Jump to content

Папа и Ведрана

Оцени ову тему


Препоручена порука

Danas ako napadnete Židove svi će vas dići na nož, odmah će se pokrenuti priča o ljudskim, demokratskim, inim pravima. Također, kažete li nešto protiv muslimana proglasit će vas netolerantnim, nedemkratksim, neeuropskim, itd. Recite nešto što ne ide u prilog LGBT populaciji bit ćete homofob. Jedino što slobodno smijete to je da napadate kršćane! To je moderno, popularno i poželjno! Slobodno lažite, klevećite i pričajte protiv Crkve i bit ćete suvremeni. Čak i određeni broj kršćana se pridružio u tomu.Mnogi su i ovdje suvremeni iako se zovu kršćanima, pa se pridružujunapadima na katoličanstvo. Evo, gospođa novinarka je nazvala poglavara najveće kršćanske zajednice zločincem i naravno da je tim uvrijedila katolike i Bogu hvala da je dobila otkaz. Nije sekularitet u ispoljavanju otvorene mržnje prema sakralnom.

Sledeci korak je lomaca?

Sledeći potez je vađenje oči :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 52
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Danas ako napadnete Židove svi će vas dići na nož, odmah će se pokrenuti priča o ljudskim, demokratskim, inim pravima. Također, kažete li nešto protiv muslimana proglasit će vas netolerantnim, nedemkratksim, neeuropskim, itd. Recite nešto što ne ide u prilog LGBT populaciji bit ćete homofob. Jedino što slobodno smijete to je da napadate kršćane! To je moderno, popularno i poželjno! Slobodno lažite, klevećite i pričajte protiv Crkve i bit ćete suvremeni. Čak i određeni broj kršćana se pridružio u tomu.Mnogi su i ovdje suvremeni iako se zovu kršćanima, pa se pridružujunapadima na katoličanstvo. Evo, gospođa novinarka je nazvala poglavara najveće kršćanske zajednice zločincem i naravno da je tim uvrijedila katolike i Bogu hvala da je dobila otkaz. Nije sekularitet u ispoljavanju otvorene mržnje prema sakralnom.

Sledeci korak je lomaca?

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu :)  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu :)  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu :)  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Pa ne znaci li to prema tim vasim pravoslavnim metodama da se pokajao? Zar pokajanje nista ne znaci?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu :)  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Pa ne znaci li to prema tim vasim pravoslavnim metodama da se pokajao? Zar pokajanje nista ne znaci?

Za pobijene Srbe se nije pokajao.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu :)  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Sigurno da je imao i trebao je da ima i svaka čast zbog toga! Svi smo pozvani na kajanje. Niko nije čist doli dragi Bog i svima su nam potrebni suze kajanja, jer farizej zahvaljuje što nije kao grešni carinik, a carinik ne smije dići glaveput neba od stida i kajanja. Gdje smo mi u tomu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли се трудиш да то исправиш? Видиш, ако си се нашао у овоме што сам написао онда се и потруди да критика коју упућујеш било коме буде без злобе и злурадости.

Иначе, нисам само о Теби говорио, говорим уопштено о проблему који имамо.

Да сам ја на месту неког римокатолика ни у лудилу не бих прихватио оно што ми говоре они који то раде тако што се зурадо исмејавају са оним што је мени свето. Конкретно, ово што говоре присталице бившег владике Артемија светлосним годинама је далеко од мене управо због њиховог злобног приступа. У томе не видим ни зрнце љубави. Напротив, видим све оно што Црква није. Тешко да би Црква ишта могла да уради у ово свету да нам такви говоре о истинама вере. То могу да прихвате само они који су упали у стање самодовољности. Сва срећа па је Црква нешто друго јер тада ни ја не бих био верник.

Одакле вама помисао да је нешта злобно...

..ја само имам навику да називам ствари онаквима какве јесу... а не да се бавим Црквнеом дипломатијом..

Ако је неко јеретик..како да му то лепо саопштиш?

Ај ако ћути и држи за себе своје заблуде..то и није страшно..сви их имамо...

..али ако се убеђујеш и своје заблуде стављаш као истину...а истину као заблуду...то је јерес за казну...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли се трудиш да то исправиш? Видиш, ако си се нашао у овоме што сам написао онда се и потруди да критика коју упућујеш било коме буде без злобе и злурадости.

Иначе, нисам само о Теби говорио, говорим уопштено о проблему који имамо.

Да сам ја на месту неког римокатолика ни у лудилу не бих прихватио оно што ми говоре они који то раде тако што се зурадо исмејавају са оним што је мени свето. Конкретно, ово што говоре присталице бившег владике Артемија светлосним годинама је далеко од мене управо због њиховог злобног приступа. У томе не видим ни зрнце љубави. Напротив, видим све оно што Црква није. Тешко да би Црква ишта могла да уради у ово свету да нам такви говоре о истинама вере. То могу да прихвате само они који су упали у стање самодовољности. Сва срећа па је Црква нешто друго јер тада ни ја не бих био верник.

Одакле вама помисао да је нешта злобно...

..ја само имам навику да називам ствари онаквима какве јесу... а не да се бавим Црквнеом дипломатијом..

Ако је неко јеретик..како да му то лепо саопштиш?

Ај ако ћути и држи за себе своје заблуде..то и није страшно..сви их имамо...

..али ако се убеђујеш и своје заблуде стављаш као истину...а истину као заблуду...то је јерес за казну...

Ti, dakle znaš ko je jeretik, a ko to nije?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да ли се трудиш да то исправиш? Видиш, ако си се нашао у овоме што сам написао онда се и потруди да критика коју упућујеш било коме буде без злобе и злурадости.

Иначе, нисам само о Теби говорио, говорим уопштено о проблему који имамо.

Да сам ја на месту неког римокатолика ни у лудилу не бих прихватио оно што ми говоре они који то раде тако што се зурадо исмејавају са оним што је мени свето. Конкретно, ово што говоре присталице бившег владике Артемија светлосним годинама је далеко од мене управо због њиховог злобног приступа. У томе не видим ни зрнце љубави. Напротив, видим све оно што Црква није. Тешко да би Црква ишта могла да уради у ово свету да нам такви говоре о истинама вере. То могу да прихвате само они који су упали у стање самодовољности. Сва срећа па је Црква нешто друго јер тада ни ја не бих био верник.

Одакле вама помисао да је нешта злобно...

..ја само имам навику да називам ствари онаквима какве јесу... а не да се бавим Црквнеом дипломатијом..

Ако је неко јеретик..како да му то лепо саопштиш?

Ај ако ћути и држи за себе своје заблуде..то и није страшно..сви их имамо...

..али ако се убеђујеш и своје заблуде стављаш као истину...а истину као заблуду...то је јерес за казну...

Ма у реду, нема проблема... то је Твој начин саопштавања истине. Када бисмо сада повели питање шта је то јерес код римокатолика сигуран сам да би знао да набројиш све, зар не?

Лично мислим да није то борба за чистоту вере, јер одакле одједном Твоја жестока подржшка оном прокомунистичком тексту о Цркви https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,14685.msg458461.html#msg458461 ако нам је заиста стало до Цркве. Пре ће бити да је у питању неразумевање онога што Црква јесте (шта беше оно Црква? ).

Када бисмо наступали овако како ти наступаш тешко да бисмо имали и једну реч дијалога, па макар то било о кромпиру и парадајзу. Наравно, имаш слободу да разговараш са неистомишљеницима како желиш (не на форуму него уживо, јер овде има граница и нема вређања саговорника). Када би мени неки римокатолик рекао да сам јеретик НИКАДА не бисмо разговарали о вери. Такође и ја не желим да било којег римокатолика легитимишем као јеретика већ као некога са ким треба да разговарам и да разлике које постоје превазиђемо у љубави. А за љубав нису потребне тешке речи.

Иначе, хајде нека неки модератор подели тему, јер ово је отишло потпуно на другу страну до почетне теме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu :)  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Не знам, чему овакава питања и овакво опхођење према госту форума (католику) ?

Зашто се не угледате мало на о.Ивана, патр. Павла, Иринеја ?

Они не разговарају са неистомишљеницима на овај начин...

Када ћемо почети да поштујемо друге и да ум указујемо љубав ?

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Leontijev: Nije sekularitet u ispoljavanju otvorene mržnje prema sakralnom.

Holt nije, tome se obično kaže satanizam a ne sekularizam. Sekularizam je sasvim nešto drugo.

:)

Тешко је то разграничити, на екс ју просторима се увелико у секуларизам трпа све и свашта. Већ сам навикао да под секуларизмом читам и оно што је отворени и нескривени сатанизам.

Међутим, овде је реч да је једна новинарка добила отказ због свог писања о папи. То пак не иде у прилог секуларизованој држави.

О папи се пише којешта и у другим западним земљама које су римокатоличког наслеђа , па ипак не добија баш свако због тога отказ.

Дакле поента постављања овог текста је у томе да покажем да је Рвацка далеко од тога да се назове секуларном државом.

Нормално је да кад неко помиње Богородицу или Христа у погрдном смислу тиме вређа и моја осећања , без обзира да ли на овај начин директно или индиректно извргава руглу РКЦ.

Самим тим не могу никако да појмим да Хришћани подржавају овакве текстове једне Руданке.

С друге стране као што рекох овде се поставља питање секуларности хрватске државе.

С треће стране можемо и дискутовати о томе шта је секуларизам , шта је секуларно и докле иду његове границе, као и где је међа између секуларизма и сатанизма, ово последње би заиста ваљало разграничити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu 0212_rolleyes  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Не знам, чему овакава питања и овакво опхођење према госту форума (католику) ?

Зашто се не угледате мало на о.Ивана, патр. Павла, Иринеја ?

Они не разговарају са неистомишљеницима на овај начин...

Када ћемо почети да поштујемо друге и да ум указујемо љубав ?

Prijatelju sve si lepo rekao, samo jedno si pogresio, ja nisam rimokatolik.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je najbitnije da se papa napada, nema veze zbog čega i zašto. Ova novinarka nije naklonjena ni pravolsavlju, ali to tebi nema vezer, tvoja duhvonost je antikatoličanstvo. tvoj identitet je zasnovan na pljuvanju katolika. Eto ti i ova novinarka ste u istom korpusu 0212_rolleyes  Kad bi neko rekao za patrijarha Irenaje da je zločinac ja bi mu dao otkaz.

Pa jel imao seriju Mea Culpa predhodni Papa ili nije? I zbog cega ako nije bilo razloga?

Не знам, чему овакава питања и овакво опхођење према госту форума (католику) ?

Зашто се не угледате мало на о.Ивана, патр. Павла, Иринеја ?

Они не разговарају са неистомишљеницима на овај начин...

Када ћемо почети да поштујемо друге и да ум указујемо љубав ?

Prijatelju sve si lepo rekao, samo jedno si pogresio, ja nisam rimokatolik.

A, to je pretpostavljam najvažnije ne_shvata
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...