Jump to content

Сенатор Финестра: Етничко чишћење Срба у Хрватској прво у Европи

Оцени ову тему


Препоручена порука

Сенатор Финестра: Етничко чишћење Срба у Хрватској прво у Европи

РИМ - Прво етничко чишћење у Европи почињено је над Србима у Хрватској 1941. године, речено је у Парламенту Италије, пренео је данас римски лист "Ил Темпо". "Сенатор Ајмоне Финестра је баш тим речима започео обраћање парламенту 14. фебруара, поводом поновног објављивања књиге 'Југословенски третман за Италијане после 8. септембра 1943', која говори о злочинима Титових партизана над Италијанима у Далмацији и Истри непосредно након Другог светског рата", изјавила је у интервјуу Срни новинарка италијанске државне телевизије РАИ Мила Михајловић, која је и аутор текста у "Ил Темпу" .

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/240730/Senator-Finestra-Etnicko-ciscenje-Srba-u-Hrvatskoj-prvo-u-Evropi

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koliko sam mogao da cujem od raznih ljudi,u vreme drugog svetskog rata, i to malo srba sto je prezivelo u NDH ,prezivelo je zahvaljujuci italijanskoj vojsci.

Управо тако..и на КиМ-у су држали неке делове где данас имамо Србе...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

koliko sam mogao da cujem od raznih ljudi,u vreme drugog svetskog rata, i to malo srba sto je prezivelo u NDH ,prezivelo je zahvaljujuci italijanskoj vojsci.

Cuo sam da su u delovima Hrvatske pod upravom Italijana cak i sprovodili istrage u vezi pocinjenih zlocina. Mislim u svom tom ludilu... To je dobro, ispravno, veliko. Necemo zaboraviti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Италијани нас нису толико патолошки мрзели колико Хрвати! Мислим да је Италијанска и Немачка команда чак и упозоравала усташе, да прекину са зверствима!

http://www.jadovno.com/lat/articles/genocida-nad-srbima-nema-u-citankama-lat.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар не би било мудро да Србија у име српског народа подигне један завидно леп (у стилу који би се допао Италији) споменик талијанским војницима, и помпезно и свечано пропратити откривање тог споменика?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Писмо генерала Александра Лузана Мусолинију

„Дуче! Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао. Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, кад се то прочује, околни Срби поново да се узнемире. Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици, затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и невина реч - то је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начети џак соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И, таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији. Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Српкињу (име јој је Стана Арнаутовић) и онда је, пред децом, убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време, певао је силом доведени оркестар Цигана и ударао у тамбуре! На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација. Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има једна књига у издању "Јасена" о Алојзију Степинцу као злочинцу, аутор је неки Италијан

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо тако..и на КиМ-у су држали неке делове где данас имамо Србе...

Чували су Дечане. Више него доста од њих.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...