Jump to content

Није карактеристично за Православље да верници праве спискове својих грехова

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kako moze biti autoritet onaj ko sluzi sa nekanonskom crkvom? Znaci u manjim stvarima, kao sto je pitanje mitarstva je autoritet a u vecim kao sto je  to sluzenje-ma nema veze

владика порфирије и митропоит амфилохије су довољно ауторитативни по теби?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mogla da odbaci ono sto nije nikada naucavala.

pitanje mitarstva nije bitno za spasenje , zato se i ne naucava , kako ti kazes. Ali mnogi sv. oci su govorili o tome kao realnosti.

Светост не може да сапостоји заједно са еластичном савешћу која трпи компромисе тамо где њима места нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

владика порфирије и митропоит амфилохије су довољно ауторитативни по теби?

Da, jesu ali sta cemo sa ostalima? zar Vl. Porfirije i M. Amfilohije ne mogu biti u zabludi sto se mitarstava tice? Evo kazi sam.

Светост не може да сапостоји заједно са еластичном савешћу која трпи компромисе тамо где њима места нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da l ne bi Hristos pominjao mitarstva da zaista postoje?!

Takodje,kao glavni "dokaz" postojanja mitarstava se uvek daje spisak svetitelja kroz istoriju koji su ih pominjali.Nigde se ne pominje da li su svi oni mislili na onakva mitarstva koja imamo u npr.pesmi Vladike Nikolaja?

I jos jedno pitanje za one koji veruju u njih,gde je Bog (Hristos) u mitarstvima?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, jesu ali sta cemo sa ostalima? zar Vl. Porfirije i M. Amfilohije ne mogu biti u zabludi sto se mitarstava tice? Evo kazi sam.

Naravno da mogu ali njihovo mišljenje nije zasnovano na njihovim snovima već na teologiji kao nauci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobro, onda sigurno znas i ko je kada preradjivao tekst?

Za jednu preradu ne samo tog teksta vec i mnogih drugih je odgovoran 16 i 17 vek u Rusiji. A bilo ih je js samo sto ja nisam strucnjak za to. Preporucujem ti da pitas trenutno najveceg Patrologa danasnjice vladiku Atanasija. On ce sigurno mnogo detaljnije moci da ti objasni.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da l ne bi Hristos pominjao mitarstva da zaista postoje?!

Takodje,kao glavni "dokaz" postojanja mitarstava se uvek daje spisak svetitelja kroz istoriju koji su ih pominjali.Nigde se ne pominje da li su svi oni mislili na onakva mitarstva koja imamo u npr.pesmi Vladike Nikolaja?

I jos jedno pitanje za one koji veruju u njih,gde je Bog (Hristos) u mitarstvima?!

Da l ne bi Hristos pominjao mitarstva da zaista postoje?!

ucenje o mitarstvima nebitno je za spasenje

I jos jedno pitanje za one koji veruju u njih,gde je Bog (Hristos) u mitarstvima?!

mitarstva nisu Sveopsti sud, on dolazi na kraju 

Светост не може да сапостоји заједно са еластичном савешћу која трпи компромисе тамо где њима места нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pitanje mitarstva nije bitno za spasenje , zato se i ne naucava , kako ti kazes. Ali mnogi sv. oci su govorili o tome kao realnosti.

Bilo je i onih koji su govorili o apokastazi i o jos mnogim drugim stvarima.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da mogu ali njihovo mišljenje nije zasnovano na njihovim snovima već na teologiji kao nauci.

A dobro onda, ako cemo ovako da diskutujemo onda nista... 

Светост не може да сапостоји заједно са еластичном савешћу која трпи компромисе тамо где њима места нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da l ne bi Hristos pominjao mitarstva da zaista postoje?!

ucenje o mitarstvima nebitno je za spasenje

I jos jedno pitanje za one koji veruju u njih,gde je Bog (Hristos) u mitarstvima?!

mitarstva nisu Sveopsti sud, on dolazi na kraju

Ne razumem...Kako mislis nebitno je za spasenje?

Znaci,covek umre,padne na nekom 10.tom nivou,odvedu ga demoni tamo gde je vecna zalost,plac itd...i onda kao budjenje,sve je ovo bilo zezanje,Trumanov sou. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo je i onih koji su govorili o apokastazi i o jos mnogim drugim stvarima.

da , i oni su osudjeni kao jeretici? varam li se? Bilo je i onih koji su verovali u apokastazu ali nisu ucili o njoj kao ucenju Crkve , ima i medju njima svetih.

Светост не може да сапостоји заједно са еластичном савешћу која трпи компромисе тамо где њима места нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da l ne bi Hristos pominjao mitarstva da zaista postoje?!

ucenje o mitarstvima nebitno je za spasenje

I jos jedno pitanje za one koji veruju u njih,gde je Bog (Hristos) u mitarstvima?!

mitarstva nisu Sveopsti sud, on dolazi na kraju 

Gde u Sv Pismu stoji da ce djavoli imati bilo kakav autorite ili da ce nam bilo kada suditi?

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A dobro onda, ako cemo ovako da diskutujemo onda nista... 

Naravno, teologija nije od juče i ne može joj se tako pristupati, bukvalizam i citatologija.

Zna se kako se proučavaju oci, nije lak posao nimalo a ni ti ni ja realno pojma nemamo o tome

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da , i oni su osudjeni kao jeretici? varam li se? Bilo je i onih koji su verovali u apokastazu ali nisu ucili o njoj kao ucenju Crkve , ima i medju njima svetih.

Bas su vrlo ucili kao o ucenju crkve. Stvar je bila u tome da je ucenje samo jednoga naslo pristalice tj. Origena a drugih kao npr. Sv Grigorija nije.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...