-
By Поуке.орг - инфо •
Протопрезвитер-ставрофор Војислав Билбија: Изађимо из окова непраштања!На дан Преподобне Мати Ангелине српске у манастиру посвећеном Икони Тројеручици Пресвете Богородице, светом литургијом началствовао је протојереј-ставрофор др Војислав Билбија, парох у пензији ротердамског храма Свете Тројице СПЦ и исповедник Срба заточених у затвору Схевенинген. Проти су саслуживали парох рипањски о. Војислав Дољанчевић и његов сабрат у пензији, некадашњи парох овог краја, о. Милован Блажић, као и ђакон Дејан Петровић из Ротердама. На Литургији се око мати Злате (Пантелић) као и сваке недеље сабрало мноштво верног народа, посебно дечице, а на служби је био и о. Симеон Светогорац из Каруље. Беседећи на прочитано јеванђељско зачало, прота Војо посебно је нагласио да је српски народ „од Господа добио посебну карактерну црту опраштања свима“, али и да „свима праштамо, али брату не“. „Да бисмо могли да живимо, морамо да праштамо“, рекао је прота Војо у беседи коју можете чути на овој страници. После Литургије служен је и годишњи парастос на гробу мати Ефросиније (Петковић), која је последње године свог монашког живота провела управо у манастиру Тројеручици.
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1431 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах