Jump to content

Да ли политичари треба да се моле за оне који су на власти?


Препоручена порука

Ја тврдим да тврдо тврдите.

Утврдићемо све тврдње.

Наравно,мислиш на оне који се баве правом или економијом,али пре свега правом

Мислим на све. Сви смо ми вођени сатанском силом још од прародитељског завета са дотичним.

А слажем се са констатацијом да су они који теже ка моћима "овога света" најнегативнији. Међутим, ко не тежи?

Ево ја се трудим да пишем што паметније и ако ми успе, то после читам по неколико пута.

И још кад би ми неко упутио захвалницу...баш бих се осећао моћно.  :229229229:

Зар нисам сатанин слуга? Па јесам.

Али сам и раб Божији.

Ми се водимо по сатанским силама, или Божанским енергијама непрестано.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 35
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Тврдим ти да људи који су у политицу,да су вођени сатанском силом

Ја тврдим да су и они који нису у политици, такође вођени сатанском силом.

Наравно,мислиш на оне који се баве правом или економијом,али пре свега правом

0102_laugh stadaradim 0110_hahaha 0110_hahaha

јел то вас двојица озбиљно?  :krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=14662.msg457005#msg457005 date=1307208540] јел то вас двојица озбиљно?  0110_hahaha

Ja озбиљно.

Хоћу богословски да докажем тезу: "Какав народ, таква власт!"  0205_whistling

тако би испало да се спашавамо по ''заслугама'', а није тако  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам да није, али још увек ми је тешко да прихватим да Бог има неку своју Логику коју нам није објавио.

А опет, приметио сам да и владике стоје право кад се интонира химна "Боже Правде".

prst ka dole

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је јуче изјавио митрополит Амфилохије:

"Amfilohije je zaključio da "nije svaki vlastodržac od boga, već samo onaj koji je tu vlast koristio na pravi način, saglasno božjoj volji"

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/163764/Amfilohije+oštro+kritikovao+Bila+Klintona.html

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo Bog mu je dao šansu da je ne koristi saglasno volji Božjoj.

Mogao bi za promjenu da, da nekog pametnog, na političku scenu.

Samo bi to onda bilo posezanje u slobodu koju je dao čovjeku kao iskaz,

najvišeg stepena ljubavi.

A ja se često pitam, zašto uvjek silnici, i oni "čiji tragovi smrde nečovještom" imaju najviši

stepen slobode koju neusmiljeno koriste na najgrubljii način.

Ima vas ovde jako puno pametnih i načitanih, ja sam običan mediokritet i usudim se reći i ispod toga,

i puno toga mi nije jasno.

Ali kao savremenik ove civilizacije, vidim što idemo dalje, to je više ropstva i neslobode, unatoč

frazama, demokracije, i zaštite manjinskih grupa, pa istrebljenje planktona, pa zaštita životinja.

A gde je tu rab Božji?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

misli se na politicare u opoziciji,jel',pa dal' se mole za one sto su na vlasti...

ma kakvi crni politicari,pa i jos da se mole,ma oni bi im vadili oci,samo da se docepaju viseg polozaja,a ovi visoki,isto tako,samo da bi ostali na vlasti...

doduse trude se oni jadni,obavezno pozovu svestenika da im se osvestaju "radne" prostorije,pa imaju krsnu slavu svoje stranke,pa se jadni muce oko Kolaca,i tako,hoce oni to,narocito kad sijevaju blicevi...

muka mi je od politicara,i od onih sto im iz dupeta vire 0102_laugh 4chsmu1 7896634

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У петак је на св Константина и Јелену обављено освећење земљишта на којем ће бити подигнут храм посвећен овим светитељима. Локација је у Новом Саду у близини моје зграде и присуствовао сам догађају.

IMG_1278.JPG

На фотки видите опозиционог политичара Игора Мировића (СНС), који је као директор ЗИГ-а док је владао НС-ом доделио ову локацију Цркви. Он је овде био у својству Кума прве храмовне славе.

А овај брка са микрофоном је председник грађевинског одбора Војислав Гајић. Он би требало да има највећи удео у изградњи храма.

Иначе он важи за шефа овдашње урбанистичке мафије, што би се рекло крупан кримос. Ипак знам да је реновирао комплетно крило дечије болнице кад му је син тамо лежао.

Владика је у беседи жестоко начепио европску заједницу (због изврнутих вредности) и нашу државну власт (због неповраћаја имовине) и то све у присуству опозиције и "заслужних грађана".

Ипак и ови људи (тајкуни и политичари) како видесмо, знају да буду конструктивни и од опште користи.

Шта мислиш Тавита?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ih,pa sta hoces da kazes?!!!! ovaj sto je renovirao krilo,ne mora da znaci da bi to isto uradio da mu sin nije tamo lezao...a to da znaju da budu "konstruktivni",istina je,znaju...a znas zasto?!!! zato sto misle da se tako peru,poznajem lika koji je citav zivot krao,u posljednje vrijeme dosta daje Crkvi,bas onako sakom i kapom,biva cesto donator,ali od licne promjene na bolje nista,on i dalje krade,i ne samo to,poznat je kao neko ko strasno tlaci svoje radnike-ima vise firmi...sta mislis dal' bi se Bog vise obradovao da prestane da krade i da tlaci,il' mu se vise raduje sad kad obnavlja Crkve i u isto vrijeme radi to sto navedoh?!!!

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се Тавита.

Овај политичар са слике је иначе и економиста по струци.  confused1

И сетих се сад да владика није критиковао Европу него изгледа Македонију. Изгубио сам пажњу, мислим да је бесда трајала 40 мин.

http://www.eparhija-backa.org.rs/novosti/episkop-irinej-osvestao-zemljiste-za-novu-novosadsku-crkvu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ih,pa sta hoces da kazes?!!!! ovaj sto je renovirao krilo,ne mora da znaci da bi to isto uradio da mu sin nije tamo lezao...a to da znaju da budu "konstruktivni",istina je,znaju...a znas zasto?!!! zato sto misle da se tako peru,poznajem lika koji je citav zivot krao,u posljednje vrijeme dosta daje Crkvi,bas onako sakom i kapom,biva cesto donator,ali od licne promjene na bolje nista,on i dalje krade,i ne samo to,poznat je kao neko ko strasno tlaci svoje radnike-ima vise firmi...sta mislis dal' bi se Bog vise obradovao da prestane da krade i da tlaci,il' mu se vise raduje sad kad obnavlja Crkve i u isto vrijeme radi to sto navedoh?!!!

гле, гле ...

пошто волиш да исповедаш друге, како би било да нас се сад сама исповедиш, па да тебе измеримо истом мером?  womens joooj dada

а ти прото, јеси ли и ти у фазону да нам се исповедиш, па ћемо дати тавити да те измери?  smej.gif

slava3 па је Бог милостив на грешне, ал капирам да хвали царинике, не толико фарисеје  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се Тавита.

Овај политичар са слике је иначе и економиста по струци.  smej.gif

И сетих се сад да владика није критиковао Европу него изгледа Македонију. Изгубио сам пажњу, мислим да је бесда трајала 40 мин.

http://www.eparhija-backa.org.rs/novosti/episkop-irinej-osvestao-zemljiste-za-novu-novosadsku-crkvu

e znas sta mi je jos strasno...osudjujem ponasanje,a ne licnost...strasno mi je kad vladika blagoslovi grijeh...kako? pa,tako sto drzi besjedu onako kako krimosu odgovara...npr. da sam ja vladika prst ka dole ja bi na toj besjedi,pred tim krimosima pricala tako da ih nekako "dirnem"...pricala bi' im o Hristu,o njegovoj ljubavi...o tome kako jeste Crkva,kao objekat,najdivnija zgrada,ali ipak samo zgrada,a da tek Bogom biva sveta...pricala bi' im o onome sta Hristos trazi od nas,o milosti nasoj prema drugima,o tome da su mu draze dvije udovicine lepte od silnih paretina i zgradetina,i na kraju bi' im pricala o pokajanju,kako nije nista strasno ako se iskreno pokaju...uslov da se cuje moja zavrsna rijec,bio bi taj,da krimosi ostanu do kraja besjede 0102_laugh

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се Тавита.

Овај политичар са слике је иначе и економиста по струци.  :cheesy:

И сетих се сад да владика није критиковао Европу него изгледа Македонију. Изгубио сам пажњу, мислим да је бесда трајала 40 мин.

http://www.eparhija-backa.org.rs/novosti/episkop-irinej-osvestao-zemljiste-za-novu-novosadsku-crkvu

e znas sta mi je jos strasno...osudjujem ponasanje,a ne licnost...strasno mi je kad vladika blagoslovi grijeh...kako? pa,tako sto drzi besjedu onako kako krimosu odgovara...npr. da sam ja vladika smej.gif ja bi na toj besjedi,pred tim krimosima pricala tako da ih nekako "dirnem"...pricala bi' im o Hristu,o njegovoj ljubavi...o tome kako jeste Crkva,kao objekat,najdivnija zgrada,ali ipak samo zgrada,a da tek Bogom biva sveta...pricala bi' im o onome sta Hristos trazi od nas,o milosti nasoj prema drugima,o tome da su mu draze dvije udovicine lepte od silnih paretina i zgradetina,i na kraju bi' im pricala o pokajanju,kako nije nista strasno ako se iskreno pokaju...uslov da se cuje moja zavrsna rijec,bio bi taj,da krimosi ostanu do kraja besjede 0102_laugh

prst ka dole 0102_laugh smej.gif

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=14662.msg458301#msg458301 date=1307318565]

ih,pa sta hoces da kazes?!!!! ovaj sto je renovirao krilo,ne mora da znaci da bi to isto uradio da mu sin nije tamo lezao...a to da znaju da budu "konstruktivni",istina je,znaju...a znas zasto?!!! zato sto misle da se tako peru,poznajem lika koji je citav zivot krao,u posljednje vrijeme dosta daje Crkvi,bas onako sakom i kapom,biva cesto donator,ali od licne promjene na bolje nista,on i dalje krade,i ne samo to,poznat je kao neko ko strasno tlaci svoje radnike-ima vise firmi...sta mislis dal' bi se Bog vise obradovao da prestane da krade i da tlaci,il' mu se vise raduje sad kad obnavlja Crkve i u isto vrijeme radi to sto navedoh?!!!

гле, гле ...

пошто волиш да исповедаш друге, како би било да нас се сад сама исповедиш, па да тебе измеримо истом мером?  smej.gif smej.gif 0102_laugh

а ти прото, јеси ли и ти у фазону да нам се исповедиш, па ћемо дати тавити да те измери?  :cheesy:

slava3 па је Бог милостив на грешне, ал капирам да хвали царинике, не толико фарисеје  prst ka dole

ispovjedam se,iskljucivo,mom duhovniku...i bas on me blagoslovio da ovako pisem...ili ti ne ispovjedas duhovniku tvoje pisanije po forumu 0102_laugh

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...