Милан Меденица :) Написано Октобар 28, 2011 Пријави Подели Написано Октобар 28, 2011 хришћански морал је нешто сасвим друго од друштвеног морала, да се разумемо. у хришћанском моралу се тачно зна шта јесте и шта није, али се може и игнорисати ради човека, ради трпљења из љубави и чекања на покајање. исто тако, не инсистира се на том моралу, јер би се човек демонизовао и вршило се насиље над личношћу, уместо да се приволи слободном вољом да се побољша и приђе ближе Христу. у друштвеном моралу се најчешће ни не зна где почиње глава а где дупе, још мање се разликује једно од другог. поготово што изискује потребу за уклапањем у калуп или кажњавањем уколико изостане уклапање. практично, личност се клонира, самим тим демонизује до крајње границе нарушавања природе, колико и потенцијалне иконичности у Богу. што се мене тиче, Црква треба да заслужи своје место у народу, први ауторитете не признајем само зато што су старији, титуларни или униформисани, па не знам какав минули рад да има. клик Душекорисна књига О ЧЕСТОМ ПРИЧЕШЋИВАЊУ СВЕТИМ ТАЈНАМА ХРИСТОВИМ, свети Никодим Светогорац и свети Макарије Коринтски клик Кољивари и пракса честог причешћивања Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука