Jump to content

Краснопис - слике и фонтови

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 2 months later...

Дани Кирила и Методија

„Ћирилица и њени просветитељи“

У уторак 24. маја 2011. са почетком у 19 часова, у парохијском дому храма Св. Саве, у oквиру „Дана Кирила и Методија“, биће oтворена изложба радова под називом „Ћирилица и њени просветитељи“, на којој ће бити изложени радови уметника Александра Додига, Јованке Владић и Силване Ручнов, који су између осталог и оснивачи Калос центра. Изложба ће бити отворена од 24. маја до 8. јуна 2011. године, сваког дана од 11 до 20 часова.

Овом манифестацијом покушаћемо да приближимо широкој публици значај Св. Кирила и Методија у животима словенских народа, као и лепоту и богатство нашег ћириличног писма. Због тога, 27. маја 2011. године са почетком у 19 часова биће одржано предавање на тему „Ћирилица и њени просветитељи“, након којег ће публици бити презентована монографија „Деценија школе калиграфије при храму Св. Александра Невског у Београду“, ауторке Силване Ручнов. С обзиром да и даље постоји интересовање за калиграфијом, као врстом примењене уметности, Калос центар ће (као центар који промовише калиграфију, уметност и културу), 28. маја 2011. године, организовати радионицу калиграфије за све узрасте у трајању од 12 до 20 часова. Тренутна активност Калос центра, поред манифестације „Дани Кирила и Методија“ јесте и „Калиграфија са Силваном Ручнов“.

Више информација о раду Калос центра можете наћи на сајту http://www.kaloscentar.com

Срдачно вас позивамо, на трећу по реду, манифестацију "Дани Кирила и Методија", са следећим програмом:

23. мај 2011. године у 19 часова

Предавање “Словенски просветитељи Св. Кирило и Методије”

учесници:

протојереј-ставрофор Др Димитрије Калезић;

Зоран Марчета, председник Свесловенског књижевног друштва

24. мај 2011. године у 19 часова

Отварање изложбе “Ћирилица и њени просветитељи”;

излагачи:

Александар Додиг, Јованка Владић и Силвана Ручнов

(КАЛОС ЦЕНТАР)

27. мај 2011. године у 19 часова

Предавање “Ћирилица и калиграфија”

учесници:

проф. Александар Додиг

Силвана Ручнов

Промоција монографије

Деценија Школе калиграфије при храму Св. Александра Невског у Београду

(КАЛОС ЦЕНТАР)

28. маја 2011. од 12 до 20 часова

Радионица калиграфије за све узрасте,

радионицу води Силвана Ручнов

(КАЛОС ЦЕНТАР)

Изложба је отворена од 24. маја до 8. јуна 2011. године, сваког дана од 11 до 20 часова.

Организатори манифестације:

ХРАМ СВ. САВЕ и КАЛОС ЦЕНТАР

ДОБРОДОШЛИ!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

kaligrafija.jpg

"Каллиграфия. Рукописные шрифты Запада и Востока", Клеминсон Р.

Контэнт | 2008 | ISBN: 5981501968 | Russian | 220 pages | PDF | 66.30 Mb

Каллиграфия - это не только наука, которую интересно изучать самому, но и способ сделать оригинальный подарок своим близким, друзьям и знакомым. В книге вы найдете целый ряд упражнений, которые научат вас тому, как сделать такой подарок, — поздравительную открытку, красиво написанное стихотворение, табличку с именем, расписной абажур для лампы, японский веер или оригинальную шкатулку.

Эта книга написана авторским коллективом известных и компетентных современных каллиграфов и художников.

Download link: http://www.unibytes....C4-DlQqn0B/last

calligraphy142.jpg

calligraphy143.jpg

calligraphy144.jpg

calligraphy145.jpg

calligraphy154.jpg

calligraphy155.jpg

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je jedna vrsta pisma,a ima ih vise. Treba dodati i razlicite stilove.

Pored tehnike pisanja slova bitan je i ritam, tj drzanje odgovorajuceg razmaka medju slovima i recima.

Ali kad se sve to savlada i izvezba, mogu da se prave lepi i raznovrsni radovi.

Link do vec postojece teme na forumu

https://www.pouke.org/forum/topic/10011-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B1%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%98%D0%B5/page__hl__kaligrafija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko mi je poznato ova skola od septembra je premestena i odrzava se pri hramu Svetog Save

istina :)

Silvana je odlican ucitelj, pohadjala sam ovu skolu 2 godine.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...
нисам приметила да већ постоји тема па сам направила нову

Спојио сам теме. Ових дана радим на једној електронској књизи па помислих да би било јако згодно кад бисмо имали потребан материјал при руци уместо да трошимо време на тражење по интернету. Пошто се краснопис (калиграфија) повремено преплиће са сликарством и иконописањем можемо овде постављати и вињете да не бисмо за то отварали посебну тему. Ова збирка може користити и људима који се баве краснописом и на папиру и др. Подразумева се да ћемо се држати православне традиције. ;)

 

Zaharija_Stefanovic_Orfelin_Zapis.jpg

http://riznicasrpska.net/knjizevnost/index.php?topic=187.0

 

"Лепи ћирилични фонтови" је тема у подфоруму "Копјутери" на којој се налазе линкови за преузимање разноврсних ћириличних фонтова.

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мирослав (стандардни)

 

nk08.gif

______________________________________

 

nk08t.gif

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оригинални словолик "Византум"

vizantum.gif

______________________________________

vizantut.gif

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Велика збирка словоликова и украса налази се на адреси http://www.svetosavlje.org/riznice/Krasnopis.htm.

 

028342.jpg

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vesna ovo su moje fotografije :D

Ima i mene na njima :D

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...