Jump to content

Због чега Христа након Васкрсења нико не препознаје?


Препоручена порука

А Господ је дошао у телу, дакле Господ који је дух дошао је у телу, Господ није тело већ дух који покреће тело је Господ.

Јер не каже  џабе Св. Јован Богослов да је антихрист онај ко исповеда да Господ није дошао у телу.

Некако имам осећај да овде има људи које и не занима вера, него би ето мало да филозофирају.

 

 

Duh koji pokreće tijelo je Gospod? i ti meni pričaš o tijelu?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto ga ne mozes potkrepiti ni Jevandjeljem ni citatima Svetih Otaca Crkve. Da, to je tvoje licno rasudjivanje i razmisljanje ali nisi u pravu. Hristos je vaskrsao u svom telu onakav kakav je bio pre vaskrsenja i u nikakvom drugom vidu. 

 

Svašta, odakle vam to. Gdje ste to pročitali?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čitate li vi Sveto Pismo?!!

 

 

Али рећи ће неко: Како ће устати мртви? И у каквом ће тијелу доћи?

Безумниче, оно што ти сијеш неће оживјети ако не умре.

И што сијеш, не сијеш тијело које ће настати, него голо зрно, било пшенично или неко друго

А Бог му даје тијело како хоће, и свакоме сјемену своје тијело.

39

Није свако тијело исто тијело, него је друго тијело човјечије, а друго тијело животињско, а друго рибље, а друго птичије.

40

И постоје тјелеса небеска и тјелеса земаљска; али је друга слава небеских а друга земаљских.

41

Друга је слава сунца, а друга слава мјесеца, и друга слава звијезда, јер се звијезда од звијезде разликује у слави.

42

Тако и васкрсење мртвих: сије се у распадљивости, устаје у нераспадљивости;

43

Сије се у бешчашћу, устаје у слави; сије се у немоћи, устаје у сили;

 

 

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svašta, odakle vam to. Gdje ste to pročitali?

 

Ok. Objasni mi onda ove odeljke:  Luka.24: 39 ,  Luka 24: 41-43,   D.ap. 2,31,  .....  

 

Ali pre nego nastavis, samo bih te bratsjki zamolio da se prvo raspitas o ovome, jer neznajuci, ponekad, hulimo, pa makar nam se cinilo da smo apsolutno u pravu, 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok. Objasni mi onda ove odeljke:  Luka.24: 39 ,  Luka 24: 41-43,   D.ap. 2,31,  .....  

 

Ali pre nego nastavis, samo bih te bratsjki zamolio da se prvo raspitas o ovome, jer neznajuci, ponekad, hulimo, pa makar nam se cinilo da smo apsolutno u pravu, 

 

Ne bih stvarno da nekoga dovodim u sablazan, a o tome da ne znam, ne treba trošiti riječi.

Ja bih da pitam isto, 

 

 

А лице његово бијаше као муња, и одијело његово бијело као снијег.

 

da li po vaskrsenju tijela, nosimo odjeću?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam brate da li se smejes ovome sto sam napisao iz knjige o razgovoru izmedju doktora Pravoslavne teologije i vodje J. Svedoka za Grcku, ili samom Jevandjelju? 

 

A zasto su im oci zadrzane to ne znam.

 

Па кад незнаш .. онда што онда не питаш ... Него још ''претпостављаш'' да с еможда и Јеванђељу смејем ... хм интересантан ти је мисаони ток заиста... Но ..уопште ни помислио нисам на твој пост... ни промилчиЧ .. али ето ти се осети прозваним.. незнам како .. смејао сам се (од срца) МоЗЗартовом посту и констатацији 

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па кад незнаш .. онда што онда не питаш ... Него још ''претпостављаш'' да с еможда и Јеванђељу смејем ... хм интересантан ти је мисаони ток заиста... Но ..уопште ни помислио нисам на твој пост... ни промилчиЧ .. али ето ти се осети прозваним.. незнам како .. смејао сам се (од срца) МоЗЗартовом посту и констатацији 

 

Аха, значи признајеш :)):)) :))

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda oprosti.

 

Ма опроштено потпуно .. нисам се ни мало наљутио.. само одма потеже јеванђеље .. не иде.. него узгред .. Највише сам с езаправо насмејао овоме...

 

 МоЦАРтовом посту :

 

e pa onda je ok, u pravu si... kad malo bolje razmislim - to zaista objašnjava zašto ga ne prepoznaju... sad još da objasnimo onaj deo gde ga prepoznaju

mada mi nije baš jasno kako uopšte možemo prepoznati Hrista jer mu nisamo majka a znamo da samo majka nema sujetu kad ugleda svoje dete....

 

 ..а ли док сам поставио свој ''смех'' било је додато још 4 одговора па сам ставио као после - опет његовог поста ''о очима''..са све аплаузом .. 

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...