Jump to content

Замјеник Сина Божјег (на земљи) - Vicarius Filii Dei

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo još jednom. Kako se papski primat uklapa u ovo?

18. Ево идем у Јерусалим, и Син човечији биће предан главарима свештеничким и књижевницима; и осудиће Га на смрт;

Мат. 16:21

19. И предаће Га незнабошцима да Му се ругају и да Га бију и разапну; и трећи дан устаће.

Мат. 27:2, Јован 18:28, Јован 18:32, Дела 3:13, Дела 21:11

20. Тада приступи к Њему мати синова Зеведејевих са својим синовима клањајући Му се и молећи Га за нешто.

Мат. 4:21, Мат. 27:56, Мар. 10:35, Мар. 15:40

21. А Он јој рече: Шта хоћеш? Рече Му: Заповеди да седу ова моја два сина, један с десне стране Теби, а један с леве стране Теби, у царству Твом.

1 Цар. 2:19, Мат. 19:28, Мар. 16:19, Јаков 4:3

22. А Исус одговарајући рече: Не знате шта тражите; можете ли пити чашу коју ћу ја пити и крстити се крштењем којим се ја крстим? Рекоше Му: Можемо.

Псал. 75:8, Јер. 25:15, Мат. 26:39, Лука 12:50, Лука 22:42

23. И рече им: Чашу дакле моју испићете, и крстићете се крштењем којим се ја крстим; али да седете с десне стране мени и с леве, не могу ја дати, него коме је уготовио Отац мој.

Мат. 25:34, Дела 12:2, Рим. 8:17, 2 Кор. 1:7

24. И кад чуше осталих десет ученика, расрдише се на та два брата.

Мар. 10:41, Лука 22:24

25. А Исус дозвавши их рече: Знате да кнезови народни заповедају народу, и поглавари управљају њим.

Лука 22:25

26. Али међу вама да не буде тако; него који хоће да буде већи међу вама, да вам служи.

Мат. 23:11, Мар. 9:35, Мар. 10:43, 1 Пет. 5:3

27. И који хоће међу вама да буде први, да вам буде слуга.

Мат. 18:4

28. Као што ни Син човечији није дошао да Му служе, него да служи и да душу своју у откуп да за многе.

Јов 33:24, Псал. 49:7, Дан. 9:24, Мат. 26:28, Лука 22:27, Јован 11:51, Јован 13:4, Јован 13:14, Рим. 5:15, Филиб. 2:7, 1 Тим. 2:6

29. И кад је излазио из Јерихона за Њим иђаше народ многи.

Мар. 10:46

30. И гле, два слепца сеђаху крај пута, и чувши да Исус пролази повикаше говорећи: Помилуј нас Господе, сине Давидов!

31. А народ прећаше им да ућуте; а они још већма повикаше говорећи: Помилуј нас Господе, сине Давидов!

32. И уставивши се Исус дозва их, и рече: Шта хоћете да вам учиним?

33. Рекоше Му: Господе, да се отворе очи наше.

34. И смилова се Исус, и дохвати се очију њихових, и одмах прогледаше очи њихове, и отидоше за Њим.

И слепци Га препознадоше и разумеше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

: Da si ravnodušan ne bi se toliko trudio i ulagao enegije da braniš neobranjivo. Koliko si samo apisao postova o Crkvi, papi... Mali uvijek ima kompleks od velikoga.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Bili su pozvani predstavnici zapadnih Crkava pri čemu još nije sasvim jasno da li se taj poziv odnosi i na protestante i na katolike ili samo na katolike koliko ja o tom sad znam. To će se valjda razjasniti tokom sljedećih nekoliko dana, inače neosporno je to da su predstavnici katoličke Crkve pozvani bili i za sad je barem to sasvim jasno. Pričekajmo da vidimo šta će se kao objašnjenja i vijesti pojaviti dalje jer je to kod crkvenih stvari uvijek tako običajem da se nešto proglasi prvo uopšteno a potom idu sva ta detaljnija objašnjenja i pojašnjenja naknadno.

Брате мој, па ваљда вама схоластичарима не треба објашњавати формалну логику!

Речено је да ће бити свеправославна и свехришћанска прослава. Логично! Уколико буду били присутни поглавари православних Цркава, оних који, по речима светог Кипријана, седе на Петровом трону, ту папа неће бити позван. Јер папа не може седети у литургијској заједници са Црквом, макар још не.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

: Da si ravnodušan ne bi se toliko trudio i ulagao enegije da braniš neobranjivo. Koliko si samo apisao postova o Crkvi, papi... Mali uvijek ima kompleks od velikoga.

Ја сам члан Цркве, а ти о њој само можеш да пишеш...

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

: Da si ravnodušan ne bi se toliko trudio i ulagao enegije da braniš neobranjivo. Koliko si samo apisao postova o Crkvi, papi... Mali uvijek ima kompleks od velikoga.

А ви сте велики само у грешкама и заблудама (читај: злочинима).

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si to misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni hrišćanski/kršćanski brate i pravoslavni hrišćanski/kršćanski teologu marko_13?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni brate i pravoslavni teologu marko_13?

Супермација је када имамо оваквог "саговорника" који лаже и манипулише, а онда буде сатрт истином и аргументима. Наравно он ни на шта не одговара, већ одговоре избегава, а мантре понавља. Елем, хришћанин је део Тела Христовог - Цркве, онај са којим делим Чашу и исповедам веру, заједничарим у љубави на богослужењу са оним који јесте Љубав.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate Marko neće ti uspjeti da me udaljiš sa ovog foruma, koliko se god trudio. Od sada samo ću odgovarati na argumente, na prizemne provokacije stvarno neću. B.B.+

Хахахахаха! Комедијаш! Па ствар и јесте у томе што ти на АРГУМЕНТЕ "одговараш" ЛАЖИМА, а када се суочиш са њима пребацујеш се на следећу тему. У протеклих неколико дана ниси ни на шта одговорио! Тако да је та инфериорност стварно јадна... Брате немој тако. Стварно ме растужујеш. Ја сам навикао на саговорнике, а не путујућег трговца, који покушава да прода неке апсурдне џиџа-миџе...

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni brate i pravoslavni teologu marko_13?

Супермација је када имамо оваквог "саговорника" који лаже и манипулише, а онда буде сатрт истином и аргументима. Наравно он ни на шта не одговара, већ одговоре избегава, а мантре понавља. Елем, хришћанин је део Тела Христовог - Цркве, онај са којим делим Чашу и исповедам веру, заједничарим у љубави на богослужењу са оним који јесте Љубав.

Zanimljivo, ili onda ovako brate marko_13 a šta onda s protestantima jesu li i oni hrišćanima/kršćanima ili recimo s katolicima, ko pak onda budu oni, dragi hrišćanski/kršćanski teologu? Daj me obraduj i iznenadi me s tvojim odgovorom, vrlo rado se nečem priučim, vrlo sam ga znatiželjan čuti od tebe to šta si se sve na toj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji naučio o hrišćanstvu/kršćanstvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni brate i pravoslavni teologu marko_13?

Супермација је када имамо оваквог "саговорника" који лаже и манипулише, а онда буде сатрт истином и аргументима. Наравно он ни на шта не одговара, већ одговоре избегава, а мантре понавља. Елем, хришћанин је део Тела Христовог - Цркве, онај са којим делим Чашу и исповедам веру, заједничарим у љубави на богослужењу са оним који јесте Љубав.

Zanimljivo, ili brate marko_13 a šta onda s protestantima jesu li i oni hrićanima ili recimo s katolicima, ko pak onda budu oni, dragi hrišćanski/kršćanski teologu? Daj me obraduj i iznenadi me s tvojim odgovorom, vrlo rado se nečem priučim, vrlo sam ga znatiželjan čuti i to šta si se sve na toj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji naučio o hrišćanstvu/kršćanstvu.

Шта ти није јасно из претходног одговора!? Зар треба појашњавати. Буди срећан што сам ја искрен, а не лицемер са "политички коректним" говором. Свако ко са Телом Христовим заједничари у Цркви, јесте хришћанин. А шта су ти набројани? Па ви сте "крња" Црква, да цитирам вашег поглавара у другом контексту. Уколико су православци крњи за разлику од унијата по папином схватању, по хришћанском схватању ви сте крњи док се не вратите у јединство заједничарења у једној Чаши и вери.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni brate i pravoslavni teologu marko_13?

Супермација је када имамо оваквог "саговорника" који лаже и манипулише, а онда буде сатрт истином и аргументима. Наравно он ни на шта не одговара, већ одговоре избегава, а мантре понавља. Елем, хришћанин је део Тела Христовог - Цркве, онај са којим делим Чашу и исповедам веру, заједничарим у љубави на богослужењу са оним који јесте Љубав.

Zanimljivo, ili brate marko_13 a šta onda s protestantima jesu li i oni hrićanima ili recimo s katolicima, ko pak onda budu oni, dragi hrišćanski/kršćanski teologu? Daj me obraduj i iznenadi me s tvojim odgovorom, vrlo rado se nečem priučim, vrlo sam ga znatiželjan čuti i to šta si se sve na toj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji naučio o hrišćanstvu/kršćanstvu.

Шта ти није јасно из претходног одговора!? Зар треба појашњавати. Буди срећан што сам ја искрен, а не лицемер са "политички коректним" говором. Свако ко са Телом Христовим заједничари у Цркви, јесте хришћанин. А шта су ти набројани? Па ви сте "крња" Црква, да цитирам вашег поглавара у другом контексту. Уколико су православци крњи за разлику од унијата по папином схватању, по хришћанском схватању ви сте крњи док се не вратите у јединство заједничарења у једној Чаши и вери.

Šta su onda mnogobrojni vaši pravoslavni teolozi i visoki crkveni poglavari radili na teološkim sveučilištima katoličkim i protestantskim širom Evope i svijeta koji su tamo bili na studijama, većinom postdiplomskim i tamo dobili akademske stupnjeve, doktorate teoloških nauka? Učili se toj krnjoj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji recimo na Gregorijani i Orijentalnom pontifikalnom dakle papinskom sveučilištu u Rimu. Osim toga kao teolog trebao bi već znati razliku između pojmova i značenja riječi hrišćanstvo/kršćanstvo i Crkva/Crkve. To su osnovne stvari koje se uče na vjeronauku u 8 razredu osnovne škole optprilike, u tom uzrastu, za to nije potrebno ići na bogosloviju da bi se o tom nešto naučilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni brate i pravoslavni teologu marko_13?

Супермација је када имамо оваквог "саговорника" који лаже и манипулише, а онда буде сатрт истином и аргументима. Наравно он ни на шта не одговара, већ одговоре избегава, а мантре понавља. Елем, хришћанин је део Тела Христовог - Цркве, онај са којим делим Чашу и исповедам веру, заједничарим у љубави на богослужењу са оним који јесте Љубав.

Zanimljivo, ili brate marko_13 a šta onda s protestantima jesu li i oni hrićanima ili recimo s katolicima, ko pak onda budu oni, dragi hrišćanski/kršćanski teologu? Daj me obraduj i iznenadi me s tvojim odgovorom, vrlo rado se nečem priučim, vrlo sam ga znatiželjan čuti i to šta si se sve na toj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji naučio o hrišćanstvu/kršćanstvu.

Шта ти није јасно из претходног одговора!? Зар треба појашњавати. Буди срећан што сам ја искрен, а не лицемер са "политички коректним" говором. Свако ко са Телом Христовим заједничари у Цркви, јесте хришћанин. А шта су ти набројани? Па ви сте "крња" Црква, да цитирам вашег поглавара у другом контексту. Уколико су православци крњи за разлику од унијата по папином схватању, по хришћанском схватању ви сте крњи док се не вратите у јединство заједничарења у једној Чаши и вери.

Šta su onda mnogobrojni vaši pravoslavni teolozi i visoki crkveni poglavari radili na teološkim sveučilištima katoličkim i protestantskim širom Evope i svijeta koji su tamo bili na studijama, većinom postdiplomskim i tamo dobili akademske stupnjeve, doktorate teoloških nauka? Učili se toj krnjoj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji recimo na Gregorijani i Orijentalnom pontifikalnom dakle papinskom sveučilištu u Rimu. Osim toga kao teolog trebao bi znati razliku između pojmova hrišćanstvo/kršćanstvo i Crkva/Crkve. To su osnovne stvari koje se uče na vjeronauku u 8 razredu osnovne škole optprilike, u tom uzrastu, za to nije potrebno ići na bogosloviju da bi se o tom nešto naučilo.

Хахахахаха! Наааравно да постоји разлика између Цркве и хришћанства, али за оне који нису чланови Цркве. Такве поделе су апсурдне. Од првих хришћана описаних у Светом Писму када су и како добили име до данас, нема разлике између хришћана и Цркве. Хришћани чине Цркву, а они који не чине Цркву нису њени чланови.

И ја сам био на западним факултетима и учио сам о вама, али учио сам и о многим другима који нису ни близу Цркве, а камоли да су крњи. Знање је вредност, а по светоотачким речима све што је добро наше је. Ви у дипломатским и сл. разговорима можете бити називани хришћанима, сестринском црквом и осталим флоскулама, али то су нонсенси који немају утемељење у реалности. Нешто се не сећам да су дохалкидонци називани сестринским црквама у светоотачко време, а са њима смо много ближи него са вама.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти познајеш римокатолицизам и свестан си да је то неодбрањиво. Зато лупеташ глупости. Као што не можеш да одговориш на то одакле папи непогрешивост и како је хиљаду пута погрешио по питању вере и морала, тако не знаш ништа истинито да кажеш, већ је само лаж то што излази из твојих уста. Па чак и медијске новости.

Jedini razlog tvoje upornosti je da ja dobijem ban i da budem odstranjen sa foruma. Neću više odgovarati na provokacije, jer mi je ipak želja da ostanem na ovom forumu.

Ја сам према теби, као и свим теби сличнима равнодушан. Не желим да добијеш бан јер бих тако изгубио неког над ким сваки хришћанин може остваривати супермацију истинског хришћанства.

O kavoj to supremaciji hrišćana/kršćana nad hrišćaninom/kršćaninom pišeš, hrišćani/kršćani su protestanti, hrišćani/kršćani su i katolici a hrišćani/kršćani su i pravoslavci. Svu su to hrišćanima/kršćanima. Ili si misliš da nisu? Šta su po tebi to ustvari hrišćani/kršćani dragi, mili pravoslavni brate i pravoslavni teologu marko_13?

Супермација је када имамо оваквог "саговорника" који лаже и манипулише, а онда буде сатрт истином и аргументима. Наравно он ни на шта не одговара, већ одговоре избегава, а мантре понавља. Елем, хришћанин је део Тела Христовог - Цркве, онај са којим делим Чашу и исповедам веру, заједничарим у љубави на богослужењу са оним који јесте Љубав.

Zanimljivo, ili brate marko_13 a šta onda s protestantima jesu li i oni hrićanima ili recimo s katolicima, ko pak onda budu oni, dragi hrišćanski/kršćanski teologu? Daj me obraduj i iznenadi me s tvojim odgovorom, vrlo rado se nečem priučim, vrlo sam ga znatiželjan čuti i to šta si se sve na toj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji naučio o hrišćanstvu/kršćanstvu.

Шта ти није јасно из претходног одговора!? Зар треба појашњавати. Буди срећан што сам ја искрен, а не лицемер са "политички коректним" говором. Свако ко са Телом Христовим заједничари у Цркви, јесте хришћанин. А шта су ти набројани? Па ви сте "крња" Црква, да цитирам вашег поглавара у другом контексту. Уколико су православци крњи за разлику од унијата по папином схватању, по хришћанском схватању ви сте крњи док се не вратите у јединство заједничарења у једној Чаши и вери.

Šta su onda mnogobrojni vaši pravoslavni teolozi i visoki crkveni poglavari radili na teološkim sveučilištima katoličkim i protestantskim širom Evope i svijeta koji su tamo bili na studijama, većinom postdiplomskim i tamo dobili akademske stupnjeve, doktorate teoloških nauka? Učili se toj krnjoj hrišćanskoj/kršćanskoj teologiji recimo na Gregorijani i Orijentalnom pontifikalnom dakle papinskom sveučilištu u Rimu. Osim toga kao teolog trebao bi znati razliku između pojmova hrišćanstvo/kršćanstvo i Crkva/Crkve. To su osnovne stvari koje se uče na vjeronauku u 8 razredu osnovne škole optprilike, u tom uzrastu, za to nije potrebno ići na bogosloviju da bi se o tom nešto naučilo.

Хахахахаха! Наааравно да постоји разлика између Цркве и хришћанства, али за оне који нису чланови Цркве. Такве поделе су апсурдне. Од првих хришћана описаних у Светом Писму када су и како добили име до данас, нема разлике између хришћана и Цркве. Хришћани чине Цркву, а они који не чине Цркву нису њени чланови.

И ја сам био на западним факултетима и учио сам о вама, али учио сам и о многим другима који нису ни близу Цркве, а камоли да су крњи. Знање је вредност, а по светоотачким речима све што је добро наше је. Ви у дипломатским и сл. разговорима можете бити називани хришћанима, сестринском црквом и осталим флоскулама, али то су нонсенси који немају утемељење у реалности. Нешто се не сећам да су дохалкидонци називани сестринским црквама у светоотачко време, а са њима смо много ближи него са вама.

Hvala na objašnjenju, ja inače obično rado komuniciram s ljudima tako onako kako zaslužuju, po zasluzi, tim čime me taj moj sugovornik ima tim također bude on meni, budi uvjeren onda da se u tom sasvim slažemo i mislimo si isto, pa je za početak to prvo u čemu se zaista slažem s tobom a to je to da dok ti mene ne budeš smatrao hrišćaninom ne možeš očekivati ništa drugačije od mene ni za sebe. Ali tebi je to sasvim svejedno, zar ne, i tu se onda slažemo, u potpunosti, i meni također je to savim svejedno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...