Jump to content

Патријархов апел за попис становништва -адекватан или не?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Има ту нешто и што Zayron  каже, ето рецимо на западу Путина упорно квалификују као злог и недемократског владара управо ти новинари неки ,а зашто ?

Зато што им није марионета.

Да, на Путина само лажу и измишљају а без њега би Американци давно сједили у Кремљу и командовали.

Купили би све што иде за паре купит, само захваљујући Путину није Русија на белају у каквом би иначе сигурно била.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 53
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Скупо смо по босној плаћали фанариотске владике...

Има ту нешто што вели аве сербиа...

Има ту нешто и што Zayron  каже, ето рецимо на западу Путина упорно квалификују као злог и недемократског владара управо ти новинари неки ,а зашто ?

Зато што им није марионета.

Мислим нема никаке основе да човека који је подигао државу из пепела као феникса , на тако безочан начин клеветају, сем што га сматрају за свог непријатеља, истина не таквог какав је Гадафи кога ено бомбардирају хјуманитарно , јербо овде баш не би прошле неке бомбице без свецког рата, но у сваком случају лају на њега ко кере на ланцу.

Тако да кад се то све погледа , у праву је народ кад вели да се гледа и ко говори и шта говори.

Иначе у Турској која не дозвољава да се за патрију бира ико ко није гражданин турске , него само оно шака јада Грка који су тамо а које још нису поклали или протерали није тешко једног епископа ставити под контролу државе, нема ту пуно избора . С друге стране знамо да је турска у НАТО-у .

Тако ономад када је патрија требао да иде у Украјину да подстиче Украјинце на неки церковни сепаратизам од Руса, Руси нису звали Патријаршију , него су назвали турско државно врховништво и лепо им рекоше да се не зезају , и шта би? Патрија Цариградски се не појави у Украјини.

Значи шта ?

Немамо ми појма шта се иза брда ваља.

То брате римокатолике што ви подржавате неког нашег патрију је за сваку пафалу. Лепо је то. И нако баш екуменистички. Бат ми много неверујемо у те ваше подршке , али ни немислимо да сте злонамерни, једноставно свако нека ради свој посо...

:cheesy:

Лепо речено и прецизно...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А тема беше.....

Аха!

Патријархов апел за попис становништва -адекватан или не?

Понекад је заиста интересантна појава да људи лакше увиђају екстремуме поруке, појаве или догађаја, не желећи да се прво заинтересују, који је разлог истог?

Мишљења сам да, хтели ми или не, морамо увек сагледати ситуацију у целости и у времену у коме се ситуација одвија, не предвиђајући будућност, али мислећи о њој, и не призивајући прошлост, али поучавајући се њом. Данашњица нам потврђује да је држава Србија, држава различитих вероисповести и националности. Статистика показује да је већина становништава српске националности, а већина њих православне вероисповести.

Чему онда апел његове Светости г.Иринеја?

Све око нас, па врло често и дискусије на овом форуму, показују да жеља неправославних да православне убеде у промашај своје вере, надвладава жељу да опстану у свом, неправославном убеђењу. Један од разлога јесте и приказивање православља као архаичног приступа необјашњивим појавама, као и победу те архаичности у односу на савременост. Тако се стиче слика, о томе да су православно опредељени људи, "затуцани", необразовани, невољни за прихватање и коришћење савремених научних достигнућа и трендова. Богу хвала, и овај форум јесте један чиниоц константног и аргументованог рушења наметнуте и погрешне слике о православљу. Искрено, за стварање такве слике јесу узрок и одређен број браће и сестара у Христу, сакупљених Његовом Љубављу  у православним храмовима, али и даље остаје питање разлога апела Патријарха Српске Православне Цркве?

Наведена лажна слика о православљу, због свих савремених средстава комуникације свакодневно доживљава свој прогрес. Утешно, ако се то тако може назвати, јесте да потпуно исти ефекат та лажна слика има и кад су друге вероисповести у питању. Обзиром да је ово форум, који је саставни део сајта, а који је на даље, под, да се тако изразим, патронатом Српске Православне Цркве, Први међу једнакима се обратио својој пастви, да слободно, без бојазни због средине и наведене лажне слике, под чијим утицајима живе, искажу истинитост свог идентитета.

Обзиром да апел Патријарха не прети, не обећава, не намеће и сл., никако другачије не могу разумети до охрабрење својој пастви да искажу то што јесу.

Just_Cuz_19

0409_feel

.mislise.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бат ми много неверујемо у те ваше подршке , али ни немислимо да сте злонамерни, једноставно свако нека ради свој посо...

Just_Cuz_19

Svako gleda svoju kucu i svoj interes.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

95% националиста које сам упознао су шовинисти.Стало им је само до СрБске беле расе и пљувања и сповања других.Срби ово,Срби оно,као да имају нешто од тога.Мислим да треба Христос да буде на првом месту,па онда национализам.Прво да волимо по вери,па тек онда остало.

Иначе ја пишем Србски,то ме не чини већим Србином од оного ко пише латиницом,али желим да сачувам нешто од оного што смо имали пре.

Зар нису масони рекли да је Вук Караџић био њихов члан?

Vuk Karadžić je svakako imao veze sa slobodnim zidarstvom i slobodnim zidarima svoga vremena. Međutim za njega se ne zna pouzdano da je pripadao masonskom savezu.

Zanimljivo je da su svi propagatori i prevodioci naše narodne poezije u Evropi u 19. veku bili slobodni zidari. Poznato je da su "Hasanaginicu" prevodili počev od Alberta Fortisa još i Gete; Kazinci na mađarski, Valter Skot na engleski, Kazimir Buđinski na poljski, Šarl Vodije na francuski, Voskotov na Ruski. Ono što čini konstantu u ovom popisu slavnih prevodilaca "Hasanaginice" jeste njihovo članstvo u masonskom savezu.

Ako je Dositej bio mason onda je Vuk Karadžić od 1807. imao susret sa masonerijom preko jednog od svojih prvih učitelja. Za Vukov rad od presudnog je značaja bio susret sa Jernejem Kopitarom koji je bio u neposrednom dodiru sa idejama slobodnog zidarstva, a pod uticajem romantizma. Vuk preko Kopitara objavljuje "Malu prostonaronu pjesnaricu" i prevod narodnih pesama na nemački. Zatim gramatiku, Riječnik, zatim prevodi Novi zavet... Jakob Grim je ukovu "Pjesnaricu" poslao Geteu. Vuk zatim odlazi u Rusiju polemišući o ruskoslovenskom i srpskoslovenskom jeziku sa književnicima i lingvistima masonima – Žukovski, Šiškov, Karamzin...

Vuk je 1824. bio Geteov gost, a slavni Nemac poznat i po slobodnom zidarstvu naredne godine objavljuje prevode srpskih narodnih pesama i piše o Vuku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

95% националиста које сам упознао су шовинисти.Стало им је само до СрБске беле расе и пљувања и сповања других.Срби ово,Срби оно,као да имају нешто од тога.Мислим да треба Христос да буде на првом месту,па онда национализам.Прво да волимо по вери,па тек онда остало.

0102_laugh

Очигледно да си у лошем друштву, а?Оди на Газиместан 28. Јуна па ћеш видјети шта је истински србски национализам и како се националиста понаша...

Или дођу у Братунац 12.7 па види шта је србски национализам .mislise.

Ја се нећу одрећи ни Христа али ни Св. Саве. Амин

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

95% националиста које сам упознао су шовинисти.Стало им је само до СрБске беле расе и пљувања и сповања других.Срби ово,Срби оно,као да имају нешто од тога.Мислим да треба Христос да буде на првом месту,па онда национализам.Прво да волимо по вери,па тек онда остало.

0102_laugh

Очигледно да си у лошем друштву, а?Оди на Газиместан 28. Јуна па ћеш видјети шта је истински србски национализам и како се националиста понаша...

Или дођу у Братунац 12.7 па види шта је србски национализам .mislise.

Ја се нећу одрећи ни Христа али ни Св. Саве. Амин

Па доћи ћу ја да посетим тих 5%..мораш да схватиш да се ови остали крију иза национализма.Дођем питам другара он дечко мисли да је национализам исто као шовинизам,није то случајно јер је он у четничком покрету.Ја га питам јел мрзиш ти Хрвате,каже мрзим,а муслимане,мрзим..па мајку му какав си то четник и Србин?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...