Jump to content

Policijska tehnika prepoznavanja osoba u masovnim skupovima pomoću digitalne fotografije

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Pogledajte samo ovu fotografiju sa protesta u Kanadi. Stavite kursor na bilo koga u mnoštvu i kliknite dva puta.

Ponavljajte više puta i vidjećete šta će se desiti. Približavajući se sve više i više... otkrićete kako policija uspjeva da perfektno identificira jednu sićušnu osobu u mnoštvu, jednu između nekoliko tisuća drugih...

To nas natjera da se duboko zamislimo!

Više nema tajni... prepoznaje se jedno lice u mnoštvu. Ovo je veliko oruđe koje garantira primjenu čuvenog zakona.

Možete odlično vidjeti lica svih osoba, svake ponaosob, a ima ih na tisuće!

Zato uvijek pomislite samo na tehnološke mogućnosti koje policija i vojska imaju na raspolaganju.

http://www.gigapixel.com/image/gigapan-canucks-g7.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hahahaha, pogledajte koga sam tamo u toj gomili našao, fakt, dobra stvar, ta policijska digi-foto tehnika, hahahaha! Niko ni ništa se sakrit ne može! Hej, oko sokolovo policijsko, ahahahaha!

4grxpv.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav protest,

piše da je u pitanju The Vancouver Canucks Fan Zone,NHL

Ah, ja nemam pojma, neko mi to poslao emailom, hahahaha! Nisam dobro ni gledao šta je to, tako to bilo pisalo u tom emailu, ja samo iskopirao to kako sam dobio, sad to naš0ao u pošti prije par minuta, ko da sam ja studirao šta je to, hahahaha. Imam preča posla. Al ova foto tehnika je stvarno zabavna. Tako kad sveštenici i monasi protestuju protiv Gay Pride zajedno i s vjernicima onda je jsad sasvim jasno kako policija tačno zna ko je tamo bio a ko nije, eto vam odmah praktične primjene. Svejedno, fanovi, protest, bitno da je masa ljudi, to se valjda tim htjelo reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

моћно

Da, obično tamo ni ne biva samo jedna kamera, policija to tako radi da ih po okolnim zgradama razmjesti najmanje 4, često 6 ili 8. Pa ako nisi vidjet na pet kamera, tamo s leđa, tamo ovako, tamo onako, onamo se neko prepriječio onda te šesta, sedma ili osma sigurno uhvate. Niko ne stoji tamo ko voštana figura, svi se miču i stalno su u pokretu a sa 8 ovakvih kamera raspoređenih okolo možeš praktično snimiti svakog, ne postoji način da se sakriješ, jedino da staviš maramu i crne naočale preko lica. Ali i to je recimo u Češkoj već zabranjeno, svako ko se nalazi na protestu a ima zakriveno lice maramom ko oni pljačkaši iz kaubojskih filmova, dakle preko usta i donjeg dijela lica a još k tomu i sunčane, crne naočale, tog policija automatski odmah odvodi na saslušanje i kad nije uradio još ništa. Kod nasu Češkoj je maskiranje na protestima krivično djelo. To su prije radili anarhisti i neonacisti na protestima kod nas u Češkoj ali po novom zakonu to je zabranjeno, ne smiju to tako ni oni više.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

slika je masakrirana photoshop-om u krajnjem lijevom uglu, gdje stoji policija, i ispred njih, nekih 10-15 metara. vidi se, recimo, lik sa štakama, sa rukom umjesto glave. neko se igrao malo s fotografijom ;) ali svejedno, moćan alat. britanci u ovim stvarima definitvno vode, već dugi niz godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...