Jump to content

Хоће ли светски моћници да газе Хришћански символ? (видео)

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Помаже Бог ..Оче...

јуче је исто преко фејса објављена слична информација...

само мало јача..

чак су виђени и неки илуминати...

http://facebookreporter.wordpress.com/2011/09/02/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0/

78966347896634

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ове име и званичан текст од 15. марта ове године и објавили су га Вечерње новости:

REP-mason-SPAJANJE_620x0.jpg

Слободни зидари Великог оријента Француске крајем прошле недеље одржали тајни конгрес у Србији. Око 300 мајстора одржало поноћни обред и договорило се да отворе нове ложе у Србији

Када су се прошлог петка у Београду појавиле старешине Великог оријента Француске као да је почео да се одвија мистични сценарио из књиге „Да Винчијев код“. Конференција за новинаре ове обедијенције слободних зидара, која је одржана у Небојшиној кули, била је јавна, али је зато конгрес Великог оријента Француске, одржан 11. и 12. марта био тајан.

Жан Ставревић, члан Врховног савета ВОФ-а ексклузивно за „Новости“ открива да је конгрес Великог оријента Француске одржан у Музеју Виминацијум.

- На масонском обреду, у великом шатору направљеном у Виминацијуму, присуствовало је три стотине браће у кецељама. Дошли су из Француске, Србије, Русије, Мађарске, Румуније, Бугарске, Македоније, БиХ, Белгије и Швајцарске. Наш обред или радови, како ми то кажемо, обављен је у суботу иза поноћи. Био је то француски ритуал слободних зидара. Имали смо и конференцију на којој смо се бавили унутрашњим питањима организације наших ложа у Србији и југоисточној Европи.

МАЈСТОР 32. СТЕПЕНА Жан Ставревић је велики мајстор 32. степена у ложи „Париз 4“, у којој је некада био старешина. Рођен је у Паризу 1942. године. Отац му је из Македоније, а мајка из Славоније. По професији је атомски инжењер. Докторирао је 1980. године на теми о приватизацији у Пољској, када је то била велика научна теорија. Ожењен је и има две ћерке, које не говоре српски.

Ставревић је Србин са 32. масонским степеном, јако високо котиран у европској масонерији. Члан Братства слободних зидара постао је 1979. године. Како нам је рекао, Велики оријент Француске је једна од највећих обедијенција у Европи. Има 1.250 ложа у 17 регија и око 60.000 масона. Регија Париз 4, која окупља масоне из земаља југоисточне Европе и има 26 ложа - девет из Србије и још 17 у другим државама.

- Велики оријент Француске је у прву српску ложу „Зора“ унео светлост 1992. године. Потом је активирана ложа „Верност“ 2000. године и ложа „Уједињење“ 2006. Наиме, многа браћа су средином деведесетих, када се распала Велика ложа Југославије, прешли код нас. А неки прелазе и сада када се распадају њихове тек основане Велике ложе. Како је Братство слободних зидара у Србији младо, како су неки људи тек постали велики мајстори, нестрпљиви су и желе стално да владају, што изазива свађе у ложама и сеобу браће у нашу обедијенцију - каже Ставревић.

Из Француске је на масонски конгрес стигло 49 слободних зидара, који су са собом понели своје масонске кецеље и остале регалије. Добри познаваоци масонерије тврде да је појачана активност Великог оријента Француске последица намере ове обедијенције да умањи утицај енглеских масона у Србији и повећа број својих ложа. Има стручњака који тврде да је Велики оријент Француске наклоњен руској масонерији и да је дошао у Србију као претходница премијера Владимира Путина.

ПОДРШКА УЛАСКУ У ЕУ Др Гиј Арсизе, велики мајстор и старешина Великог оријента Француске нам је рекао да је ова обедијенција својевремено осудила бомбардовање наше земље, да хуманитарно помаже Србима и да подржава чланство Србије у ЕУ. Каже да је задовољан што у Србији постоји интересовање да се отворе још четри ложе.

- Руски председник Дмитриј Медведев и премијер Владимир Путин нису слободни зидари. Ми немамо везе са Русима на власти, јер се не бавимо политиком - демантује ове тврдње Жан Ставревић.

Домаћин француским масонима у Србији била је масонска ложа „Ивањски венац“ из Сремске Митровице, која је на конгрес позвала и многе угледне Србе, слободне зидаре из српских обедијенција. Већина није дошла на поноћни ритуал масона у Виминацијуму. Наш саговорник Жан Ставревић не жели да нам саопшти имена старешина ложа у Србији и њихових гостију, јер је и то масонска тајна.

- Велики оријент Француске у Србији има девет ложа. Само у Београду имамо 6 ложа, радионицу за одору и масонски храм код храма Светог Саве. Ми смо јако задовољни што у Србији постоји интересовање да отворимо још четири ложе - објашњава Жан Ставревић.

И признаје да Велики оријент Француске планира да ускоро „унесе светлост“ у нове ложе српских масона у Суботици, Нишу и Београду. Уз то велики мајстор Жан Ставревић има и једну необичну жељу:

- Волео бих да као слободни зидар организујем параду масона у Београду и да са мајсторском кецељом прошетам Теразијама. Хтео сам то летос да урадим, али ми је један брат рекао: „Немој сада, није добар тренутак!“ - каже Жан Ставревић, Србин из Париза и члан Врховног савета Великог оријента Француске.

Марко Лопушина (Новости)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda će sledeći podaci poslužiti da se bolje upozna Kostolac i Viminacijum i sa vedrije strene.

Dakle:

Kostolac i Viminacijum imaju svoje hrišćanske korene koji se ne pominju tako često.

Tako npr.od IV veka Viminacijum ima svoje Episkope.

Prvi Episkop bio je Amantije,koji je bio anti arijanac i koji je učestvovao na saboru u Sardici(današnja Sofija) 343.god.dok su

Episkopi Singidunuma(Beograd),Sirmijuma(Sremska Mitrovica)i Murse(Osijek) bili arijanci.Poznato je da je posle Sabora u Sardici,u Viminacijum dolazio Sv.Atanasije Veliki.

Sledeći poznati Episkop bio je Kirijak sa titulom Midijski,koga je Sv.Atanasije Veliki pomenuo u jednoj svojoj okružnoj poslanici,356.god.

Osim Hristovog monograma,u Viminacijumu je pronađeno još niz hrišćanskih obeležja,kao recimo natpisi na grobovima i na raznim spomenicima na kojima se spominje Hristovo ime.

Za nas braničevce veoma je bitno da prvi braničevski Episkopi potiču sa ovih prostora,tj.da je njihovo sedište najpre bilo na prostoru nekadašnjeg Viminacijuma.

Koga više interesuje o svemu ovome,može da pročita u knjizi *Šematizam eparhije braničevske*,Požarevac,2003

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може ли линк да видимо о чему се ради?

Aleksandrida je окачила линк..

а ово је линк ка ФБ профилу

http://www.facebook.com/groups/RazbijmoRezimskuMedijskuBlokadu/?notif_t=group_activity

иначе једно од ретких места где се могуће благовремно снабдевати информацијама...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове име и званичан текст од 15. марта ове године и објавили су га Вечерње новости:

REP-mason-SPAJANJE_620x0.jpg

Слободни зидари Великог оријента Француске крајем прошле недеље одржали тајни конгрес у Србији. Око 300 мајстора одржало поноћни обред и договорило се да отворе нове ложе у Србији

Када су се прошлог петка у Београду појавиле старешине Великог оријента Француске као да је почео да се одвија мистични сценарио из књиге „Да Винчијев код“. Конференција за новинаре ове обедијенције слободних зидара, која је одржана у Небојшиној кули, била је јавна, али је зато конгрес Великог оријента Француске, одржан 11. и 12. марта био тајан.

Жан Ставревић, члан Врховног савета ВОФ-а ексклузивно за „Новости“ открива да је конгрес Великог оријента Француске одржан у Музеју Виминацијум.

- На масонском обреду, у великом шатору направљеном у Виминацијуму, присуствовало је три стотине браће у кецељама. Дошли су из Француске, Србије, Русије, Мађарске, Румуније, Бугарске, Македоније, БиХ, Белгије и Швајцарске. Наш обред или радови, како ми то кажемо, обављен је у суботу иза поноћи. Био је то француски ритуал слободних зидара. Имали смо и конференцију на којој смо се бавили унутрашњим питањима организације наших ложа у Србији и југоисточној Европи.

Ставревић је Србин са 32. масонским степеном, јако високо котиран у европској масонерији. Члан Братства слободних зидара постао је 1979. године. Како нам је рекао, Велики оријент Француске је једна од највећих обедијенција у Европи. Има 1.250 ложа у 17 регија и око 60.000 масона. Регија Париз 4, која окупља масоне из земаља југоисточне Европе и има 26 ложа - девет из Србије и још 17 у другим државама.

- Велики оријент Француске је у прву српску ложу „Зора“ унео светлост 1992. године. Потом је активирана ложа „Верност“ 2000. године и ложа „Уједињење“ 2006. Наиме, многа браћа су средином деведесетих, када се распала Велика ложа Југославије, прешли код нас. А неки прелазе и сада када се распадају њихове тек основане Велике ложе. Како је Братство слободних зидара у Србији младо, како су неки људи тек постали велики мајстори, нестрпљиви су и желе стално да владају, што изазива свађе у ложама и сеобу браће у нашу обедијенцију - каже Ставревић.

Из Француске је на масонски конгрес стигло 49 слободних зидара, који су са собом понели своје масонске кецеље и остале регалије. Добри познаваоци масонерије тврде да је појачана активност Великог оријента Француске последица намере ове обедијенције да умањи утицај енглеских масона у Србији и повећа број својих ложа. Има стручњака који тврде да је Велики оријент Француске наклоњен руској масонерији и да је дошао у Србију као претходница премијера Владимира Путина.

- Руски председник Дмитриј Медведев и премијер Владимир Путин нису слободни зидари. Ми немамо везе са Русима на власти, јер се не бавимо политиком - демантује ове тврдње Жан Ставревић.

Домаћин француским масонима у Србији била је масонска ложа „Ивањски венац“ из Сремске Митровице, која је на конгрес позвала и многе угледне Србе, слободне зидаре из српских обедијенција. Већина није дошла на поноћни ритуал масона у Виминацијуму. Наш саговорник Жан Ставревић не жели да нам саопшти имена старешина ложа у Србији и њихових гостију, јер је и то масонска тајна.

- Велики оријент Француске у Србији има девет ложа. Само у Београду имамо 6 ложа, радионицу за одору и масонски храм код храма Светог Саве. Ми смо јако задовољни што у Србији постоји интересовање да отворимо још четири ложе - објашњава Жан Ставревић.

И признаје да Велики оријент Француске планира да ускоро „унесе светлост“ у нове ложе српских масона у Суботици, Нишу и Београду. Уз то велики мајстор Жан Ставревић има и једну необичну жељу:

- Волео бих да као слободни зидар организујем параду масона у Београду и да са мајсторском кецељом прошетам Теразијама. Хтео сам то летос да урадим, али ми је један брат рекао: „Немој сада, није добар тренутак!“ - каже Жан Ставревић, Србин из Париза и члан Врховног савета Великог оријента Француске.

Марко Лопушина (Новости)

живо ме занима дал се полиција бави овом..и другим сектама...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Поново ја са старим проблемом.Сада је актуелније Косово и Метохија од овога,мада долази време и поновне актуелности догађаја у Виминацијуму. Наиме 18.маја ове, Константинове године, Република Србија ће имати своју централну манифестацију у сред Виминацијума,која ће имати два дела.Први ће бити изложба старих експоната нађених на тлу Виминацијума под именом "Рађање Хришћанства у римским провинцијама на тлу Србије" а други,извођење опере Аида,на импровизованом амфитеатру.Очекује се око 4000 људи.Биће и Томислав Николић,министри и неколико амбасадора итд.Међутим,Христов монограм и даље стоји на поду и гази се.Налази се у централној просторији која је својеврстан маузолеј,на челу је древни римски саркофаг.атмосфера је мистичка као из филмова о Индијана Џонсу.Ствар је у следећем. Посетите сајт Велике националне масонске ложе Србије и  њихове  вести.Можете видети фотографију са ритуалног рада ложе која је била баш у тој соби , над нашим ХИ-РО символом.Страшно. Неопаганизам. Коментар ?За оне који нису упућени да кажем да је Винимацијум на граници са мојој парохијом,те да ми никако није баш свеједно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Још једном апелујем против наступајућег неопаганизма који ће бити под покровитељством Републике Србије у Виминацијуму 18.маја ове године.Посетите вести Велике националне масонске ложе Србије и погледајте шта су радили у Виминацијуму.Након Васкрса обавестићу званично и мог Епископа Игњатија као и викара Патријарховог Еп. Андреја,колико да знају на које место и на шта их позивају.Подвлачим и истичем -на делу је  оживљавање неопаганизма.Молим за подршку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vec su se uvukli

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам да ово сада уопште није актуелно али биће,после Васкрса.Одвратно је до повраћања.Све у име Св.Костантина и Едикта а нигде ни помена Христа.Доћи ће многи,од амбасадора САД до Нунција.Биће пагански пир.Потпуна неопаганизација уместо неохристијанизације.Нису оградили Христов Монограм који ће опет бити гажен.Какве везе има опера Аида са Константином?Понижавају Цркву и смисао Миланског едикта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta znas mozda ce monogram na te sto ga dodirnu(gaze tj pipkaju nogama) biti lekovit i spasonosan? Mozda ne bude bas instant radio, mozda treba da prodje neko vreme da im dodje iz dupeta u glavu, sta mislis o tome?

Dovoljno je i bar jedan da preumi i da se spase, pa da pretrpimo "gazenje" monograma koji je materijalne prirode tj sazdan od propadljive ploti

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...