tako sto je vezao za traktor i za drvo i raskinuo je na pola(!!)...

I kaze o. Branislav onda - "da samo sad vidite tog coveka, kazem vam da svi mi ovde kad se skupimo (na predavanju, u velikom amfiteatru) nismo mu ni do kolena sa pokajanjem!"

Zamislite kakva se silina krece u dusi tog coveka svakodnevno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mene samo intresuje da li bi to uradili da su na slobodi

Па питање је где би сад био покајани разбојник на крсту да се није нашао разапет поред Господа? Ипак како ништа није случајно он је својим покајањем заслужио Царство небеско. Такоже и ови осуженици нису ту случајно и нису случајно дошли до Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па питање је где би сад био покајани разбојник на крсту да се није нашао разапет поред Господа? Ипак како ништа није случајно он је својим покајањем заслужио Царство небеско. Такоже и ови осуженици нису ту случајно и нису случајно дошли до Бога.

ivane .....

ja nisam rekla da se nisu pokajali

nego sam pitala da li bi to isto uradili i da su na slobodi

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To verovatno ni oni ne bi precizno mogli da ti kazu...

Ni jednog momenta ne sumnjam u opservaciju duhovnika oko njih..

Iskreno, ne znam kako su to prihvastili ti monasi, ali meni ne bi bilo svejdeno...ko zna kakve mislim mogu da im uskomesaju mir kada znaju da su u manastiru sa dozivotnim osudjenikom...Opet slava3

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Злато, манастир је у затвору. Они (затвореници) чине манастир.

Ooooooo...nisam ja to tako skontala..ali hvala..kupila sam skoro kontalicu kod kineza,znas kako to ide koliko para toliko muzike..eto vidis..moras malo pogurati da proradi .mislise. 29dz8zk

Inace to je divno....

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...