Jump to content

Ослобођен авганистански хришћанин осуђен на смрт

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ослобођен авганистански хришћанин осуђен на смрт

Постављена слика

Саид Муса, 46-годишњи Авганистанац који је провео девет мјесеци у затвору и био суочен са смртном казном због обраћења из Ислама, ослобођен је крајем фебруара након интензивне кампање међународних дипломатских мисија и хришћанских активиста.

У писму од 13. фебруара, које је објавила међународна хришћанска добротворна агенција IСС (International Christian Concern), Муса каже да су му долазили представници амбасада Сједињених Америчких Држава и Италије, који су му нудили азил. Након што су они отишли, три авганистанска званичника су му рекли да ће га ослободити у року од 24 часа ако потпише изјаву у којој ће навести да се каје за своје обраћење у Хришћанство. Муса је одбио.

Према извјештају једне од хришћанских група, амерички званичник из Кабула је потврдио да је Муса ослобођен и да је напустио Авганистан.

Како саопштава г, Аидан Клеј, предсједник локалног огранка IСС-а, Мусино ослобођење је радосна вијест, али још један обраћеник у Хришћанство се још увијек налази у авганистанском затвору. Шоаиб Асадула је ухапшен у октобру прошле године након што је пријатељу дао примјерак Светог Писма.

Авганистан је исламска држава, али њен устав не наводи јасно да ли је обраћење у Хришћанство противзаконито. У њему се каже да слобода вјероисповијести мора бити заштићена, али се такође наводи да је у правним питањима врховни ауторитет Куран, света књига муслимана, у којој се обраћење осуђује.

Радио Светигора

Link to comment
Подели на овим сајтовима

замало мученик ...

човек није паметан за шта да се моли за тог човека - да буде ослобођен или да страда као мученик.

мада, Бог ће знати  kraljica

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

замало мученик ...

човек није паметан за шта да се моли за тог човека - да буде ослобођен или да страда као мученик.

мада, Бог ће знати  :bla:

Нема ту много премишљања. Треба да се молимо да га Бог сачува и да га избави од искушења. На Господу је да учини шта је за нас најбоље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Islam je problematicna religija i ovo je dovoljan dokaz. Slicne stvari su se desavale i u Hriscanskim zemljama kad neko napusti hriscanstvo u proslosti, ali nikakvu osnovu u Novom zavetu i etosu Crkve niko nikada nije mogao da nadje i upotrebi da bi opravdao takav zlocin.

Dok u Islamu sam Kuran eksplicitno osudjuje na smrt one koji napuste Islam.

Pametnome dovoljno.

Meni nikako nije jasno kako iko moze to da opravda u ime  Bozije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Заиста, има ли неко од муслимана који би ово могао да прокоментарише? Да ли је могуће да не може да човек сам слободно бира своју веру или неверу, него мора да се на силу тера?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

по шеријатском праву, казна је смрт за одрицање вере.

па примио он хришћанство, будизам или само да батали веру и постане атеиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

замало мученик ...

човек није паметан за шта да се моли за тог човека - да буде ослобођен или да страда као мученик.

мада, Бог ће знати  0442_feel

Нема ту много премишљања. Треба да се молимо да га Бог сачува и да га избави од искушења. На Господу је да учини шта је за нас најбоље.

па то и написах  4chsmu1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

замало мученик ...

човек није паметан за шта да се моли за тог човека - да буде ослобођен или да страда као мученик.

мада, Бог ће знати  0102_laugh

Па већ је страдао као мученик  0409_feel али није подлегао мучењу  и шиканирању. Они су га дуго мучили и злостављали пре него што је за то ико сазнао (изузев Господ Бог).

По други пут је исповедио веру када су му након спољне интервенције поново понудили ослобођење,

али ако потпише да се каје зато што је постао Хришћанин. Тако га је Сатана бацио на искушење, надајући се да ће се на речима одрећи Христа, након чега приступ души имају најгори сатански духови: Клаунек, Молох, Астарот, Белзебул, Белиах, Левијатар и Асмодеј.

И Муса је по други пут исповедио веру!

Мученик или не, исповедник неоспорно јесте.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста, има ли неко од муслимана који би ово могао да прокоментарише? Да ли је могуће да не може да човек сам слободно бира своју веру или неверу, него мора да се на силу тера?

Постоји још једна ,,религија" у коју кад уђеш не смеш слободно да изађеш.

Сатанизам.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

замало мученик ...

човек није паметан за шта да се моли за тог човека - да буде ослобођен или да страда као мученик.

мада, Бог ће знати  prstgore

Па већ је страдао као мученик  greengrin али није подлегао мучењу  и шиканирању. Они су га дуго мучили и злостављали пре него што је за то ико сазнао (изузев Господ Бог).

По други пут је исповедио веру када су му након спољне интервенције поново понудили ослобођење,

али ако потпише да се каје зато што је постао Хришћанин (басивши га тако сатана на сикушење).

И Муса је по други пут исповедио веру!

Мученик или не, исповедник неоспорно јесте.

брате, удахни полако.

нигде човеку не оспорих ништа, још га Бог увелича.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси му ништа оспорио. Нисам то ни мислио.

Него нека се још јасније прикаже његов подвиг.

Дакле, Муса је исповедник.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za men je on veci i jaci od Chuck Norris-a. Salu na stranu.

Neka mu je Gospod u pomoci sada, bice gonjen on gde god se nasao...Muslimani ne prastaju tako lako.

Svaka mu cast na snazi, a pre svega na ogromnoj veri i nadi koju je polozio u Gospoda. Za primer zaista!

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...