Јуче је у Великој Хочи прослављен празник Усековања главе Св. Претече, славе дечанског метоха Св. Јована. Св. Литургију служио је Високопреподобни архимандрит Сава (Јањић) са о. Миленком их Хоче, архим. Михајлом, игуманом Свето-архангелским и о. Вељом, парохом из Ораховца. Певали су призренски богословци. Отац Исаија и монаси који се брину о овом метоху, јеромонах Кирил и монах Давид, показали су се као прави домаћини. Много деце донело је посебну радост слави у овом јединственом древном месту.
Након славе у метоху Св. Јована. отац Сава је обишао Дечанску виницу у Великој Хочи. Традиција прављења вина овде се негује још од 14. века. Данашњу зграду за монахе са виницом подигли су дечански монаси 1851 године.






Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах