Jump to content

Ухапшени левичари код Сава центра

Оцени ову тему


Препоручена порука

Извор: http://www.b92.net

Београд -- Ухапшено осам левичарских активиста окупљених у Анти-НАТО кампањи, који су протестовали испред Сава центра због предстојеће војне конференције.

18106354844df5189f1c352372979871_640x425.jpg

Како је саопштила та кампања, они су пребачени у полицијску станицу у Улици деспота Стефана.

Помоћник начелника Полицијске управе за Град Београд Никола Поповац каже за Б92 да је полиција више пута упозорила грађане да скуп није пријављен. "Са обзиром да није дошло до удаљавања, осам лица је приведено", рекао је он.

"Пет особа ће бити задржано по кривичној пријави, а троје код судије за прекршаје по скраћеном поступку где ће бити изречене адекватне казне. Петоро се сумњичи за кривично дело ометање службеног лица у вршењу послова безбедности, а преостали на основу кршења закона о окупљању грађана", каже Поповац.

Како наводи Анти-НАТО кампања, полиција одбија да пружи било какве информације о ухапшенима, али како сазнају од адвоката - судиће им се по убрзаном поступку.

"То би значило да ће ухапшенима бити ускраћено право на праведно суђење, јер неће моћи да изнесу своју одбрану на адекватан начин, нити ће моћи да приложе видео снимке и фотографије хапшења на којима се јасно види да никога нису ометали и да нису нарушавали јавни ред и мир, нити ће моћи да пред суд позову сведоке одбране који би такође могли да потврде ово", наводи Анти-НАТО кампања.

Подсетимо, Стратегијска војна конференција за НАТО и партнерске земље почиње сутра у Београду, а протестни митинг, у центру Београда, данас су организовали и Демократска странка Србије уз подршку појединих невладиних организација, а присутни су били и бројни припадници ултрадесничарских организација Образ и 1389.

Некад хапсе десницу, некад левицу, али увек су слуге режима, црвеног, црног, жутог...

Слуге режима сте, браните богате, бијете народ за мале паре,штитите лопове!  confused1

Слуге режима сте, браните богате, бијете народ за мале паре,штитите лопове!  :krstix:

Слуге режима сте, браните богате, бијете народ за мале паре,штитите лопове!  confused

Слуге режима сте, браните богате, бијете народ за мале паре,штитите лопове!  dada

Слуге режима сте, браните богате, бијете народ за мале паре,штитите лопове!  dada

Слуге режима сте, браните богате, бијете народ за мале паре,штитите лопове!  dada

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"То би значило да ће ухапшенима бити ускраћено право на праведно суђење, јер неће моћи да изнесу своју одбрану на адекватан начин, нити ће моћи да приложе видео снимке и фотографије хапшења на којима се јасно види да никога нису ометали и да нису нарушавали јавни ред и мир, нити ће моћи да пред суд позову сведоке одбране који би такође могли да потврде ово", наводи Анти-НАТО кампања.

сем тога што нема потребе да се бране, кад су извршили очигледан прекршај ...

ово је као оно кад претрчиш преко улице на црвено, па се правдаш како те је брат звао на мобилни па ниси видео  0205_whistling 4chsmu1 :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...