Jump to content

Саопштење за јавност поводом боравка м. Артемија у неким српским срединама у САД

Оцени ову тему


Препоручена порука

Inače priznaju blagodatnost SPC i to do 2013. godine.

(

Фолирају се, знају они добро да је крај света 2012-те...

Хахахаха ....

Па да,  то је та апокалиптично -падавичарска духовност...  facenew22222222

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 59
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Još sam jednom pročitao Saopštenje i ne mogu da dođem sebi da je Patrijaršija mogla sebi da dozvoli da jedan takav tekst bude objavljen kao zvanično Saopštenje SPC. Na samom ovom forumu gdje se često ne biraju riječi, ima mnogo više trezvenosti nego u pomenutom Saopštenju. Stavimo na stranu sadržinu teksta, okolnosti, vladiku Artemija i cijelu priču, ali recite iskreno kao hrišćani da li je tekst sa ovakvim jezikom i načinom pisanja dostojan da se pojavi kao zvanično Saopštenje SPC-a.

Da to potkrijepim evo samo nekoliko rečenica iz Saopštenja:

"Његова данашња антиамеричка реторика – још лажљивија него његова некадашња проамеричка и натовска реторика – не укида чињеницу да он, као мало ко од Срба, уствари као бивши фаворит Олбрајтове, Холбрука и других српских „добротвора” у САД, има трајну визу за улазак у САД. Издајник је остао издајник – осим што је у међувремену од лажног ревнитеља и лажног родољуба еволуирао у правог разбијача црквеног јединства и српске слоге."

"Позивамо, браћо и сестре, све вас који сте давали или слали Артемију своје трудом стечене доларе да се замислите над питањем: зашто никад нисте добили информацију и документацију о томе како је ваша помоћ конкретно употребљена? Замислите се и над луксузом који су себи зналачки обезбедили тај лажни подвижник и његови псеудомонаси!"

Главни циљ су му банкети на којима треба да се сакупљају добровољни прилози, али не за српске светиње и српску сиротињу на Косову и Метохији него за њега и његову расколничку дружину у непостојећем „егзилу”.

I na kraju , vrli nas pisac poziva

"Браћо и сестре! Пазимо на себе јер су дани зли, а наша одговорност пред Богом, пред Црквом Божјом, пред српским народом и пред сопственом савешћу – велика, превелика, тешко сагледива."

I sad trebam da idem za čovjekom koji je napisao ovakve bljuvotine, pa da sam sto puta protiv vladike Artemija, za čovjekom koji je mogao da napiše ovako nešto o drugom čovjeku, a pri tom se još naziva i hrišćaninom ne mogu i neću da idem.

Žalosna je činjenica što je to napisano u ime cijele SPC, ali neka je, neka se vidi dokle smo došli. Nadam se da na ovom forumu ima normalnih ljudi (tu ne računam sebe) , a ne samo dežurnih navijača, koji će po sopstvenoj savjesti hrabro moći odgovoriti na pitanje: Da li je ovako napisan tekst dostojan da bude zvanično Saopštenje jedne pomjesne pravoslavne Crkve?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I sad trebam da idem za čovjekom koji je napisao ovakve bljuvotine, pa da sam sto puta protiv vladike (прим. прев.) монаха Artemija, za čovjekom koji je mogao da napiše ovako nešto o drugom čovjeku, a pri tom se još naziva i hrišćaninom ne mogu i neću da idem.

путуј игумане

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vajt Berđajev potpisujem prvi. Saopštenje je stvarno neprimereno za jednu Patrijaršiju, koju se nekada zvalo i Velika Crkva - toliko su ljudi imali poštovanje prema toj instituciji. Pad samopoštovanja onih koji rade tamo nije od juce - uvukao se naročito sa pok. patrijarhom Pavlom koji nije imao sluha za sposobnost pri izboru kadrova, a administrativni poslovi su mu bili strani. Dok je bio zdraviji patrijarh German, u daleko nepovoljnijim uslovima, sve je bolje funkcionisalo. Artemije si je sam delom kriv za svoju sudbinu - nije 'pokazo zube' na vreme pri prvim većim odlukama Sinoda (nametanje administratora, umirovljenje), već se povinovao - pa posle se pobunio. Trebao je ili bund od početka ili poslušnost Sinodu do kraja (ma kakve da su antikanonske odluke). Bilo bi sve prilično uverljivije. posle se pobunio. Trebao je ili bund od početka ili poslušnost Sinodu do kraja (ma kakve da su antikanonske odluke). Bilo bi sve prilično uverljivije.

http://www.archive.org/details/psalmidavidovip00ostgoog Псалтир попут народних пјесама
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vajt Berđajev, evo ti moj savet - ne budi poput fudbalskog navijača u crkvenim stvarima. Treba znati malo psihologiju - vladike su i kaluđeri istovremeno, a kod njih su mrzovolja i grubost uobičajeni (čast izuzecima). Kad se još tome doda dinarski mentalitet evo saopštenja pomenutog tipa i omiljenog srpskog hobija - nesloge. Veliko je i naširoko ovo naše Pravoslavlje ima - u inostranstvu uporedo - više jurisdikcija pa može se birati. Recimo izabereš sebi Njegovu svetost G. G. Maksima mesto G. G. Irineja za poglavara. Antiekumenistički nastrojena crkva a novi kalendar. Savršeno.edo - više jurisdikcija pa može se birati. Recimo izabereš sebi Njegovu svetost G. G. Maksima mesto G. G. Irineja za poglavara. Antiekumenistički nastrojena crkva a novi kalendar. Savršeno.

http://www.archive.org/details/psalmidavidovip00ostgoog Псалтир попут народних пјесама
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Далматинац, о чему ти причаш? Да један Епископ треба да "показује зубе" црквеним властима?? Ајд људи не будалешите, живота вам!

И опет бесомучно лагање од стране артемита: у овом часу они "мисионаре" по Дабро-Босанској Епархији, на начин да иду по селима и градовима и народу говоре како не треба да иду на Литургије СПЦ, код својих канонских пароха, нити да св.Тајне обављају код својих пароха и Епископа, него да траже да им Артемије пошаље "правог" свештеника!!!

Шта је то него непризавање благодати, хула на Светог Духа и голо секташење.

Адвентисти само у православним одеждама, искривљено схватање православља сведеног на голи фолклор, чија се једина проповијед (као и код протестантских секти на овим теренима) своди на пљување по СПЦ, некакав гностички извитоперени ексклузивизам (спасење само за њихову екипу) и на лагање неупућених и дебело лицемјерство. Шта кажеш Далматинац - крше каноне разбојнички упадајући на туђе Епархије и парохије зато што "морају јер су остали без пара"? Јел то оправдање за кршење канона васељенских Сабора?

Ако признају благодат СПЦ, зашто она крше Каноне Васељенских Сабора који се недвосмислено односе на нарушавање поретка у Епархијама за које ниси добио благослов од помјесног Сабора?

Зашто лажу народ да је СПЦ "у јереси" јер наводно крши свештене каноне, а они сами недосмислено газе по канонима??

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Далматинац, о чему ти причаш? Да један Епископ треба да "показује зубе" црквеним властима?? Ајд људи не будалешите, живота вам!

И опет бесомучно лагање од стране артемита: у овом часу они "мисионаре" по Дабро-Босанској Епархији, на начин да иду по селима и градовима и народу говоре како не треба да иду на Литургије СПЦ, код својих канонских пароха, нити да св.Тајне обављају код својих пароха и Епископа, него да траже да им Артемије пошаље "правог" свештеника!!!

Шта је то него непризавање благодати, хула на Светог Духа и голо секташење.

Адвентисти само у православним одеждама, искривљено схватање православља сведеног на голи фолклор, чија се једина проповијед (као и код протестантских секти на овим теренима) своди на пљување по СПЦ, некакав гностички извитоперени ексклузивизам (спасење само за њихову екипу) и на лагање неупућених и дебело лицемјерство. Шта кажеш Далматинац - крше каноне разбојнички упадајући на туђе Епархије и парохије зато што "морају јер су остали без пара"? Јел то оправдање за кршење канона васељенских Сабора?

Ако признају благодат СПЦ, зашто она крше Каноне Васељенских Сабора који се недвосмислено односе на нарушавање поретка у Епархијама за које ниси добио благослов од помјесног Сабора?

Зашто лажу народ да је СПЦ "у јереси" јер наводно крши свештене каноне, а они сами недосмислено газе по канонима??

Evgenik, već sam napisao da je ekipa iz Ljuljaka na raskrsnici. Ako je tačno ovo što pišeš, onda su skrenuli s (pravog) puta. Istina je samo jedna - Onaj koji je PUT, istina i život.
http://www.archive.org/details/psalmidavidovip00ostgoog Псалтир попут народних пјесама
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko zna, čudni su putevi Gospodnji, možda ovo dobro dođe - da se trgne malo naše (uspavano) mirsko sveštenstvo - pa počnu posećivati kuće parohijana mimo 'bacanja vodice'. Još i da počnu propovedati u narodu. Moram da se uštinem, da ne bih počeo budan sanjati!

http://www.archive.org/details/psalmidavidovip00ostgoog Псалтир попут народних пјесама
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ekumenizam je po mom shvatanju put koji vodi u jeres, ali sve dok ga vaseljenska Crkva ne oglasi za takav - moje je da slušam +Irineja, +Atanasija i ostale velikodostojnike. Ovi što prave raskole su obični sektaši. Uostalom, poslušajmo Svetog Petra Cetinjskog i držimo se Rusije. Da veliki gospodin (ruski patrijarh) sad oglasi da je SPC jeretička - prolazio bih kraj naših hramova 'ko kraj turskog groblja'. Ali veliki gospodin se ogradio od Artemija!

http://www.archive.org/details/psalmidavidovip00ostgoog Псалтир попут народних пјесама
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko zna, čudni su putevi Gospodnji, možda ovo dobro dođe - da se trgne malo naše (uspavano) mirsko sveštenstvo - pa počnu posećivati kuće parohijana mimo 'bacanja vodice'. Još i da počnu propovedati u narodu. Moram da se uštinem, da ne bih počeo budan sanjati!

Из твојих уста у Божије уши, јер је ситуација заиста гора него икад. Цркву су поједини свели на сервис и на исти ниво попут пекаре, аутомеханичара, фризера...итд. Умјесто да наше свештенство изађе међу народ са живом ријечју вјечно живог Јеванђеља Христовог, на жалост многи свој позив доживљавају као и сваки други посао. Дај Боже да се нешто деси, али слаба вајда, што је најгоре, који год нови и млади свештеник да дође на Парохију има гомилу проблема са "старим кадром" који не дозвољава да се наша жабокречина продрма и да се гради Жива Црква Божија, већ се држе устаљеног формализма да се у Цркву долази само на вјенчања и крштења и они "најпобожнији" који дођу једном годишње да се причесте након "једино исправног" поста од седам дана на води. То им је ок, а није им ок да имају живу заједницу Божију - Тијело Христово и људе који се свакодневно моле и више од пола године проводе у црквом прописаним постовима.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je ovako napisan tekst dostojan da bude zvanično Saopštenje jedne pomjesne pravoslavne Crkve?

Не, не бато....

Превише сте се размазили.

Требало је овако (конкретно) извештавати и осудити расколника МНОГО РАНИЈЕ.

Ви када клевећеге патријарха да је јеретик - то није ништа стеашно,  то је О.К.

Иначе,  да стњ у доба св. Отаца и сабора,  прошли би много, много горе...буди уверњн у то.

АНАТЕМА и ПРОКЛЕТСТВО.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

berdjajev bijeli је банован на месец дана. Није ово Новинар.дебе и пљуваоница Цркве. Администрација

Šjor administrator jeste li vi sveštenik? Ako jeste što ne stavljate o. ispred imena. Uh, napisah svašta bez etikecije - skoro kafanski - pred jednim dušobrižnikom. Moje duboko izvinjenje
http://www.archive.org/details/psalmidavidovip00ostgoog Псалтир попут народних пјесама
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...