Jump to content

10 Pitanja ateiste na koja svaki hrišćanin mora da odgovori?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

Дакле, наново изврћеш моје речи? Ти си овде дошео да се мало разонодиш и зезаш људе, је л тако? Баш ти је досадно?

AD HOMINEM my dear Watson...

Pogotovo ako si vlasnik, urednik sajta kome je su udarne teme tachke oslobadjanja i tako dalje, daleko bilo....

Ne znam sta su "tachke oslobadjanja"...

oprastam ti uvrede ali ako si htela da me isprovociras pa da uzvratim i ja tako nisko, dzaba utrosena energija... retko se spustam na nivo sagovornika... licna prozivanja su uvek rezervisana za "niske" ljude  a ja to nikada ne radim... ne radim zbog vaspitanja samo, ali nisam ja posle kriv sto ispadnem "nedodirljivo visok"...

moj naklon...

Не, ниси нападнут Ad homminem јер Те не познајем лично. Нападам Твоје писање. Изврћеш речи, намерно провоцираш а онда се правиш много наиван и смирен. Јасно сам Ти одговорио у вези Твојих питања али Ти хоћешда кажем оно што би Ти желео да чујеш. То је онда Твој проблем. Овај форум није место апологије атеизма и подржавање атеизма. Бог је Љубав од вечности и Бог има план и са онима који су убијени, разапети, заклани, који су изгинули у несрећама, природним катастофама. Христос је победио смрт и зато хришћани славе живот.

То што Ти радиш је погрешно вођена логика, која као и свака друга неличносна логика води у погрешне закључке. Када поставиш личносни однос испред свега онда логика губи приоритетни смисао. Најбољи пример је мајка и дете. мајка воли своје дете и ако је то дете дебело, ружно, глупо, неспособно... тако исто и дете. Оно воли своју мајку и за њега је најбоља и најлепша и ако би ми гледано логички донели неки други закључак. Однос између Бога и човека је личносни и због тога логика на коју се позива мрачњак нема смисла. Управо зато постоји један сајт као што је Твој. Нема смисла, закон га не види као проблем, а Бог га допушта по слободи која Ти је дарована. Зато Бог допушта и несреће, не по Његовој вољи, јер Његова воља није да људи страдају, већ зато што смо грехом опхрвени, неослобођени сами по себи од смрти. Такође, људи који чине таква злодела у дубини себе имају невиђен страх од смрти и на тај начин покушавају да победе смрт. Наравно, тај пут води у умножење смрти и у пропаст. Но, Христос ће по своме обећању све васкрснути у дану свога суда- једне за вечни живот а друге за вечну смрт.

У то верујем.

Већ дуже време чекам да ми неки атеиста дефинише и објасни шта је то личност по схватању атеисте. Хришћани Бога доживљавају као Личност  са њим ступају у личносни однос љубави. То што атеисти не виде Бога као Љубав, инфилтрирајући у Божију Личност оно што Он није је показатељ мржње према Богу. На крају, атеизам, по мени, и не постоји. Постоји богопоклоништво и идолопоклоништво, како је некада рекао Авва Јустин. Идолопоклоништво води у анти-теизам, отворено богоборство против Бога и његових служитеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 863
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Дакле, наново изврћеш моје речи? Ти си овде дошео да се мало разонодиш и зезаш људе, је л тако? Баш ти је досадно?

[offtopic]

Само једна ствар - уопште није потребно да (Мрачњак) држи свој сајт у потпису. Ово је православни форум и не мора да линкује ка таквим стварима. Google и даље сваки линк ка неком сајту гледа као "глас" за тај сајт, па га и рангира боље. Не мора и одавде да иде бесплатна реклама.

[/offtopic]

Нема линк ка свом сајту у потпису, забрањено је било какво рекламирање на форуму без дозволе Администрације.

Пардон, не у потпису... у профилу.

Хвала пуно на упозорењу, скинут је. Ако га буде поново поставио следује трајни бан за сва времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam sta su "tachke oslobadjanja"...

oprastam ti uvrede ali ako si htela da me isprovociras pa da uzvratim i ja tako nisko, dzaba utrosena energija... retko se spustam na nivo sagovornika... licna prozivanja su uvek rezervisana za "niske" ljude  a ja to nikada ne radim... ne radim zbog vaspitanja samo, ali nisam ja posle kriv sto ispadnem "nedodirljivo visok"...

moj naklon...

-----------------------------------------------------------------------------

dobro je shto nishta od navedenog nisi uradio....

cool  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбољи пример је мајка и дете. мајка воли своје дете и ако је то дете дебело, ружно, глупо, неспособно... тако исто и дете. Оно воли своју мајку и за њега је најбоља и најлепша и ако би ми гледано логички донели неки други закључак. Однос између Бога и човека је личносни и због тога логика на коју се позива мрачњак нема смисла.

Ovaj primer nema ama bas nikakve veze sa onim sto pricamo... time sto si ga naveo shvatam da ili ne poznjaes odnos izmedju roditelja  i deteta ili ti ipak nije najjasniji odnos  izmdju boga  i coveka jer inace bi nasao primer koji je adekvatan... a zasto ovaj primer nije adekvatan?

Adekvatan primer i analogija bi bila da majka rodi dete. Beskrajno ga voli, ali mu daje potpunu slobodu. Ta sloboda se ogleda  u tome da kad dete krene da stavi dlan na upaljenu ringlu ona ga samo gleda sa puno ljubavi. Ne pokusava da ga zaustavi kad potrci preko prometne saobracajnice jer "postuje njegovu slobodu"... naravno sve vreme dok se kasapi, dete zna da ga majka ipak beskrajno voli i u tome nalazi utehu... jer mu je majka rekla da ce ono (ukoliko voli svoju majku i sledi njena uputstva) jednog dana stasati u zdravog i jakog mladica...

Naravno, znamo da ovakve analogije u realnosti zavrsavaju sakacenjem, teskim povredama ili smrcu... Takva deca, koliko god "voljena" ili umiru u mukama ili bivaju oduzimana od poremecenih majki... a onda im slaba vajda sto ih majka "beskrajno voli"...

A ono tvoje poredjenje je cista propaganda koja nema veze sa temom, te stoga spada u domen podlosti i skrivenih namera...

Хвала пуно на упозорењу, скинут је. Ако га буде поново поставио следује трајни бан за сва времена.

Prvo- zar se prvo ne daje upozorenje pre nego sto se poduzme davanje "trajnog bana'

Drugo- razumem da je zabranjeno javno reklamiranje i to sam pravilo izuzetno postovao i nigde na forumu (niti u potpisu niti u temama) nisam nikada reklamirao moj sajt... A ovo mi sad lici na treniranje strogoce i to izgleda sve zbog besa nakupljenog prema meni... ako te tolko nerviram, pauziracu od ove teme Ivane, i dacu ti vremena da se saberes  i umiris... ja sam uvidjajan covek.

trebalo je da mi kazete da dozvoljavate samo pravoslavne sajtove u profilu... jes da to mpomalo lici na cenzuru i prilicnu zatovrenost (paradoksalno za jedan forum koji se toliko dici svojom kobajagi otvorenoscu i slobodom...)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam sta su "tachke oslobadjanja"...

oprastam ti uvrede ali ako si htela da me isprovociras pa da uzvratim i ja tako nisko, dzaba utrosena energija... retko se spustam na nivo sagovornika... licna prozivanja su uvek rezervisana za "niske" ljude  a ja to nikada ne radim... ne radim zbog vaspitanja samo, ali nisam ja posle kriv sto ispadnem "nedodirljivo visok"...

moj naklon...

-----------------------------------------------------------------------------

dobro je shto nishta od navedenog nisi uradio....

cool  greengrin

Ja  i dalje nemam pojma koje su to "tachke oslobadjanja" na mom sajtu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ako te tolko nerviram, pauziracu od ove teme Ivane, i dacu ti vremena da se saberes  i umiris... ja sam uvidjajan covek.

--------------------------------------------------------------------------------

ja ne znam kako vi ljudi, ali u mom selu se ovo jasno zove bezobrazna provokacija  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prvo treba da nauchish shta su tacke oslobadjanja, onda ih je lako prepoznati.

Kad se pricha o satanizmu, kao i o veri treba doci s prilichnim predznanjem da bi mogao da parirash onima koji ga imaju.

Nemash pojma ovako , bez osnove i potkove, s drskom ironijom u obracanju ljudima kojima bi najmanje trebalo da kazhesh "vi", delujesh groteskno..nazalost.... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

ako te tolko nerviram, pauziracu od ove teme Ivane, i dacu ti vremena da se saberes  i umiris... ja sam uvidjajan covek.

--------------------------------------------------------------------------------

ja ne znam kako vi ljudi, ali u mom selu se ovo jasno zove bezobrazna provokacija  greengrin

Да, јасно је то. Научио сам се да трпим провокације, није проблем.

@mracnjak

Твом сајту је забрањено било какво рекламирање код нас. То је моја одлука као главног и одговорног уредника портала Поуке.орг

Иначе, добра је одлука да паузираш од ових тема. Нема смисла да више разговарамо. Провокације које упућујеш према људима који верују у Бога нису засноване на здравом дијалогу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja se isto izvinjavam ako se uvredio zbog Zorke, ali ona je sasvim dobrodrzheca zhena....bzvz greengrin

Bez shale...prvo izgore mi gibanica zbog mrachnjaka, sto je neoprostivo a tema je odgovoriti ateisti, ja samo malo kanalishem nachin kako ce da postavlja pitanja jer se radi o opshtoj kulturi dijaloga i poshtovanja sagovornika, tu mu shkripi.

Pozdravljam u svakom sluchaju  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@mracnjak

Што се тиче аналогије коју сам навео, она је изнесена у сасвим другом контексту, зато је Твој покушај да је изврнеш само смешан.

Ми у Цркви итекако знамо шта су искушења и страдања. Прави хришћанин је на то спреман, увек и потпуно. Имамо милионе и милионе мученика за веру Христову који нису калулисали и условљавали Бога. Ми у вери препуштамо све вољи Божијој: и ако нас муче и ако нас касапе или не знам шта... тако се угледамо на Христа Који је такође био прогањан и на крају убијен најгорим мукама. Ја сам загледан у Њега и Њему верујем. То је моја философија живота. А да ли ће ме Он васкрснути са Њим- то је Његова воља. То је само на Богу и не желим ничим да Га условљавам. Не желим са Богом да тргујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zna Gospod odlichno koliko puta i na koji nachin nas priprema da se ne opechemo na ringli, koja upozorenja daje i kako ali to je za one koji imaju ushi i ochi.

Na zhalost, vecina zheli da uchini to i tada ih ne sprechava jer je to sloboda volje.

A na primeru majke i deteta ti se divim, prevazishao si se  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prvo treba da nauchish shta su tacke oslobadjanja, onda ih je lako prepoznati.

Kad se pricha o satanizmu, kao i o veri treba doci s prilichnim predznanjem da bi mogao da parirash onima koji ga imaju.

Nemash pojma ovako , bez osnove i potkove, s drskom ironijom u obracanju ljudima kojima bi najmanje trebalo da kazhesh "vi", delujesh groteskno..nazalost.... :)

Gde mogu da se informisem o tom terminu?

Ako treba, ponovicu- nisam satanista... meni su sve religije iste i ni u jednu ne verujem greengrin

Иначе, добра је одлука да паузираш од ових тема. Нема смисла да више разговарамо. Провокације које упућујеш према људима који верују у Бога нису засноване на здравом дијалогу.

Moje reci postaju provokacije tek kad stignu do tebe... u medjuvremenu su kritike... i to zasn ovane kritike na koje umesto da dobijam odgovre konstanto dobijam prozivke... ali najsimpaticnije je da dok me prozivate nadenjujete mi epitete prozivaca i provokatora... stvarno simpaticno greengrin

Dal cu nekad negde da vidim tu "nadaleko cuvenu" hriscansku smirenost, pa da odma mogu bogu na istinu da odem... greengrin

Ne stvarno... na mene se ovde uglavnom rezi, napada, proziva, naziva, izaziva, bojim se da ako sretnem nekog od vas na ulici ima da krene da me prebije ko macku greengrin ... mislim, sto da ne... gledam vesti, bijete se  i za manje 4chsmu1

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми у Цркви итекако знамо шта су искушења и страдања. Прави хришћанин је на то спреман, увек и потпуно. Имамо милионе и милионе мученика за веру Христову који нису калулисали и условљавали Бога. Ми у вери препуштамо све вољи Божијој: и ако нас муче и ако нас касапе или не знам шта... тако се угледамо на Христа Који је такође био прогањан и на крају убијен најгорим мукама. Ја сам загледан у Њега и Њему верујем. То је моја философија живота. А да ли ће ме Он васкрснути са Њим- то је Његова воља. То је само на Богу и не желим ничим да Га условљавам. Не желим са Богом да тргујем.

Nikad ja nisam ni rekao da vi hriscani ne znate sta su stradanja i da im se ne prepustate... ja pricam o maloj deci... znate mali nejaki nerazvijeni ljudi... koji ne znaju ni za veru ni za naciju... oni nisu svesni da njihova zrtva "nesto znaci" oni u trenutku stradanja znaju samo za bol i patnju i nemaju pojma  o spasenju i uskrsnucu i sad vec mislim da je sramota sto se krijes iza takvih argumenata...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zna Gospod odlichno koliko puta i na koji nachin nas priprema da se ne opechemo na ringli, koja upozorenja daje i kako ali to je za one koji imaju ushi i ochi.

Na zhalost, vecina zheli da uchini to i tada ih ne sprechava jer je to sloboda volje.

A na primeru majke i deteta ti se divim, prevazishao si se  greengrin

Zivo me interesuje koje upozorenje je imalo ono dete sto ga je cunami zakacio na drvo... precutao sam vam malopre podatak da je visilo o svom tankom crevu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...Блажени су кротки, јер ће они наследити земљу...Блажени су гладни и жедни праведности, јер ће се они наситити...Блажени су чисти срцем, јер ће они Бога гледати...Блажени су прогнани ради праведности, јер је њихово царство небеско...

Credo in unum Deum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...