Jump to content

Где су границе деловања Светога Духа? Како ће се спасити толики људи који живе без Христа и Литургије?


Препоручена порука

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava 0203_cool.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri eheeeej

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 196
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

bravo Tavita, zene vise razmisljaju srcem, iz svake reci izvire ljubav prema Gospodu a muski vole filozofske rasprave koje su samo za veste i za one koji su ispunjeni Duhom Svetim ,inace mislim da moze da se pomalo skrene sa puta, pravog...ali tu smo da iskazemo svoje misljenje i da naucimo nesto iz svega, svako dobro

Jos kad bi polnost igrala ulogu pred Nadpolnim Bogom 0442_feel

Sveti Oci i uce da je srce ono koje misli tako da ovde zenski sovinizam i ne igra neku ulogu 0442_feel

A ako kazes samo za one koji su ispunjeni Duhom, tako uvodis granice a ovamo podrazavas Tavitu koja kaze da Duh nema granice 0442_feel

Pa sta ako me podrzava ,ja tek dos'o,a ti tako 0203_cool.........I vidim kako ti je do jednakosti eheeeej..........ti mozes da citiras oce,a cim ja kazem nesto o'ma fraza i pedagogija not_i

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pitanje je sta je granica, kakva granica? i mislim da smo isti samo se drugacije izrazavamo

da li je stanje bez Svetog Duha deo pakla?

Stanje bez blagodati je Bogoostavljenost,pre bih rekla da je to predukus pakla....ako se misli na stanje dok je covek na zemlji,a Gore je to dio samog ada 0442_feel

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava 0203_cool.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri greengrin

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bravo Tavita, zene vise razmisljaju srcem, iz svake reci izvire ljubav prema Gospodu a muski vole filozofske rasprave koje su samo za veste i za one koji su ispunjeni Duhom Svetim ,inace mislim da moze da se pomalo skrene sa puta, pravog...ali tu smo da iskazemo svoje misljenje i da naucimo nesto iz svega, svako dobro

Jos kad bi polnost igrala ulogu pred Nadpolnim Bogom ekstra

Sveti Oci i uce da je srce ono koje misli tako da ovde zenski sovinizam i ne igra neku ulogu :bla:

A ako kazes samo za one koji su ispunjeni Duhom, tako uvodis granice a ovamo podrazavas Tavitu koja kaze da Duh nema granice smej.gif

Pa sta ako me podrzava ,ja tek dos'o,a ti tako 0203_cool.........I vidim kako ti je do jednakosti greengrin..........ti mozes da citiras oce,a cim ja kazem nesto o'ma fraza i pedagogija greengrin

Ништа лично! greengrin

Што се тиче питања о одсуству Духа као предокус пакла, то је друга тема, али има смисла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava 0203_cool.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri t4431

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno slava3......Svojom slobodom se oni NJega odricu prstgore......

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava Just_Cuz_19.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri мајкл

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno 1405_love......Svojom slobodom se oni NJega odricu .please.......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava мајкл.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri 0405_feel

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno Just_Cuz_19......Svojom slobodom se oni NJega odricu .please.......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

...odrice se srcem 1405_love

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava joooj.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri dada

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno ekstra......Svojom slobodom se oni NJega odricu ;)......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

...odrice se srcem :nene:

.....i kako to mislis da ne zna da postoji., dizzy999....mislis ne zna da postoji Dobro.,Sveti Duh je Dobro.,nemoguce je ne znati Ga :cheesy:

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava joooj.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri dada

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno ekstra......Svojom slobodom se oni NJega odricu 0102_laugh......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

...odrice se srcem :-[

.....i kako to mislis da ne zna da postoji., 0102_laugh....mislis ne zna da postoji Dobro.,Sveti Duh je Dobro.,nemoguce je ne znati Ga 0102_laugh

Reci to ateistima. Medjutim, ljudi koji generalno zive u svetu, nemaju svest o delovanju Duha. Ako je mi hriscani pak imamo, opet nisam dobio odgovor.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava joooj.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri dada

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno dada......Svojom slobodom se oni NJega odricu 0102_laugh......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

...odrice se srcem joooj

.....i kako to mislis da ne zna da postoji., :-[....mislis ne zna da postoji Dobro.,Sveti Duh je Dobro.,nemoguce je ne znati Ga 0102_laugh

Reci to ateistima. Medjutim, ljudi koji generalno zive u svetu, nemaju svest o delovanju Duha. Ako je mi hriscani pak imamo, opet nisam dobio odgovor.

...ama,bola' bre ekstra...ne moraju imati svijest o Duhu..Bog je svima dao poznanje i razlikovanje dobra i zla,i slobodnu volju sta ce da izaberu.....ako tvore dobro,i u zavisnosti od cistoce srca-eto im Duha...ako pak zlo,onda nic Duha 0102_laugh

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava joooj.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri dada

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno 4chsmu1......Svojom slobodom se oni NJega odricu 0205_whistling......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

...odrice se srcem 0409_feel

.....i kako to mislis da ne zna da postoji., 0205_whistling....mislis ne zna da postoji Dobro.,Sveti Duh je Dobro.,nemoguce je ne znati Ga facenew22222222

Reci to ateistima. Medjutim, ljudi koji generalno zive u svetu, nemaju svest o delovanju Duha. Ako je mi hriscani pak imamo, opet nisam dobio odgovor.

...ama,bola' bre :cmizdrenje:...ne moraju imati svijest o Duhu..Bog je svima dao poznanje i razlikovanje dobra i zla,i slobodnu volju sta ce da izaberu.....ako tvore dobro,i u zavisnosti od cistoce srca-eto im Duha...ako pak zlo,onda nic Duha 0205_whistling

- што је онда ми хришћани пак имамо?

- не звучи лоше да не морају да имају али то је онда мало у опозицији са Христовом Јеванђелизацијом.

- етички нагласак не мора да буде мерило благодатне озарености.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......ili mislis sta je sa onima koji se svojom slobodnom voljom odricu crkve,a liturgija se i za njih savrsava :drugarstvo:.......E tu Duh Sveti daje prvenstvo slobodnoj volji,oni naravno imaju Duha,jer,kao i sve NJime jesu,ali u puno manjoj mjeri :drugarstvo:

Нешто те боли главица па се удараш?

Шта значи да имају Духа у мањој мери? Дакле, Дух им опет узурпира слободу а да они то и не знају?

Bas suprotno dada......Svojom slobodom se oni NJega odricu 0205_whistling......

Kako neko moze svojom slobodom da Ga se odrice ako i ne zna da postoji?

...odrice se srcem joooj

.....i kako to mislis da ne zna da postoji., 0409_feel....mislis ne zna da postoji Dobro.,Sveti Duh je Dobro.,nemoguce je ne znati Ga facenew22222222

Reci to ateistima. Medjutim, ljudi koji generalno zive u svetu, nemaju svest o delovanju Duha. Ako je mi hriscani pak imamo, opet nisam dobio odgovor.

...ama,bola' bre 4chsmu1...ne moraju imati svijest o Duhu..Bog je svima dao poznanje i razlikovanje dobra i zla,i slobodnu volju sta ce da izaberu.....ako tvore dobro,i u zavisnosti od cistoce srca-eto im Duha...ako pak zlo,onda nic Duha 0205_whistling

- што је онда ми хришћани пак имамо?

- не звучи лоше да не морају да имају али то је онда мало у опозицији са Христовом Јеванђелизацијом.

- етички нагласак не мора да буде мерило благодатне озарености.

Bas zato sto smo hriscani,i zato sto smo u zajednici sa Hristom mi imamo punocu Duha,i svijest o Duhu,jedino s Hristom je moguca punoca Duha 0205_whistling......a  :cmizdrenje: kako to da eticki naglasak ne mora da bude mjerilo blagodati...ja mislim da mora jer necije ponasanje je samo posljedica onoga sto se nalazi u srcu...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...