Jump to content

Отворено усташтво на северу Србије

Оцени ову тему


Михајло

Препоручена порука

Отворено усташтво на северу Србије

ustastvo.jpg

Београд – Хрватско национално веће позвало је све Србе из Сомбора и Суботице да пређу у католичку веру! Нема српске куће у овим општинама у чије поштанско сандуче у понедељак и уторак није убачено писмо с летком у коме се грађани позивају да се на предстојећем попису становништва храбро изјасне као Хрвати и католици.

- Мој отац је преживео логор у Јасеновцу, а усташе су му заклале оца, мајку и три сестре. Сад се неко усудио да његову породицу позове да се храбро изјаснимо као католици. Срећа је што је то дошло мени у руке, а не оцу. У Хрватској ријечи су ми рекли да су моју адресу нашли у именику. Кад сам их питао одакле им право да од нас траже да се изјаснимо као католици, одговорили су ми да памфлет бацим у канту за отпатке – каже С. Ш. из села Алекса Шантић.

Огорченост није крила ни В. Н. из Сомбора:

- Потребна је јако велика храброст и дрскост да се тако нешто уради. Дружим се и с Хрватима и с Мађарима, и никога не вређам, али није у реду узети телефонски именик, ићи редом и слати људима позив да се изјасне као католици.

Звонко Сарић, заменик уредника Хрватске ријечи, чији лого стоји на спорном летку, каже да лист није одговоран за његову дистрибуцију.

- Претпостављам да је у питању грешка, али то морате питати Хрватско национално веће, јер су они дистрибуирали флајер – објашњава Сарић.

(Извор: Курир/ Фото: Курир)

http://www.vaseljenska.com/politika/otvoreno-ustastvo-na-severu-srbije/

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аааа...и код Румуна се појавили покрети који траже велику Румунију...

Само је питање времена када ће почети и Србију да својатају...

А имамо њихове Свештенике који вршљају по Србији одавно!

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, власт званично ћути и о овоме као и о многим другим стварима...све ће урадити, све дозволити, на све најгоре и најпонижавајуће пристати само не би ли се задржали на власти... апсолутно све ће учинити! О законској одговорности свих оних који директно и нескривено и активно демонстрирају антидржавно, рушилачко расположење и настројење према српском народу и држави Србији, можемо само да сањамо!

Е, мој српски народе ничему се ти ниси од историје научио...зато и доживљаваш константна ништења у сопственој земљи и ћутиш као најгора вуница правдајући сопствени кукавичлук представом да је "политички коректно" бити понижаван и да треба да ти се у "име демократије" излију све могуће фекалије на главу...ако, море...тако ти и треба!

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, власт званично ћути и о овоме као и о многим другим стварима...све ће урадити, све дозволити, на све најгоре и најпонижавајуће пристати само не би ли се задржали на власти... апсолутно све ће учинити! О законској одговорности свих оних који директно и нескривено и активно демонстрирају антидржавно, рушилачко расположење и настројење према српском народу и држави Србији, можемо само да сањамо!

Е, мој српски народе ничему се ти ниси од историје научио...зато и доживљаваш константна ништења у сопственој земљи и ћутиш као најгора вуница правдајући сопствени кукавичлук представом да је "политички коректно" бити понижаван и да треба да ти се у "име демократије" излију све могуће фекалије на главу...ако, море...тако ти и треба!

Брате...ја се само надам да неће почети по улици да нас туку..и да нам окаче жуте траке...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате...ја се само надам да неће почети по улици да нас туку..и да нам окаче жуте траке...

Наравно да неће...што би нам стављали жуте траке када смо сами себе означили и везали жутим тракама? Што би нас тукли кад сами себе на најдеструктивнији начин уништавамо и крвнички сатиремо непрестаним поделама чак и око највиталнијих ствари око којих ни један нормалан народ не би био подељен јер се у вези са њима једнодушност свеопште политичко јединство подразумевају? Не...ми смо сами себи довољни...они други су само лешинари који ће доћи да рањену животињу докрајче и лешину оглођу јер им је то, као лешинарима, у крви и природи...ништа више.

Проблем је у нама а не у непријатељу...он само ради оно што му се дозволи.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да неће...што би нам стављали жуте траке када смо сами себе означили и везали жутим тракама? Што би нас тукли кад сами себе на најдеструктивнији начин уништавамо и крвнички сатиремо непрестаним поделама чак и око највиталнијих ствари око којих ни један нормалан народ не би био подељен јер се у вези са њима једнодушност свеопште политичко јединство подразумевају? Не...ми смо сами себи довољни...они други су само лешинари који ће доћи да рањену животињу докрајче и лешину оглођу јер им је то, као лешинарима, у крви и природи...ништа више.

Проблем је у нама а не у непријатељу...он само ради оно што му се дозволи.

лепо речено..

али Брате..слабо ко то од Србаља разуме...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je strasno... al sad bar znate kako je homoseksualcima u interakciji sa vama...

Ух, што ти умеш да правиш лоша поређења, приметио сам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што Румуни? Па са њима барем никада нисмо имали конфликте.

Можда некада нисмо, али они у последње време вуку неке националистичке, а у Цркви етнофилетистичке, потезе који могу узроковати веће и/или велике проблеме. 301

Ово што је Јерусалимска Патријаршија прекинула Литургијско општење са њима није без разлога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што Румуни? Па са њима барем никада нисмо имали конфликте.

Најчешће сваку констатацију брата Александра могу да подведем под: ''ко своју''. :)

Кажем ''најчешће'' али овде морам и да реагујем... ала звучим озбиљно... :)

Румуни су учествовали, и то најдиректније,..заправо Румунска Православна Црква, у стварању Усташке-тзв. Хрватске Православне Цркве... ! Својевремено је и за мене то било непријатно изненађење али од тад шта се све дешавало, а и шта се данас дешава..уопште ме не изненађује ништа...

Инетерсантно је да у том Павелићевом послу нису хтели да учествују Бугари..који су такође били контактирани.. а које ми најчешће перципирамо ка заклете непријатеље..док о румунима имамо потпуно другачију слику.. :) ... ево дела текста на ту тему...

''Да би хиротонисали Спиридона Мифку у чин епископа, морао је учествовати бар још један епископ. Пошто владика није било, влада НДХ се обратила Румунији и Бугарској да им њихове цркве пошаљу по једног епископа. Бугарска црква није одговорила на молбу, док је Румунска послала Висариона Пуја, који је са Гермогеном хиротонисао Мифку у чин епископа.''

Ево адресе где имате доста око формирања тзв. Хрватске Православне Цркве и улоге румуна у свему томе... http://www.pravoslav...orija&Itemid=64

Тако да ,..требали би коначно да се издигнемо изнад тих предрасуда и констатација..ови су нам браћа , ови су нам смртни непријатељи...

...Живот је ''живи Живот''.. А Живот као такав, је.. ситуација.. ;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali kod nas kad ti neko kaže "RUMUNU!", trebalo bi da se smatraš uvređenim. To mi nije bilo jasno nikad. o.O

Вероватно је то било због изузетног степена сиромаштва од 2. Светског рата до пада Чаушеског у Румунији... Али кад смо већ код Румуна ... незнам колико вам је познато да су православна браћа Румуни, за сад, једина земља која је у парламенту изгласала да грађане Ромске популације(Цигане), не зове званично Ромима него ''по старински'' Циганима... ;) хех

Имате ли идеју зашто... хехехе...

... и то су браћа Румуни...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...