Jump to content

Да ли муслимани имају проблем са смрћу?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Одговори 114
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

nije to robovanje u smislu , da nema ljubavi , ako si dobar , cinis dobra djela ti si onda odan Bogu , ako radis sve sto nije dozvoljeno ti si onda grjesan .
niko od vas ili od nas nema pojma sta je zapravo Bog , koja je to velicina i koja je moc Bozija . tako da ne mozete ni suditi o Bozijim rijecima i Knjigama , ne mozete znati kako izgleda Bog , ne mozete znati sta je mislio i sta misli , ne mozete ga vidjeti . zapravo neznamo ni zasto je sve nastalo , osim to da ce na kraju sve nestati , ne znamo uopste prirodu Boga , osim ono sto je vec napisano u Bibliji i Kur'an-u , Kur'an jasno istice kao i sve svete Knjige da se Bozije rijeci ne smiju niti mjenjati ni dodavati u Knjige , takodje jasno stoji da se ne smije pricati o onome sto ne znamo , vi ste prekrsili 2 uslova, prvo izmjena Knjige a drugo pricate o stvarima u koje niste upuceni , o smrti , vjecnom zivotu , o tome kako ce biti posle smrti i td , previse sebi dajete za slobodu da pricate o Bogu , o kojem znate onoliko koliko jue On zelio da saznate . dal je Isus to naglasio u Bibliji , da se smije pricati ono sto se ne zna i ono o cemu nismo obavjesteni? ? naravno da nije.

Ево сада упоредите ово што је "Истна" написао са оним што сам ја раније рекао о исламу:

У вези првог цитата:

рекох, у исламу нема проблема смрти, у смислу да ти прети нестанак. Једини проблем је да ли ћеш да уживаш међу хуријама или ћеш да се печеш у паклу, буквалној ватри. где ће ти Алах обнављати кожу како би могаоп да наставиш са мукама. То пише у Курану. Готово на свакој страници налази се барем по једна претња пакленим мукама са веома прецизно израженим методама мучења.

У вези другог цитата:

Даље, није у исламу јасно нити зашто је Алах створио свет, шта ће му тај свет нити шта ће свету Алах. Наиме, награде и казне су искључиво чулне. Наслада је у џенету где ће бити секса до изобиља, добре хране, свиле и кадифе, итд (додуше, није описано како ће се жене тамо наслађивати, "благодати" су обећане и описане само мушкарцима). Где је ту Бог? И шта ће ту Бог уопште? Какву ће Он насладу дати својим створењима? Пошто Бог у исламу остаје неоткривен, непознат, онда је природно да се живот и рај посматрају онако како то Куран описује. Алах неће муслиманима дати себе да се људи њиме наслађују, јер ислам не може да преброди провалију између света и скривеног и неоткривеног Бога. Зато и мора мотивисати људе да га слушају тако што ће им обећавати чулне, овоземаљске награде и казне.

А ово последње је најбоље:

previse sebi dajete za slobodu da pricate o Bogu

Тачно. Зато што је хришћанство вера занована на Откривењу Божијем. Ми причамо о Богу који нам се открио, онолико колико нам се открио. Зато вама то није ни могуће схватити - фали вам Божије Откривење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma u redu je , ocekivao sam slican odgovor , opet namecete da je samo jedna istina hriscanstvo , al sta da se radi vi imate komplekse a ne ja. nego dal ti je poznato Bismillah-i Rrahmani Rrahim ? posto je ovome samo iz dervis i smrt , predpostavljam da ti znas da ova recenica ima vrijednost.?

RABBENA EFRIG ‘ALEJNA SABREN WE SEBBIT AQDAMENA WENSURNA ‘ALEL-QAWMIL-KAFIRIN - "Gospodaru naš, nadahni nas izdrljivošću i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda nevjerničkog"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma u redu je , ocekivao sam slican odgovor , opet namecete da je samo jedna istina hriscanstvo , al sta da se radi vi imate komplekse a ne ja. nego dal ti je poznato Bismillah-i Rrahmani Rrahim ? posto je ovome samo iz dervis i smrt , predpostavljam da ti znas da ova recenica ima vrijednost.?

Znači "U ime Allaha (Boga) milostivog, samilosnog".

Nego Istina znaš li šta znače reči Alfa i Omega?

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

morali da znaci u ime Allaha ili se odnosi na jednog Boga ?> posto to isto imate u Bibliji . heheh vidite da je jedna vjera u pitanju .

RABBENA EFRIG ‘ALEJNA SABREN WE SEBBIT AQDAMENA WENSURNA ‘ALEL-QAWMIL-KAFIRIN - "Gospodaru naš, nadahni nas izdrljivošću i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda nevjerničkog"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно. Зато што је хришћанство вера занована на Откривењу Божијем. Ми причамо о Богу који нам се открио, онолико колико нам се открио. Зато вама то није ни могуће схватити - фали вам Божије Откривење.

ko garantuje da je to tako ?

RABBENA EFRIG ‘ALEJNA SABREN WE SEBBIT AQDAMENA WENSURNA ‘ALEL-QAWMIL-KAFIRIN - "Gospodaru naš, nadahni nas izdrljivošću i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda nevjerničkog"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

morali da znaci u ime Allaha ili se odnosi na jednog Boga ?> posto to isto imate u Bibliji . heheh vidite da je jedna vjera u pitanju .

Ја и написах да се у курану налази мноооого библијских реченица, као и оних из апокрифних списа. Међутим, не добих одговор како? Поготово како да се у Курану нађу речи апостола Павла???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da vi ne shvatate sustinu vjere , pokusavate mi dokazati da je vasa vjera istina , dal ja dokazujem to? ili samo pokusvam reci da je jedna vjera , jedan Bog , pogresno tumacite i Bibliju a i Kur'an .

RABBENA EFRIG ‘ALEJNA SABREN WE SEBBIT AQDAMENA WENSURNA ‘ALEL-QAWMIL-KAFIRIN - "Gospodaru naš, nadahni nas izdrljivošću i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda nevjerničkog"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da vi ne shvatate sustinu vjere , pokusavate mi dokazati da je vasa vjera istina , dal ja dokazujem to? ili samo pokusvam reci da je jedna vjera , jedan Bog , pogresno tumacite i Bibliju a i Kur'an .

А мени се чини да ти упорно врдаш и избегаваш одговоре на незгодна питања.  :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa ako cemo na nezgodna pitanja , i vasa strana ima dosta nezgodnih pitanja na koja vi imate odgovor koji glasi , nama se Isus Hrist poakzao i vidjelo ga je 500 ljudi i mi vjerujemo u to , nemate dokaze kao ni mi , stoga nemojmo o dokazima jer ih nema .

RABBENA EFRIG ‘ALEJNA SABREN WE SEBBIT AQDAMENA WENSURNA ‘ALEL-QAWMIL-KAFIRIN - "Gospodaru naš, nadahni nas izdrljivošću i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda nevjerničkog"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa ako cemo na nezgodna pitanja , i vasa strana ima dosta nezgodnih pitanja na koja vi imate odgovor koji glasi , nama se Isus Hrist poakzao i vidjelo ga je 500 ljudi i mi vjerujemo u to , nemate dokaze kao ni mi , stoga nemojmo o dokazima jer ih nema .

Da ga tih 500 nije videlo, niko danas ne bi znao da je Isus Hrist ikada postojao.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dodje ateista  i kaze "religije su glupe jer nema dokaza" i svi vernici skoce  u glas "nama nisu potrebni dokazi"

A onda dodje vernik druge religije i vi se pokoljete trazeci "dokaze"  :cheesy: :cheesy:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ocigledno je da su njima potrebni dokazi i traze ih , meni nisu , jer ja vjerujem srcem a ne rjecima.

RABBENA EFRIG ‘ALEJNA SABREN WE SEBBIT AQDAMENA WENSURNA ‘ALEL-QAWMIL-KAFIRIN - "Gospodaru naš, nadahni nas izdrljivošću i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda nevjerničkog"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...