Jump to content

Ц.ГОРА: Хапсе, псују ''српску мајку'' и пријете физичком силом

Оцени ову тему


Михајло

Препоручена порука

Већ први дан бојкота наставе је показао да режим има намјеру да бруталним средствима спријечи борбу родитеља и дјеце која припадају српској језичкој заједници да остваре своје елементарно право - образовање на свом језику.

Како ИН4С сазнаје, режимска полиција је управо ухапсила предсједника НВО ''Стоп дискриминацији'' Дарка Рашовића, неколико функционера НОВЕ из општинског одбора Подгорица, као и једног малољетног дјечака. Очекујемо више информација у наредним сатима.

Посебно напето у Никшићу

aparthejdcg_360_225.jpg

Посебно напето је било у Никшићу гдје је пар возила са вјероватно полицијом у цивилу, са пристојне дистанце упућивало разноврсне пријетње средњошколцима који су носили мајице ''Нема српског? Нема школе!'', псујући им ''српску мајку'' и поручујући им да се селе у Србију.

''Затекао сам се испред никшићке Гимназије и био затечен када сам чуо средњовјечног човјека како се расправља са средњошколцем и савјетује га да се сели у Србију, те да тамо учи језик који му толико фали“, рекао је за ИН4С координатор НВО Стоп дискриминацији Велимир Ераковић.

''Идите у Србију, мајку вам српску...'' добацивала је група из паркираних аутомобила.

''Након што сам јендог од њих пристојно опоменуо, убрзано су напустили школско двориште“ рекао је Ераковић.

Координатор НВО ''Стоп дискриминацији'' Велимир Ераковић каже да га не брину овакви појединачни испади црногорских шовиниста.

''Сачували смо српски језик и од Турака, Аустроугара, Њемаца па ћемо и од црногорских фашиста''

Министарство просвјете као Монстат: Лажни проценти и пријетње

Министарство просвјете, уз свесрдну подршку такозваног јавног сервиса и пар АНБ медија, јавља да бојкота уопште нема. Министарство просвјете је упутило опет пријетње родитељима и дјеци која се боре за остваривање својих основних права.

По подацима мреже НВО за одбрану српског језика, прву смјену бојкотовало је 16% ученика, а занимљиво да је чешће основаца знатно веће него њихових колега из средњих школа. Из „мреже“ то објашњавају тако што основци бојкотују наставу одлуком родитеља док старије ђаци то желе представити као њихов чин зрелости и да су почетак наставе искористили за самоорганизовање.

http://www.in4s.net/index.php/politika/srbija-cg-srpska/10404-aparthejd-uivo-hapse-psuju-srpsku-majku-i-prijete-fizikom-silom

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ultra-veleizdaja, bas zato sto sami sebe izdaju i upropastavaju

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лудило и безумље - поготово када се узме у обзир да је у питању један исти језик...

Ta odluka za "crnogorski jezik" je politička, ne lingvistička. Lingvistika ne poznaje crnogorski. Taj jezik ne postoji ništa više nego što postoji dragačevski ili vojvođanski ili negotinsko-krajinski. Smešni su i jadni i zli, sve u isto vreme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo jednog dobrog teksta koji razotkriva svu glupost pokušaja da se naprave novi jezici, autor teksta je duhovito predložio da crnogorske vlasti svoj novi jezik nazovu : kosa crta / i tako će biti ultradigitalno moderni.

http://www.e-balkan.net/stav/8217-sprechen-sie--bate-moj.html

Good is Good

Link to comment
Подели на овим сајтовима

'' Možda bi vlast trebala pozvati opoziciju da igraju zajedno protiv trećeg-pameti. To je rezon dobrih kartaša kada uvide da nemaju prolaz. Na kraju, naravno, podijele štihove. Karte govore da je i vlasti i opoziciji zajednička kosa crta te da se jedino ona ni sa čim ne uslovljava i da je prihvatljiva za sve. Stoga bi jezik jednostavno trebalo nazvati - kosa crta ili internacionalno -slash, poput Montenegra. Ovakvo rješenje pruža brojne marketinške mogućnosti, što je od naročitog značaja za popularizaciju jezika. Slash zvuči moderno i mladalački a u slengu bi se pisalo jednim znakom interpunkcije: "/". Dalje, svaki stanovnik planete bi na tastaturi imao naziv našeg jezika. Slash svjedoči da Montenegro nije samo demokratska i ekološka država, već da polaže i na informatičkom društvu. ''

''Kažu da je civilizacija počela sa jezikom. Nekad pomislim - da nije jezika, manje bi slušao gluposti. Naročito poslednjih 20 i koju godinu. Naročito na Balkanu.''

ovo su neki od najzanimljivijih delova pomenutog teksta,,

Good is Good

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj jezik ne postoji ništa više nego što postoji dragačevski ili vojvođanski ili negotinsko-krajinski. Smešni su i jadni i zli, sve u isto vreme.

Управо тако.

Више аргумената има да се направи "херцеговачки", "врањански" итд него да измишља "црногорски" језик.

На жалост овој будалаштини са измишљањем нових језика нема краја.

По њиховом принципу би требали да постоје и "амерички", "канадски", "аустралијски", "бразилски", "аргентински" итд. језици.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ово је процес ништавања Србске нације који траје већ неких 70 година..

ниша ново...само смо ми Срби вазда изненађени...

а ништа нисмо урадили према страним плаћеницима да избегнемо ову срамоту и расрбљавање Срба..

Данас већ Рашку и Војводину...расрбљавају..а нису завршили са ЦГ,КиМ-ом и Маћедонијом..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crnogorci su super pametnan svet. Izmislili su jezik i azbuku. Doduse kasne za Aboridzinima i Pigmejcima , koji su to verujem davno resili ali bolje ikad nego nikad. Sada jos samo da stvore neku pripovetku na tom jeziku a ne da prevode srpske pisce i sta ces bolje.

Elektrifikacija crne gore je predvidjena za 65. vek nove ere.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо тако.

Више аргумената има да се направи "херцеговачки", "врањански" итд него да измишља "црногорски" језик.

На жалост овој будалаштини са измишљањем нових језика нема краја.

По њиховом принципу би требали да постоје и "амерички", "канадски", "аустралијски", "бразилски", "аргентински" итд. језици.

Postoje! Ali ne kao samostalni jezici već kao subvariante britanskog engleskog, recimo taj američki, kanadski australijski i novozealandski. Na panslavistima sam ja bio protiv crnogorskog kao i bošnjačkog ili bosanskog ili kako ga već tamo to nazivaju. Oboje su varijantama srpskog i hrvatskog jezika, koji su jezicima i to ne toliko zahvaljujući lingvističkoj istorijskoj divergenciji već zaista sasvim totalno različitim uslovima života.tj kulturnom, civilizacijskom, istorijskom, političkom itd. okružemju u kojem su živjeli. Srbi i Hrvati su se prvi put u istoriji u jednoj istoj državi našli tek u XX vijeku! Dakle prema meni je to maksimum maksimuma što se može postići i što imamo kao razliku među jezicima u lingvističkom smislu, ostalo su tek samo konstrukcije. To što kažem da je taj jezik kojim govorimo mi koji ovo čitamo i ja zajedno s vama koji ovo pišem vrlo, vrlo, sličan u nikakvom to slučaju ne znači da se radi i o istom narodu koji je potom bio kroz istoriju uporno pokatoličavan ili obrnuto, kroz istoriju uporno posrbljivan ili prevađen na pravoslavlje. A sve to isto se odnosi i na islam. Dakle kako je onda s tim? Evo ovako a jednostavno! Nacionalno smo svi prije bili SLOVENI i govorili, barem još za Ćirila i Metodija jednim te istim jezikom obogaćenim tu i tamo o te neke folklorne i lokalne posebnosti i odlišnosti. Potom je po srednjem vijeku i velike divergencije slovenskih jezika na red stupio novovjek, širenje tiska, štampe,knjiga itd. Kod ljudi i naroda slovenskih slične riječi je vremenom dalje sve više rasla i jačala svijest o pripadnosti jednom lokalnom narodu. Dakle više ne toliko toj cjelini slovenskom plemenu jer to je postao istorijski i vrlo nekonkretan pojam, koliko o jednom konkretnom, sasvim jasno određenom narodu. A ime tog naroda se određivalo predajom i upinjalo se najviše k najsilnijim "ikonama" tog naroda, kao Srbima i Hrvatima koji ni jedni u suštini nisu predstavljali konkretnu već apstraktnu imenicu, znači ne određeno teritorijalno ograničeno pleme a zavisilo je i također na tome koji od plemana ili plemenskih zajednica - spolku ga prosađuju i na njegovom vojnopolitičkom utjecaju i geostrateškim pozicijama te diplomatskim vezama s okolnim zemljama i narodima. Bolje reći kneževstvima i plemenima. Otišao sam daleko s tim u prošlost, nema veze, imamo nešto kao arhivni "vremeplov" pa se onda vratimo nazad. Dakle ta politička "divergencija" je od recimo XIII vijeka tako "zagalopirala" da ju ova lingvistička nije stizala, potom imamo dojam da smo mi Srbi i Hrvati jedan narod a taj jezik kojim govorimo je ili srpski ili hrvatski što opet nikako nije tačno ni to prvo ni to drugo. Prosto nije stigao taj proces lingvističke divergencije pratiti taj proces nacionalne divergencije. U suštini smo svi Sloveni, pa čak i ti koji imaju ne znam koliko ilirskih ili tračanskih gena i procenata genotipa. Danas smo svi kulturno, jezički, etnički, narodopisno itd. Sloveni a naprostom većinom hrišćani, tako je to! Zato danas reći ja sam Sloven, ne predstavlja ništa netačno ali ništa mnogo ni ne objašnjava. To je skoro ista stvar kad biste negdje proglasili: "Ja sam Evropljan" ili "ja sam čovjek" ako uzmemo i tu drastičniju varijantu, hahahaha! Pogledajte, sličan problem su rješavali i rješili današnji Austrijanci i Njemci. A rješili su ga tako kako je to najrazumnije, svi su govorili jednim te istim jezikom: DEUTSCH kojim danas ustvari govore potomci nekadašnjih istorijskih Germana. Tako se dana govori DEUTSH i u Njemačkoj koja nikad nije bila cjelovitom državom do sredine 19. vijeka kad Otto von Bismarck počinje s procesom ujedinjenja, što je eufemistični naziv za "ujedinjenje po natlakom", hahahaha, jer je on to provodio " krvlju i željezom". Konačno ujedinjenje je provedeno po ratu s Francuskom koji je ta izgubila a ujedinjenje Njemačke je proglašeno u Versaillesu 18. januara 1871. Sličnu paralelu možemo pronaći u Italijioi s Garibaldijem. A kako se sada govori u tim svim zemljama? Njemački: 16 saveznih njemačkih lendera govori njemački, isto tako 9 lendera austrijskih, nekadašnje Istočne Marke, kao i u 21 kantona Švajcarrskih.

Mislim da Crnogorci idu dosta pogrešnom cestom, valjda ih tome vodi želja dokazati nešto isto što su navodno dokazali i Bošnjaci s nekim tim priznavanjem bošnjačkog jezika, koji merđutim ni na jednom svjetskom univerzitetu osim Sarajevskog a možda ni tamo priznat nije a ni nikada ne bude. Maksimalno priznata bit može po lingvističkoj i univerzitetskoh strani bosanskohercegovačka literatura a ne jezik na srpskom i hrvatskom jeziku. Ostalo su samo subvarijanete srpskog i hrvatskog jezika ili njihovi lokalni govori, dijalekti. Tako je to i s crnogorskim dakle govorom ili izgovorom, jednom od mnogobrojnih subvarijanti srpskog jezika.

Ovdje možete vidjeti kako nekad izgleda ta tabla ina našoj jednoj panslavističkoj lingvističkoj grupi na FB. Ovo pronašao jedan naš mladi član iz Srbije, ovu sliku ovdje pa nam je tamo postavio na mainboard, glavnu tablu ili zid, wall, kako se to već zove, hahahaha.

2iuc9vk.jpg

A ovo je njegov komentar:

Napokon, ljudi! Evo rešenja kako možemo da zovemo naš jezik! Da se ne patimo sa Srpskohrvatskobosanskobošnjačkomuslimanskocrnogorskocrnački. Vidimo da su Vikijanci već prihvatili novi naziv za naš jezik!

0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crnogorci su super pametnan svet. Izmislili su jezik i azbuku. Doduse kasne za Aboridzinima i Pigmejcima , koji su to verujem davno resili ali bolje ikad nego nikad. Sada jos samo da stvore neku pripovetku na tom jeziku a ne da prevode srpske pisce i sta ces bolje.

Elektrifikacija crne gore je predvidjena za 65. vek nove ere.

1000 година римског роварења по Зети је уродило плодом..Сбутегини пулени су узли власт..

непажња Срба у ЦГ нас је довела у робски пложај поред чињенице да смо већина...

јер сбутегини милогорци су узели власт захваљујћи шкуторима и мухамеданциа...те арбанашким дивљацима..

па ти сада види...ко је ту паметан...

ми сигурно нисмо...

БоТа масонише по теферићима...а Срби гладују...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...