Jump to content

Положен камен темељац за први православни манастир у Уганди

Оцени ову тему


Препоручена порука

Положен камен темељац за први православни манастир у Уганди

13. марта, у Недељу Православља, блажењејши Папа и Патријарх Александријски и све Африке Теодор II положио је камен темељац у основу храма првог православног манастира у Уганди.

У свечаној церемонији полагања камена темељца учествовали су Митрополит Кампале и цијеле Уганде Јона (Луанга), представници власти и многобројни вјерници.

За покровитељку првог манастира, који ће бити женски, изабрана је преподобна Марија Египћанка. У новој обитељи већ живе три сестре монахиње, Марија, Таворија и Теосемнија, које су прије двије године боравиле у једном манастиру на острву Крит, гдје су изучиле грчки језик, основе богослужења и црквеног појања.

Патријарх је, честитајући почетак изградње, говорио о значају монаштва у Православној Цркви и изразио наду да ће овај манастир допринијети његовом развоју у цијелој Африци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

Да се сви народи крсте у име Оца, и Сина, и Светога Духа! Амин!

Слава Богу!

:fik: Рођен намргођен!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се сви народи крсте у име Оца, и Сина, и Светога Духа! Амин!

Слава Богу!

amin-nas 8084.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

блажењејши Папа

нисам чуо за ово звање,титулу о чему се ради?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам чуо за ово звање,титулу о чему се ради?

Aleksandrijski patrijarh, pod cijom je nadleznoscu ova crkva u Ugandi, oduvek je imao kao pocasnu titulu "blazenjejsi papa", najblazeniji otac.

Naravno, ta njegova titula je iskljucivo pocasna, i nema nikakve veze sa institucijom pape kakvog poznajemo kod rimokatolika...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам чуо за ово звање,титулу о чему се ради?

Александријском патријарху је реч папа ушла у листу званичних титула релативно доста времена пре него што је ушла у листу званичних титула римских патријараха...
  • Волим 1

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала обоЈици за инфо! а ко је овај црни владика?

Lokalni episkop u Ugandi...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Александријка патријаршија има најмање двојицу епископа црнаца ...

за двојицу знам овај са фотографије зове се + Јона , митрополит Уганде а тај другу зове се + Јероним , митрополи Танзаније а мислим да би требало да имају још једног црног викарног епископа али нисам сигуран , јер немају за сваког епископа фотку - нису поставили

https://www.pouke.org/forum/topic/7135-%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%85-%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D1%98%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%98%D0%B0/page__st__96

а ево ти и директ Александријка патријаршија

http://www.patriarchateofalexandria.com/index.php?module=content&cid=004001

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...